Zobacz wątek - Co myślicie na temat jeżdżenia motorem z słuchawkami ?
NAS Analytics TAG

Co myślicie na temat jeżdżenia motorem z słuchawkami ?

O wszystkim
_________

Słuchać muzyki w czasie jazdy czy nie ?

Tak
15
21%
Nie
58
79%
 
Liczba głosów : 73

Postprzez Motocyklista_2010 » 2/6/2010, 14:39

Widzicie , niby głupi temat a ile podzielonych zdań :)
Avatar użytkownika
Motocyklista_2010
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 20/3/2010, 23:29
Lokalizacja: Kraków


Postprzez papusxD » 2/6/2010, 17:41

Ja jeździłem ze słuchawkami ale rozpraszało mnie to i wolę jeździć bez a tak w ogóle przy lepszych momentach piosenek lubiło ponosić:P:P
papusxD
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6/3/2010, 12:49


Postprzez Kvba » 3/6/2010, 00:25

Nie jestem sobie w stanie wyobrazić jazdy na moto z słuchawkami. Raz, że nie słyszę otoczenia, a dwa, że chyba jednak wolę posłuchać muzyki przelotowego wydechu.

Natomiast kumpel zawsze gania w sluchawkach i nie narzeka, a wręcz przeciwnie nie wyobraża sobie jazdy bez muzyki.

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, każdy lubi co innego. :)
Avatar użytkownika
Kvba
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 27/9/2008, 13:11
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Czester » 3/6/2010, 06:31

Ja jestem na nie. Podczas zapierdalania musi być pełna koncentracja więc nie ma mowy o żadnym rozpraszaniu uwagi. Nie wiem jak inni ale ja nie patrzę podczas jazdy co kilka sekund na zegary i biegi zmieniam na ucho. A dźwięk zbliżającej się odciny jest tak przyjemny dla ucha, że zakłócanie go muzyką to profanacja :)
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez prelude1 » 4/6/2010, 16:49

na gs-ie czy innym rowerze to mozna jeszcze szydelkowac, bo to straszny potwor przeciez jest.
prelude1
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 2/8/2007, 19:27

Postprzez JÄ™drekZDW » 4/6/2010, 21:02

zdecydowanie wolÄ™ silnika posluchac :)
sc33 FireBlade
Avatar użytkownika
JędrekZDW
Bywalec
 
Posty: 958
Dołączył(a): 29/5/2008, 11:19
Lokalizacja: Zduńska Wola

Postprzez Traperoso » 5/6/2010, 00:57

headhunters napisał(a):Ja nigdzie sie nie ruszam bez mojego mp playera doslownie muzyka towarzyszy mi 20 h na dobe...i tez wydawalo mi sie super pomyslem sluchanie muzy podczas jazdy.Zdanie zmienilem po 10 minutach:/strasznie rozpraszajace i niewiele to ma wspolnego z milym sluchaniem podczas jazdy:/ ped powietrza ryk silnika grzmienie z wydechow i robi sie taka mieszanka w glowie ze nie idzie ogarnac:) i najwazniejsza sprawa: Podczas jazdy trzeba postawic w stan gotowosci wszystkie ludzkie zmysly a sluch w tym przypadku jest naprawde potrzebny zeby wiedziec do dzieje sie dookola bo czasami nie mozna polegac tylko na wzroku...takie moje zdanie


Ja podobnie, player zawsze. Do tego mam słuchawki Synthesizer, douszne CX300 jak ktoś zna, mega bass, mega brzmienie i jak ktoś wspomniał wyciszenie zewnątrz. Próbowałem, niestety taka jazda jest bardzo niebezpieczna, mam wrażenie, że jak jechałem to leciałem, bo że tak powiem brak dźwięku otoczenia, silnika, wiatru itp, powodował brak wczucia się w maszynę. Na zakrętach nie czułem ile trzeba gazu dodać, przy hamowaniu, nie słychać czy oponka piszczy, klaksony Cię nie ostrzegą, jakieś pogotowie na światłach czy inny uprzywilejowany i może być głupia sytuacja, ciągle panicznie patrzę w lusterka. Może na jakiejś super długiej autostradzie, ale chyba jednak wolę się wyciszyć w motocyklowy sposób.

Inaczej jest natomiast z słuchawkami typu szitex, muzyka lajtowo (cicho), z zewnątrz było słychać wszystko, tak się da, nawet przyjemnie, choć rozkojarza i wypełnia zbędnymi emocjami.

W sumie: nie
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Bartek21 » 7/6/2010, 13:28

Muzyka nie, za to nawigacja jak najbardziej.
Bartek21
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 8/2/2009, 13:43
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez rossavu » 7/6/2010, 13:35

Montuj zapalare samochodowa, subbofer z kompa i ogien przez miasto!
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Postprzez Qba. » 8/6/2010, 16:59

Ja mogę powiedzieć w tym temacie tylko tyle , że zdarzyło mi się jechać w słuchawkach , natomiast nie polecam tego typu umilania sobie podróży. Naprawdę lepiej posłuchać ryku silnika czy chociaż by ponucić sobie coś pod nosem ale nie w słuchawkach bo strasznie rozpraszają naszą uwagę. Tzn. nie słuchawki tylko muzyka w nich lecąca :). Co prawda jak jedziesz na autostradzie czy na drogach szybkiego ruchu możesz sobie pozwolić na muzykę ale w mieście absolutnie. W miejskiej dżungli nie tylko masz samochody czy motory ale także pieszych , rowerzystów itd.

Także na podsumowanie -- To zły pomysł ! Przynajmniej takie jest moje zdanie. :P

Serdecznie pozdrawiam Qba.
Avatar użytkownika
Qba.
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 8/6/2010, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Trener » 8/6/2010, 17:27

ja jestem na nie .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez zzzubek » 8/6/2010, 22:49

macie chyba jakies problemy ja tam jade z muzyka i jest OK widze wszystko slysze wszystko i slucham muzyki..
nauczcie sie korzystac z lusterek a po co wam slyszec otoczenie? co wam niby to daje? jakies zaburzenia chyba macie :D czyli ludzie gluchoniemi nie moga jezdzic motocyklem bo nie slysza silnika ? :) jedyny minus to tak jak ktos pisal gdy nagle pojawi sie powiedzmy karetka ale i tak co chwile patrze w lusterka poza tym ja i tak wszystko slysze nawet jak leci muzyka..
w niczym kobieta nie wyglÄ…da tak dobrze, jak w niczym! :twisted:
C Z E S C I (otwórz link) - GSX-R SRAD 6oo 75O «««
Avatar użytkownika
zzzubek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 579
Dołączył(a): 11/11/2007, 19:12
Lokalizacja: tsk

Postprzez Traperoso » 9/6/2010, 02:27

zzzubek napisał(a):poza tym ja i tak wszystko slysze nawet jak leci muzyka..


To masz ch*** słuchawki, ubierz sobie te o których ja wspomniałem i zgłośnij (albo nie bez zgłasniania też dobrze tłumią), to własnych myśli nie usłyszysz.
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez miki1406 » 9/6/2010, 07:40

Znacie jakiś program na symbian/java który umożliwia darmowe połączenie głosowe przez bluetooth/wifi?? To był by lepsze...

Rozmowa z pasażerem albo drugim moto... Teraz jak się zastanawiam gdzie jedziemy to ja jade objazdem a Tomek wali na żywioł i się później szukamy...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez zzzubek » 9/6/2010, 17:40

Traperoso napisał(a):
zzzubek napisał(a):poza tym ja i tak wszystko slysze nawet jak leci muzyka..


To masz ch*** słuchawki, ubierz sobie te o których ja wspomniałem i zgłośnij (albo nie bez zgłasniania też dobrze tłumią), to własnych myśli nie usłyszysz.


Trapeso pewnie masz te sluchawki niczym tampony widzialem takie :) starczaja mi moje od iPoda :twisted:
w niczym kobieta nie wyglÄ…da tak dobrze, jak w niczym! :twisted:
C Z E S C I (otwórz link) - GSX-R SRAD 6oo 75O «««
Avatar użytkownika
zzzubek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 579
Dołączył(a): 11/11/2007, 19:12
Lokalizacja: tsk

Postprzez madcap » 9/6/2010, 17:47

pan_wiewiorka napisał(a):Kurde, wszyscy gadają o ryku silnika. Ja mam 106 dB jak na maksa odkręcę czyli w kasku nie słychać nic a nic :)

czyli masz o 10 db za dużo :twisted: :wink:
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez patryk83 » 10/6/2010, 07:13

W słuchawkach nigdy nie jeździłem bo uważam to za bardzo niebezpieczne.
Co do rozpraszania to pewnie mnie bardziej rozpraszają skąpo ubrane panie stojące przy ulicy na przystankach czy przejściach dla pieszych.
Czasami jak się widzi te cyce to chce się patrzeć w bok zamiast przed siebie hehe...
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Invi » 10/6/2010, 08:27

pan_wiewiorka napisał(a):Kurde, wszyscy gadają o ryku silnika. Ja mam 106 dB jak na maksa odkręcę czyli w kasku nie słychać nic a nic :)


106 dB to zdaje się w uj dużo jest...
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości




na górê