Zobacz wątek - Projekt Unii dot. bezpieczeństwa motocyklistów
NAS Analytics TAG

Projekt Unii dot. bezpieczeństwa motocyklistów

O wszystkim
_________

Projekt Unii dot. bezpieczeństwa motocyklistów

Postprzez lonewolf » 28/7/2010, 09:53

"Wiele uwagi program poświęca poprawie bezpieczeństwa motocyklistów. Jak pokazują statystyki, najmniejszy spadek liczby ofiar śmiertelnych i rannych spośród wszystkich uczestników ruchu drogowego, odnotowano właśnie w grupie osób poruszających się dwukołowcami. W związku z tym planuje się wprowadzenie regulacji prawnych, nakładających obowiązek montowania w jednośladach (określonych typów) systemów ABS, automatycznie zapalającego się reflektora przedniego oraz stosowanie skuteczniejszych rozwiązań, utrudniających np. unieszkodliwianie automatycznego ogranicznika prędkości. W ciągu 10 lat zostaną opracowane normy techniczne w dziedzinie wyposażenia motocyklistów, w tym ich obowiązkowego ubioru, oraz przeprowadzone analizy możliwości wyposażania motocykli i odzieży ochronnej w poduszki powietrzne."

http://motoryzacja.interia.pl/news/ma-nas-zginac-o-polowe-mniej,1510178,1612 (otwórz link)

O ile do automatycznego zapalania się lamp nic nie mam, o tyle cała reszta jest śmieszna. OK, ABS też przełknę. Co natomiast z ogranicznikiem prędkości? Niech całkiem zblokują litrową np. kawę do max. 130km/h, bo to już i tak mega prędkość. Wyposażenie motocyklistów... gaśnica? Apteczka :lol: Już widzę jak inżynierowie gospodarują na te rzeczy miejsca w nowych planach motocykli. Motocykl z poduszką... chyba do spania. Kombik z poduszką... zobaczymy ;D Przegięcie pały jest natomiast w obowiązkowym ubiorze. Sorki ale jak chcę wyskoczyć na miasto (które liczy 20 000 mieszkańców) po bułki do sklepu w upał 30'C to będę musiał ubierać full kombik? Nie sprecyzowali jeszcze jak obowiązkowy ubiór ma wyglądać. Pewnie wyskoczą z odblaskami i protektorami i będziemy wyglądać jak goście pracujący na ulicach. No i cóż dodać: "ludziom nie trzeba odbierać wolności, sami ją sobie odbiorą". W imię bezpieczeństwa. ;] Niech się ten świat skończy w 2012 bo dalej będzie już tylko gorzej.
Avatar użytkownika
lonewolf
Bywalec
 
Posty: 588
Dołączył(a): 29/5/2008, 19:48


Postprzez madcap » 28/7/2010, 10:33

nie dramatyzuj, 10 lat w postępie techniki to prawie jak wieczność
poza tym włosi i francuzi już powprowadzali znaczne obostrzenia w zakresie odzieży
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez Invi » 28/7/2010, 10:46

Automatyczny ogranicznik prędkości? Czyli co? Zabudowany i jedziemy 50km/h?!? Przy wyprzedzaniu ciągnika też nie będziemy mogli przekroczyć prędkości?

JakieÅ› sresy ABeSy?

Oj najwyżej będziemy jeździć starymi sportami ;) Albo ludzie się w końcu wk****ą i wyjdziemy z tej całej UE.

Obowiązkowe ciuchy? Podczas ostatnich upałów jeździłem po mieście w bluzce i dżinsach. Kogo k**** obchodzi jak mam ochotę się poobdzierać.

pan_wiewiorka napisał(a):Nie kombiak ale atestowane ciuchy bo jak widzę kolesia w bermudkach i sandałach pomykającego Dresłaną, to aż mnie trafia.


A co cię ten koleś obchodzi? Asfalt krwią upaćka?

uzupełnienie zakresu egzaminów na prawo jazdy o zagadnienia dotyczące jazdy przyjaznej dla środowiska


Super! Będzie trzeba płacić za wysłuchiwanie bredni o ochronie środowiska!
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Przemo_rene » 28/7/2010, 11:10

A ja bym zrobił wręcz dowolność całkowitą to się ludzie sami wyeliminują ci co nie mają nadają się na motocykle i tyle. Jednak co do samego artykułu i pomysłów w nim zawartych to powiem jedno : SMUTNO MI. Smutno bo niestety UE poza dotacjami i szengenem nie ma plusów.
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez Invi » 28/7/2010, 11:20

pan_wiewiorka napisał(a):Poza tym z moich podatków taki (bez-, pół-, ćwierć-) mózg będzie rehabilitowany (a dla ludzi chorych na raka nie ma siana na operacje).


Płaci składki (i to przymusowe, które też pewnie w 100% popierasz) więc ma do tego pełne prawo.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Konio » 28/7/2010, 11:21

dla mnie to powinni zniesc obowiazek jazdy w kasku i wszelakich ochraniaczach (jedynie oslona na oczy np w postaci okularow chroniaca przed wiatrem i owadami). Glupki by sie same wyeliminowaly. Natomiast wprowadzil bym jeszcze jeden aspekt. Jechales bez stroju, miales kuku to za leczenie czesci ciala pozbawionej odpowiedniego ubioru placisz z wlasnej reki. Amen
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez Invi » 28/7/2010, 11:22

Przemo_rene napisał(a):Smutno bo niestety UE poza dotacjami i szengenem nie ma plusów.


Żeby należeć do strefy Szengen nie trzeba być w UE. A z dotacjami za parę lat wyjdziemy na 0. A za jeszcze parę to my będziemy utrzymywać biedniejsze kraje. Albo w bardziej prawdopodobnej wersji niemieckich emerytów bo u niech nie będzie już komu tego robić.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Przemo_rene » 28/7/2010, 11:24

czyli dobre mam odczucia że UE mi się nie podoba
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez madcap » 28/7/2010, 11:39

śmiech tylko z tej całej ekojazdy
przecież nawet rower nie jest eko :lol:
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez zadzior » 28/7/2010, 11:57

Czeba wyjść z UE. Niedługo rolnikom będą kazać jeździć w kaskach traktorami no i obowiązkowe zakładanie abs-u, esp i poduszek powietrznych do wszystkich ursusów, zetorów i tak dalej zrobionych przed 1995. Oczywiście wszystko dla naszego dobra. Szkoda, że sami nie możemy zdecydować co jest dla nas potrzebne, a co nie. Zawsze jest tak, że jak za dużo jest narzucane na ludzi " z góry ", to prędzej czy później coś nie wypali. Unia upadnie, a my bierzmy na razie ile się da.
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Przemo_rene » 28/7/2010, 12:05

to że UE upadnie i połączy się razem z Unią Amerykańską i Unią Azjatycką w jeden globalny rząd to jest w planach więc jeszcze trochę ;)

pierd*** globalizm
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez zadzior » 28/7/2010, 12:08

Teraz pytanie, czy będą w RP przy władzy ludzie, którzy w dobrym czasie wystąpią z UE, czy też nie. Jeśli nie, to nawet jeśli poszczególne kraje będą istnieć, nie będą posiadać jakiejkolwiek władzy i mocy prawnej decydowania o sobie.
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Patrykhonda » 28/7/2010, 14:53

Akurat z ABS to bardzo dobry pomysł, we wszystkich samochodach sie znajduje i jakoś nikt nie płacze. Tym bardziej że w motocyklu ABS da nam wieksza szanse unikniecia wywrotki, teraz blokujesz przednie kolo i lezysz.
Avatar użytkownika
Patrykhonda
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 30/5/2010, 14:48

Postprzez Invi » 28/7/2010, 15:17

Patrykhonda napisał(a):teraz blokujesz przednie kolo i lezysz.


Ty na jakimś motocyklu jeździłeś? Ja tam kilka razy zablokowałem przód i jakoś nigdy po tym nie leżałem.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Patrykhonda » 28/7/2010, 15:20

No nie mów że jadąc 70-80 km'h i blokując przednie koło nie położysz się..
Przy prędkosciach typu 10-30 to sam blokowałem i nie spadałem z moto ale nie o takie predkosci chodzi.
Avatar użytkownika
Patrykhonda
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 30/5/2010, 14:48

Postprzez Przemo_rene » 28/7/2010, 15:20

niezgodzę się - w supersportach abs wazy nadal TONE w kategoriach wagowych jakie obowiązują i z racji charakteru w jakim porusza się człowiek na motocyklu łatwo i mylne jego zadziałanie. Motocykle nie są dla każdego i wprowadzając takie rzeczy jak ABS, ESP czy zaraz może jakieś żyroskopy bo isę nie wywracac i poduszki powietrzne to zrobimy z tego środem masowej komunikacji i straci to swój urok. Mtoocykle mają wzbudzać emocje. A jak ktoś nie ogarnia jeszcze motocykla którym jeździ tak, że zalicza gleby podczas hamowania bo blokuje koło to lepiej niech albo się podszkoli na czymś mniejszym albo zrezygnuje z tego.
Moje zdanie
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez SHVAYA » 28/7/2010, 15:22

przeciez jest napisane ze ABS w okreslonych typach motocykli, czyli mam nadzieje ze ominie to scigacze
Obrazek
Peugeot Vivacity -> '06 Kawasaki Ninja 250 :D:D:D
Avatar użytkownika
SHVAYA
Bywalec
 
Posty: 687
Dołączył(a): 23/11/2008, 19:52
Lokalizacja: Piła, Wlkp

Postprzez Przemo_rene » 28/7/2010, 15:35

znając pomysły urzędasów to właśnie pierwsze dostaną je sporty...
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez Invi » 28/7/2010, 15:39

Patrykhonda napisał(a):No nie mów że jadąc 70-80 km'h i blokując przednie koło nie położysz się..
Przy prędkosciach typu 10-30 to sam blokowałem i nie spadałem z moto ale nie o takie predkosci chodzi.


Przy 90 w wuesce tył zablokowałem :lol: i żyję!

Przód raz na wiosnę na syfie się mi poślizgną przy hamowaniu, natychmiast odpuściłem i jakoś się tym nie przejąłem. Jakieś 60 miałem.


A może obowiązek montowania kółek bocznych?
Ostatnio edytowano 28/7/2010, 15:41 przez Invi, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez falconiforme » 28/7/2010, 15:39

Przez przejechane ponad 30 000 km raz by mi się przydał ABS.
Jeśli ABS byłby obowiązkowy to zgodziłbym się na tylko taki z najwyższej półki jak ma Honda Fireblade albo BMW. Inaczej taki system to tylko napis na motocyklu i może przeszkadzać.

Ograniczenie prędkości już jest i wynosi 300km/h na całym rynku japońskim. Wyprzedzania czasem kończę na 180km/h. Więc jaki jest sens jakichkolwiek granic?

Jeśli miałbym coś poprawiać to obowiązkowe:
- przewody w stalowym oplocie
- pompy hamulcowe radialne
- samo poziomujÄ…ce siÄ™ Xenony
- quickshiftery

- każdy ubiór motocyklowy ma być wodoszczelny
- każda szybka do kasku ma być w technologii NANO- (w czasie deszczu krople same spływają)
- każda szybka ma mieć wklejonego ani-foga

- darmowe bilety na szkolenie raz na pięć lat
- darmowe bilety na tor wyścigowy raz w roku
- darmowa literatura na kursie i bardziej zaawansowana po zdanym egzaminie
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości




na górê