Zobacz wÄ…tek - Mity i dyskusje o strojach i ubraniach...
NAS Analytics TAG

Mity i dyskusje o strojach i ubraniach...

O wszystkim
_________

Mity i dyskusje o strojach i ubraniach...

Postprzez herbatkowy » 17/1/2010, 23:13

Czesc, w dozie obecnych dziwnych tematow (nie ujmujac nikomu), postanowilem zalozyc ten temat, poniewaz na kazdym kroku spotykam sie z niepowaznymi reakcjami innych na wiadomosc o tym ze np. zamierzam sobie kupic pelen stroj na motocykl, a posiadam sprzet o pojemnosci jedynie 125ccm. Nie wiem skad ludziom wzielo sie przeswiadczenie ze stroju na motocykl ponizej 600ccm- kupowac sie nie oplaca. Tak samo jak zarowno na skuter jak i motocykl potrzebny jest dobry i solidny kask, tak samo potrzebny jest (a przynajmniej powinien byc) porzadny i bezpieczny stroj. Oczywiscie wszyscy zgodzimy sie co do tego, ze bezpieczny stroj to podstawa, nawet na mniejszy motocykl, nawiasem mowiac taka mocniejsza 125ccm ma osiagi nie gorsze od enduro 600ccm, wiec nie wiem skad te usmiechy politowania na twarzach ludzi? To chyba znowu skutek niewiedzy, ludzie nie maja pojecia co mozna sobie zrobic na motocyklu, nawet o mniejszej pojemnosci niz typowe 600tki. Tak jak powiedzialem co do tego ze stroj jest potrzebny- wszyscy sie zgadzamy, chcialbym jednak zebyscie podzielili sie swoimi doswiadczeniami, czy to o reakcjami innych, na ten temat. Oczywiscie wiem ze nie ma co sie przejmowac reakcjami ludzi, bo dbamy o swoj tylek, poprostu mala dyskusja o tym nie zaszkodzi :)
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka


Postprzez simonw » 17/1/2010, 23:18

Odpowiedz jest jedna i prosta - 125 w 2T spokojnie poleci grubo ponad stówkę, egzaminacyjne 125tki poblokwane nakrecilem na kursie pod 98 KMpH , tak wiec to juz na tyle rozsadne predkosci ze stroj jest wymagany.

Przypomne tylko ze airbagi w samochodach wyliczone sa na 50kmph i tylko wtedy gwarantuja przezycie - przy wyzszych predkosciach nie. Szlifnij asfalt przy chociazby 8 dyszkach bez stroju ;) Odpowiedz nasuwa sie sama.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez herbatkowy » 17/1/2010, 23:20

Jasne, zreszta zaznaczylem w odpowiedzi, ze dyskusja nie ma dotyczyc tego "CZY STROJ JEST POTRZEBNY", bo to jasne i oczywiste, tylko o otoczeniu i reakcjach ludzi, bo zdaje sie ze jest bledna mentalnosc w spoleczenstwie, i ludzie wstydza sie ubierac ladnie i bezpiecznie na mniejsze motocykle.
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Landryss25 » 17/1/2010, 23:23

Strój to podstawa. Jak ma się odrobinę wolnej gotówki to warto ją przeznaczyć właśnie na ten cel. Nawet jak ktoś jeździ skuterem warto zaopatrzyć się w dobre akcesoria. Zazwyczaj jest tak że wielu ludzi skuter zamienia na motocykl. Błędne jest rozumowanie typu: Mam skuter kask za 200zł mi w zupełności wystarczy a kurtka i rękawice są nie potrzebne. Lepiej kupić raz a dobrze, bo później jest drugi wydatek, przecież jak się zmienia sprzęt to ciuchy mogą zostać o ile są dobrej jakości. Nawet przy prędkości jaką rozwija skuter można sobie zrobić krzywdę.

Znam kilku co się śmiało z tych co jeżdżą dobrze ubrani na skuterach. Sami mieli potem szlify jeżdżąc w koszulkach. Po tym już im tak do śmiechu nie było.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Taser » 17/1/2010, 23:28

Jakby nie byl potrzebny to by sie kazdy lansowal w koszulce....nie powiem czasem sam skocze po bulki w koszulce, ale zasada jest prosta kurtka latem moga byc i protektory, kask i rekawice to podstawa, przynajmniej w mojej opini.
Nie ma nic piekniejszego niz dwa kola i jeden slad...

Yamaha YZF 600 Thundercat :D
Avatar użytkownika
Taser
Bywalec
 
Posty: 577
Dołączył(a): 8/4/2007, 15:53
Lokalizacja: Nadarzyn

Postprzez icid » 17/1/2010, 23:38

Ci którzy mówią że strój nie potrzebny prawdopodobnie nigdy nie leżeli, dlatego że nigdy nie jeździli, wszystko się zazębia :D:D
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez Konio » 17/1/2010, 23:40

mnie stroj uratowal du** i nawet policja to potwierdza napisze wiecej jutro jak wytrzezwieje bo jestem pijany ot co :roll:
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez madcap » 17/1/2010, 23:47

myślę, że to wynika również z tego, że wielu ludzi nie traktuje pojemności 125 poważnie
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Konio » 18/1/2010, 00:01

po pijaku powiem jedno... na 125 mialem 2 szlify... raz pies raz olej w nocy na zakrecie bez lampy... nie chce juz tego...
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez icid » 18/1/2010, 00:34

Dobra 125 dobrze gania, znajomy miał Mito garnkiem 160cc, zmienione kilka bzdetów i po mieście 600 było problem za nim się utrzymać.
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez Konio » 18/1/2010, 01:04

nie przesadzaj... mito ma 7 biegow ale to nie 600...
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez icid » 18/1/2010, 01:39

To poganiaj się z takim przerobionym mito po mieście, jak to nic nie waży, jak ktoś dobrze lata to będzie wciskał się tak że 600 przynajmniej taką jak moja się posrasz. Nową 600 to się zgodzę bo one podobne rozmiarami do 125.
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez Konio » 18/1/2010, 01:47

nie klam...
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez kargul » 18/1/2010, 08:42

Dobry strój to podstawa i chyba wszyscy to wiemy.Nie ma znaczenia czy to skuter czy litr.Różnica w prędkości jest spora, dlatego wydaje mi się, że do różnych pojemności i typów "dobry strój" będzie się różnił :idea:
Inny będzie dla off czy sp inny dla skutera a inny dla świecidełek.Pod uwagę trzeba wziąć też styl jazdy, bo nie każdy na 125ccm musi jechać 160 km/h.
Ważne, żeby ludzie byli świadomi tego, że w każdej chwili mogą się spotkać z matką ziemią :idea:
Często się łapię, że na kilku kilometrowe trasy jadę tylko w kasku.Ubieranie się w te wszystkie rzeczy zajmuje więcej niż dojazd na miejsce, potem nie ma co z ciuchami zrobić. Sama kurtka nie jest problemem, za to spodnie czy buty już tak :!:
www.kiteclub.pl | transalp xl650v | | ALOHA
Avatar użytkownika
kargul
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6/12/2007, 19:52
Lokalizacja: z kontenera

Postprzez Kula07 » 18/1/2010, 09:28

też jeżdżę 125 i mam pełen strój. Gdy raz przy ok 40 się glebłem (a miałem akurat ubraną tylko kurkę motocyklową a reszta to normalne ciuchy) to spodnie po przejechaniu po asfalcie były do wyrzucenia, skóra cała pozdzierana, kolano we krwi, więc nie chcę nawet myśleć co było by przy 80 czy 100 bez porządnych spodni...
XR 400R | | Kula daje fula :D | | https://www.youtube.com/watch?v=2Cq4e3WiCr0
Avatar użytkownika
Kula07
Stały bywalec
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 29/10/2008, 07:43
Lokalizacja: Sadłuki

Postprzez lonewolf » 18/1/2010, 10:01

U nos na wsi... nie no.. U nas w mieście ludzie nie mają ogólnie problemu z tym, że np. ja sam latam w dżinsach często bo mi się nie chce ubierać spodni + są dosyć grube i się w nich gotuję jak latam z kumplami. To jest takie latanie, że lecimy na miejscówkę i śmigamy na gumie. Jest kolo, który ma jakąś dwugarową Kawkę + kolo na Cebrze SC33 - obaj śmigają w dresach. Nam to nie przeszkadza kompletnie. Są w pełni świadomi konsekwencji, więc to jest ich brocha w czym latają. Dla mnie mogą śmigać w majtkach. Z tego co zdążyłem zauważyć, najbardziej wścipskim krajem, który się non stop czepia tego kto w czym jeździ jest US of A. Na youtube sobie można poczytać non stop komentarze durnowate odnośnie czyjegoś ubioru. Dziwne, bo myślałem, że w USA jest szeroko rozumiany Freedom. Haha, na papierku chyba. Może ani nie. Tam każdy na każdego jedzie za sam ubiór...
Avatar użytkownika
lonewolf
Bywalec
 
Posty: 588
Dołączył(a): 29/5/2008, 19:48

Postprzez karolr » 18/1/2010, 10:41

tylko z tego co widać wszyscy latają w t-shirtach
Honda to Honda..
Avatar użytkownika
karolr
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 17/3/2009, 09:25
Lokalizacja: LU

Postprzez kogut. » 18/1/2010, 10:59

Jak się patrzy to standard kurtka rękawice kask jeansy... chociaż w bluzach z kapturem tez jeżdżą:P
http://www.bikepics.com/members/tugok (otwórz link)
954rr & RSV1000R
Avatar użytkownika
kogut.
Bywalec
 
Posty: 561
Dołączył(a): 11/11/2006, 14:27
Lokalizacja: WLKP

Postprzez MadboY » 18/1/2010, 11:02

Jesli ktos nie potrafi sie uczyc na cudzych bledach to nauczy sie na swoim.. byle nie bylo za pozno.

A jak ktos kozaczy w jeansach i t-shircie to niech rozpedzi sie autem do ~100km/h po czym otworzy drzwi i sprobuje wyhamowac gola stopa ala Flinstone - mysle ze taka lekcja uswiadamiajaca powinna wystarczyc.
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez lonewolf » 18/1/2010, 14:23

karolr napisał(a):tylko z tego co widać wszyscy latają w t-shirtach


No i co z tego? Widziałem filmiki jak latają po nagu. Omg big deal.. Niech sobie jeżdżą jak chcą - ich sprawa.
Avatar użytkownika
lonewolf
Bywalec
 
Posty: 588
Dołączył(a): 29/5/2008, 19:48

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê