Zobacz wÄ…tek - Ankieta wawelska
NAS Analytics TAG

Ankieta wawelska

O wszystkim
_________

Czy Lech K. były prezydent powininen być pochowany na Wawelu?

NIE
63
70%
TAK
12
13%
Nie wiem
15
17%
 
Liczba głosów : 90

Postprzez narwhal » 14/4/2010, 17:43

Prezydent który nie znał hymnu własnego państwa ma być pochowany na Wawelu...

Zaskakująca decyzja. Moim skromnym zdaniem pan prezydent nie powinien być pochowany u boku takich postaci jak Piłsudski czy Sobieski. W tej całej paranoi, która ogarnęła nasz kraj nagle duża część społeczeństwa stała się wielkimi fanami pana prezydenta. Przypominając sobie sondaże prowadzone przed jego śmiercią nie odnajduję w żadnym odzwierciedlenia fanatyzmu jego osobą. Myśląc jak najbardziej obiektywnie jakoś nie bardzo jestem w stanie odnaleźć argumenty przemawiające na korzyść pochówku tego człowieka i jego żony na Wawelu. Za to za jak najbardziej odpowiednie miejsce uważam powązkowską Aleję Zasłużonych.

Nie umniejsza to jednak mojego smutku po śmierci prezydenta i innych przedstawicieli państwa.
Motor to masz w pralce! :P
Avatar użytkownika
narwhal
Świeżak
 
Posty: 248
Dołączył(a): 28/2/2010, 12:36
Lokalizacja: 21°55'E 52°16'N


Postprzez Konio » 14/4/2010, 17:59

najbardziej smieszy mnie sledzik na NK... ostatnio nawet przerobilem ich lancuszek.... dla mnie to porazka jakies swieczki... Ku*** ludzie czy my jestesmy tacy glupi? Fakt ja mam najeba**e we lbie strasznie ale nie tak bardzo o_O
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk


Postprzez zadzior » 14/4/2010, 18:29

Kaczyński na Wawelu? To jest po prostu komedia... tamto miejsce straci swoją olbrzymią ważność przez ten czyn. Naprawdę zasłużeni ludzie dla kraju (dużo bardziej od Lecha) chowani byli np. na Powązkach, ale on na Wawelu? M A S A K R A


haha zamiast "nie" zaznaczyłem "tak" :roll: :lol:
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez kytek » 14/4/2010, 18:30

tyle VIP-ów w jednym miejscu to smaczny kąsek dla Al-kaidy czy czegoś podobnego :)
kytek
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14/4/2010, 18:25

Postprzez mar111cin » 14/4/2010, 18:32

no to prawda, tylko czekać jak nam kraków rozwalą i cały wawel... radze w niedziele omijać kraków szerokim łukiem i nie muszę być żadnym prorokiem.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez gelo007 » 14/4/2010, 19:03

Dobrze przemyślane. Jak rozpieprzą to kraków a nie warszawe :D.
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez Drifte » 14/4/2010, 19:58

GÅ‚os na TAK

Uzasadnienie:

Ktoś, kto go nie znał, nie wie jaki był naprawdę. Media wykreowały go takim człowiekiem jakim zna go 99% społeczeństwa. Nie musiał być dobry w trzymaniu ludzi za ryj, był Polakiem i Patriotą, przemiły człowiek a ludzie mieli go za psa. Właśnie dlatego ciesze się, że spocznie na Wawelu, zrekompensuje mu to wszystkie durne epitety i docinki kierowane w jego i jego żony kierunku.
Drifte
Świeżak
 
Posty: 216
Dołączył(a): 13/9/2009, 13:21

Postprzez Majkel22 » 14/4/2010, 20:20

Jestem na NIE
GSX-R 1000 K4
&
Bandit 600 S
Avatar użytkownika
Majkel22
Świeżak
 
Posty: 190
Dołączył(a): 3/11/2008, 13:43
Lokalizacja: LBN

Postprzez Invi » 14/4/2010, 21:02

Imho to nie wypada o tym zbytnio dyskutować.

Jak już muszą go tam chować to niech to robią, tragedii nie będzie.

Oczywiście Warszawa była by dużo właściwsza. Prezydent był z nią o wiele bardziej związany, był jej prezydentem, co by nie było to ona jest stolicą Polski. Nawet zdaje się że walnie przyczynił się do budowy któregoś z kościołów, mógł by być pochowany właśnie tam. Wawel po prostu tu nie pasuje.

Ale jak pisałem nie będę z tego powodu rozpaczał. Na wawelu leżą nie tylko królowie i Piłsudski. Zdarzają się żony królewskie, kardynałowie, Kościuszko, Sikorski. Taki Kaczyński rangi tego miejsca nie obniży. Tym bardziej że śmierć podczas wypełniania swoich obowiązków jakąś tam zasługą jest.

Błędem był ten pomysł, ale błędem jest też rozdmuchiwanie tego.


O oburzeniu jakie wywołało grzebanie Piłsudskiego na Wawelu w II RP nie wspomnę ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez mar111cin » 14/4/2010, 21:09

taaa teraz tylko czekać kiedy 10kwietnia będzie jakoś wyróżniony w kalendarzu...
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Trener » 14/4/2010, 21:12

nie ma co przesadzać . Jak go pochowają na Wawelu to mury od tego nie pękną a 10 kwietnie na czerwno raczej nie bedzie w kalendarzu , chyba że padnie na niedziele . Moim zdaniem wszelka dyskusja na temat miejsca pochówku jest zbędna bo i tak niczego to nie zmieni a miejsce zostało już ustalone .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez Przemo_rene » 14/4/2010, 21:14

NIE NIE NIE. a czemu? :bo nikt nam nie wmówi że białe jest białe a czarne jest czarne" ...... ogólnie opocji wytłuamczenia decyzji na NIE jest ogrom. Akurat to mi przyszło na teraz.
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez Piechot » 14/4/2010, 21:22

ja nikomu nie zaluje, pochowaja gdzie uwazaja za stosowne. Bo chyba chodzi o pamiec?

moim zdaniem POwÄ…zki by wystarczyly.
Fighting solves everything.
Avatar użytkownika
Piechot
Świeżak
 
Posty: 142
Dołączył(a): 5/9/2009, 15:30
Lokalizacja: LRY

Postprzez Leg1oN » 14/4/2010, 22:17

Kula07 napisał(a):nie, gdyż Kaczyński przejdzie do historii raczej tylko dlatego, że zginął tragicznie w katastrofie, a nie dlatego bo dokonał jakiś wielkich rzeczy.


taka prawda..


Movi napisał(a):Jeżeli pochowają ich na Wawelu, to ja przestaję wierzyć w Polskę..


ja tam nigdy nie wierzylem..

zaznaczylem NIE.. bo wydaje mi sie to niestosowne.. ale ogolnie to srednio mnie to interesuje..

mar111cin napisał(a):taaa teraz tylko czekać kiedy 10kwietnia będzie jakoś wyróżniony w kalendarzu...


powinien i w sumie dla mnie jest.. akurat w ten dzien przypadaja moje imieniny.. hah
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez Trener » 14/4/2010, 22:28

Leg1oN napisał(a):
Movi napisał(a):Jeżeli pochowają ich na Wawelu, to ja przestaję wierzyć w Polskę..


ja tam nigdy nie wierzylem..



to czemu nadal tutaj siedzisz zamiast sie wyprowadzić do bardziej zajebistego kraju ?
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez Leg1oN » 14/4/2010, 22:32

ms407 napisał(a):
Leg1oN napisał(a):
Movi napisał(a):Jeżeli pochowają ich na Wawelu, to ja przestaję wierzyć w Polskę..


ja tam nigdy nie wierzylem..



to czemu nadal tutaj siedzisz zamiast sie wyprowadzić do bardziej zajebistego kraju ?


a co to ma do rzeczy..
poza tym tu mam rodzine.. znajomych.. itp itd..
jezeli chodzi o wyprowadzenie sie na stale to osobiscie mam taka mozliwosc.. i gdyby nie rodzinka to raczej bym sie wyprowadzil.. na pewno bylo by mi lepiej niz tu.. ale jest spoko..
zostawmy to bo to topic o innej tematyce..
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez Landryss25 » 14/4/2010, 22:59

Jak powiedział Invinciblee raczej nie wypada o tym dyskutować.

Co do miejsca pochówku Prezydenta Lecha Kaczyńskiego to rząd dał rodzinie wolną rękę. Jeśli można mieć do kogoś pretensję to tylko do rodziny zmarłego. Co prawda mogli dać im do wyboru kilka miejsc nie uwzględniając w nich Wawelu ale jest jak jest. Rodzinie obiecano, oni sobie zażyczyli i tak musi być.

Nie rozumiem tylko tych demonstracji. Ludzie wiedzą że i tak nic nie zmienią a wychodzą na ulicę z transparentami. Wypowiadają się chamsko, niekiedy nawet wulgarnie w mediach o zmarłym. Tym sposobem społeczeństwo robi z siebie pośmiewisko. Pośmiewisko na skalę światową...

Zastanawia mnie czy ludzie którzy są przeciwni, wypowiadają się chamsko o tym że Pan Kaczyński zostanie pochowany na Wawelu, myśleli co czują jego bliscy. Czy zastanawiali się co czuje jego córka oglądając w telewizji jak ktoś po chamsku wypowiada się o jej rodzicach. Na pewno nie przeszło im coś takiego przez głowę. Powinni to przemyśleć i darować sobie żeby bardziej nie ranić bliskich Prezydenta. Zrozumieć może to tylko ktoś kto kiedykolwiek stracił któregoś z rodziców.

W ankiecie zaznaczyłem opcję ,,nie wiem". Dlaczego?

Dlatego że mam nadzieję iż śmierć tak ważnej osoby nie pójdzie na marne. Jeśli dzięki temu poprawi się np. sytuacja polityczna w kraju to uważam że po śmierci Prezydent zasłuży sobie bardziej na Wawel niż za życia.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Trener » 14/4/2010, 23:07

No o miejscu pochówku zdecydowała rodzina a zgode na to wydali zwierzchnicy kościelni odpowiadający za Wawel . A cała nagonka w mediach i dyskusja ośmiesza tylko Polske i nie ma najmniejszego sensu bo i tak nic nie zmieni . Miejsce może i zasłużone a może nie ale na pewno wywoluje za dużo dyskusji i niepotrzebnych spięć . A jak ktoś ma wyje**** na kraj i w dupie co sie tu u nas dzieje to tym bardziej powinien sie wstrzymać od komentarzy .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez headhunters » 14/4/2010, 23:09

Smiesza mnie niektore wypowiedzi...Przyznam sie ze jako prezydenta nie darzylem go wielka sympatia i nie raz nie dwa byl obiektem moich drwin ( jego zona rowniez) ale zal mi go jako czlowieka (to chyba normalny ludzki odruch) I prawde mowiac to media wykreowaly go na takiego "dziwaka" i pokazywaly go tylko w tym negatywnym swietle...ale prawda jest taka ze byl prawdziwym Polakiem Patriota i mial swoje zaslugi w budowie i histori naszego kraju...powiem tak mlodziezowo: On sie nie pierdolil czy z moskalami czy z gebelsami dla niego liczylo sie tylko dobro Polski!!!!
Ale po czesci podzielam wasze opinie bo na Wawelu spoczywaja naprawde wybitni i zasluzeni rodacy...ale czy tym wszystkim ktorzy sa tak strasznie tym oburzeni zrobi to jakakolwiek roznice gdzie spocznie? Pewnie polowa z was nigdy nie odwiedzala mogil Elity pochowanej na Wawelu i nigdy nie odwiedzi wiec dziwi mnie ta wasza bulwersacja z tego powodu...Niech spoczywa w pokoju a gdzie to bedzie to naprawde nie jest az tak istotne(*) Wielki maly czlowiek...
Avatar użytkownika
headhunters
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 1/4/2009, 22:32
Lokalizacja: SnK

Postprzez Czester » 15/4/2010, 07:52

Nie mam nic przeciwko. Niech chowają go gdzie chcą. Jest mi to obojętne. Miejsca mi nie zajmie. A zagorzałym przeciwnikom radzę zamknąć ryje i uszanować ludzką śmierć. Ta tragedia miała zjednoczyć ludzi. Jeszcze ciała nie spoczęły w grobach a tu już podziały i kłótnie. Totalny brak taktu i wyczucia.

kytek napisał(a):tyle VIP-ów w jednym miejscu to smaczny kąsek dla Al-kaidy czy czegoś podobnego :)

Wczoraj wieczorem oglądałem z żoną Wiadomości i powiedziała dokładnie to samo. Nie trzeba się zbytnio zastanawiać żeby na to wpaść. Prawdopodobnie w uroczystościach pogrzebowych ma uczestniczyć 45 głów państw z całego świata, między innymi Barack Obama czy Książę Karol. Prawdziwa światowa tragedia może się dopiero wydarzyć...
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości




na górê