Zobacz wÄ…tek - Narty czyli co, gdzie, jakie - wszelkie dobre rady
NAS Analytics TAG

Narty czyli co, gdzie, jakie - wszelkie dobre rady

O wszystkim
_________

Postprzez gumis » 24/1/2010, 22:43

konio i co byles w Belchatowie na nartach? bo mnie sie plany porypaly i nawet nosa nie wychylilem. Ale moze uda mi sie we wtorek chociaz do Bytomia wyskoczyc :lol:
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów


Postprzez Konio » 24/1/2010, 22:45

nie dalem rady :( w aucie aku siadl mi i cale auto oblodzone bo matka nie jezdzila a kumple studia zaoczne itp :( kurde bieda straszna :( a powiedz mi cos o tej Istebnej. Masz tam jakas dobra kwatere nagrana? Kumpel mnie krecil do zakopca na sobote i niedziele ale mi nie pasowalo bo musialem troche nauki ogarnac i dzisiaj z ziomkiem na krk lecialem wiec nie wypalilo :twisted:
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk


Postprzez gumis » 24/1/2010, 22:47

kolega ma tam domek, w sumie jest 3 pietrowy wiec ze spaniem nie ma problemow. Piechotka to 10 minut od stoku, samochodem 30 bo trza wszystko dookola objezdzac. Tylko z wyjazdem tam jest taki problem, ze ja praktycznie kazdy weekend pracuje wiec trudno nagrac cos tak zeby tam pojechac. Przewaznie musze wiedziec minimum tydzien do przodu, zeby klepnac sobie wolny weekend. Ale z tego co wiem, moze w niedziele bedziemy sie tam wybierali tak zeby rano byc, caly dzien posmigac i wieczorem wracac wiec jak cos to dalbym ci znac.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Konio » 24/1/2010, 22:49

no ja "moze" (jak zalicze sesje) to mam wolny caly luty wiec na tygodniu tez moglbym wpasc :) btw moze bede w katowicach czy tam sosnowcu nie pamietam na jakims moto expo 8-12 luty czy jakos tak xD
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez gumis » 24/1/2010, 22:54

Motor Bike Show Central Europe 2010
wystawa Motocykli i Skuterów
zobacz więcej

krótkie info o targach:
Na powierzchni 13,5 tys. m2 najnowsze motocykle, skutery, quady oraz akcesoria zaprezentowało ponad 100 wystawców z Polski, Niemiec, Ukrainy, Węgier, Czech, Słowacji, Chorwacji, Hiszpanii i Portugalii. Specjaliści z branży motocyklowej oceniają, że połowa rocznej sprzedaży motocykli przypada w Polsce na region śląski. Zapewne dlatego wystawę odwiedziło ponad 20 tysięcy osób...

Miejsce imprezy:
Centrum Targowo-Wystawiennicze Expo Silesia
Sosnowiec, ul. Braci Mieroszewskich 124

12-14 luty. no akurat na 13 i 14 lutego zaplanowalem juz z panna, ale jak sie zgodzi i bedzie chciala pojechac to zawitamy tam i najwyzej jakies piwko wypijemy.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Konio » 24/1/2010, 22:55

no no :D jak bede tam to muss :)
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez Landryss25 » 4/2/2010, 00:00

Jak tam narciarze latacie trochę? Ja jutro wieczorem uderzam do Austrii do Kitzbuhel czy jakoś tak. Może ktoś tam będzie?:D
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez gumis » 5/2/2010, 05:40

a ja dzisiaj bylem polatac u siebie, w tzw. Dolomitach Sportowej Dolinie w Bytomiu. Kaszana. Sprzet maja wogole nieprzygotowany, trasa krotka i waska. Juz wole poleciec godzinkie dluzej i wbic w gory. Pozatym jakis ciec wjechal we mnie i wyrznalem lbem w stok. Az mi jucha z nosa poleciala. Zeby bylo ciekawiej, cwaniak spierdolil zanim sie podnioslem a troche to trwalo. Nie ma co jezdzic na okoliczne gorki bo tu same buractwo i 0 kultury. Teraz w sobote lece na Pilsko. Ale o tym miejscu narazie slyszalem same plusy.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Landryss25 » 5/2/2010, 08:11

Gumis na pilsku jest gites tylko teraz nie chodza tam wszystkie wyciagi. Bylem tam 2 razy i mi sie podobalo.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez gumis » 6/2/2010, 23:21

no i z Pilska lipa. Na stokach snieg wywialo i same kamienie. To skoczylismy kawalek dalej, na Slowacje do Wielkiej Raczy. Hmmm powiem tak...Istebna i inne stoki w porownaniu z Wielka Racza to doslownie goreczki. Pozatym duzo lodu i muld. Karnety drogie. Trasy: wg mnie jak ktos nie umie DOBRZE jezdzic niech lepiej nie jedzie. Nartostrady slabo oznakowane: tak slabo, ze bladzilem przez 2 godziny zanim kolega mnie znalazl po drugiej stronie gory, jak juz gadalem z kelnerka czy pozyczy mi swojego telefonu, bo sie zgubilem, nie wiem gdzie jestem i musze zadzwonic do znajomych zeby kogos powiadomic. Szczesliwie znalezlismy sie.

Ale 300km w dwie strony, szczerze: nie warto.

Macie jakies inne ciekawe stoki? Tylko z roznymi trasami, bo na Wielkiej Raczy za bardzo nie pojezdzilem bo wiekszosc stokow poprostu przerasta moje umiejetnosci. 3/4 z nich ma spad prawie jak pionowa sciana...stoki slabo przygotowane. Sprzet do wypozyczenia? 10 euro na caly dzien wiec przyzwoicie ale jak sie okazalo na koncu, wiazanie w prawej narcie bylo lekko skrzywione i kiczowato sie jezdzilo wiec trzeba zwracac na to uwage. Heh z karnetami na zjezdzanie tez trzeba uwazac bo na miejscu sa 3 wielkie tablice z roznymi datami, godzinami, itp. Pozatym, np. na stoku bylismy o 14, chcielismy wziasc karteny na 4 godziny ale nie pozwolili bo po 2 godzinie stoki sa zamykane i ratrakowane. Myslimy ok, to wezmiemy na 2 godzinki, zjemy cos i znow na 2 godzinki. I tu psikus na 2 godziny nie mozna bo nie ma tego w cenniku :lol: wiec bierzemy na godzine za 6.5 euro + 5 euro kaucji za karnet, po godzinie znow trzeba przyjechac i kupic NOWY karnet bo na stary nie mozna nabic punktow dodatkowych.

Ludzi sporo ale tras jest tyle, ze jakos to sie rozladowuje.

ale nie oplaca sie jechac TAM 300km, za to co nam oferuja.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez madcap » 7/2/2010, 20:11

Od lat jakoś przywiązałem się do Szklarskiej.
Stoki dajÄ… radÄ™.
Zwłaszcza zjazd lolcią - ponad 4 km zjazdu - dla niewprawnych po zjeździe w udach i d***ie (mięśniach) ogień.
Nadto puchatek też oferuje jazdy nocne - od 18 do 22.
Minusem jest kolejka. Tylko 2 osoby w gondolÄ™.
Ale zawsze można zostać na górze i jeździć na stoku slalomowym.
Znajomi jeżdzący w taterki bardzo chwalą sobie Wierchomlę, wg nich przyjaźniej i milej niż zacofanem i baiłce tatrańskiej i nie ma większych problemów z parkowaniem, ale to nie zweryfikowane przeze mnie ich opinie.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez madcap » 12/2/2010, 21:55

jutro wyjazd, wreszcie...
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez gumis » 12/2/2010, 23:09

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... kasku.html

jezdzicie w kasku? teraz wlasnie pomyslalem, ze moze warto w niego zainwestowac?
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Konio » 13/2/2010, 01:28

wole bez xD
ja chyba teraz mam 2 tyg wolnego :) na bank ten tydzien bede mial wolny :) fajnie :]
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez wikples » 13/2/2010, 09:26

Zapewne ktoś już pisał na ten temat, ale ja się podzielę moimi wrażeniami co do paru stoków w PL.

Zieleniec - klasyka, co prawda krótkie trasy, ale nasrane wyciągmi, więc kolejek ogromnych nie ma, no i jeszcze jest pipe i snowpark.

Świeradów - gondola 8 os. szkoda, że tak naprawdę jedna trasa, na której jest tłoczno i przez to niebezpiecznie.

Szklarska - masakra, kolejki jak zwykle, mała przepustowość wyciągów, przynajmniej trasy szerokie idzie pojeździć, ale miasto przereklamowane.

Czarna Góra - największe moje zaskoczenie tego sezonu. 3 nowe wyciągi krzesełkowe dają radę i dotego parę tras. Jest to naprawdę warte pojeżdżenia. W czasie allezimy na jednej trasie oprócz mojej ekpiy spotkałem tylko 2 snowboardzistówa (a trasa szeroka jak w Szklarskiej) więc idzie fajnie się postaczać.
Avatar użytkownika
wikples
Bywalec
 
Posty: 969
Dołączył(a): 24/1/2008, 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Landryss25 » 14/2/2010, 22:13

Gumiś nad zakupem kasku nawet nie ma się co zastanawiać. Na nartach jest on tak samo niezbędny jak na moto. Jest to taki sport że wywrotki to codzienność a zaryć głową to sprawa bolesna i mało przyjemna. W kasku kilkadziesiąt procent gleb jest dużo mniej bolesnych. Dobre jest też to że w kasku trudniej nabrać śniegu, czapka się zsuwa i jest to średnio miłe. Kupuj się nie zastanawiaj.

Byłem teraz 6 dni w Austrii w Ellamu. Jeśli miałbym porównywać jakość tras, wyciągów itp. do Polski to jest to coś mniej więcej jak przesiadka z poloneza do merca S. Trasy świetnie przygotowane, długie, szerokie, bezpieczne. Zero kolejek do wyciągów bo ośrodek jest tak ogromny że tłumy się rozbijają. Raj dla narciarzy jednym słowem. Wrzucę kilka fotek niedługo.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez wikples » 15/2/2010, 00:45

Landryss25 napisał(a):Byłem teraz 6 dni w Austrii w Ellamu. Jeśli miałbym porównywać jakość tras, wyciągów itp. do Polski


tego się po prostu nie da porównać!
jakby u nas były wyższe górki, to wtedy możnaby ;)
Avatar użytkownika
wikples
Bywalec
 
Posty: 969
Dołączył(a): 24/1/2008, 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez elco » 15/2/2010, 01:03

W sobote pojezdzilem troche w czeskich janskich lazniach. Warunki sa swietne. Ludzi rano bylo niewielu. Z czasem przybywalo. Trasy gladkie jak stoly. Podobne warunki panuja w spindlerovym mlynie. Warto sie tam wybrac na caly weekend a nawet kilka dni.

Jezeli chodzi o sprawe kasku. Odkad zaczalem probowac jazdy wyczynowej kasku uzywam czesto. Z reguly jezdze szybko i agresywnie.Blad tutaj kosztuje calkiem sporo. Gleba to kilkanascie metrow niekontrolowanego turlania sie po sniegu. Bez kasku mozna sobie zrobic powazna krzywde. Kask sciagam kiedy jezdze z rodzicami rekreacyjnie i dla zabawy. Jezdze juz na tyle dlugo, ze wiem na ile sobie moge pozwolic w danych warunkach. Nie mniej jednak kask dla osob poczatkujacych i nie tylko kask jest jak najbardziej wskazany.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez Landryss25 » 15/2/2010, 10:11

wikples napisał(a):tego się po prostu nie da porównać!
jakby u nas były wyższe górki, to wtedy możnaby ;)
To sie nie ma wiekloscia gorek. Tam gdzie bylem jezdzilo sie chyba po 5 gorkach i najwyzszy szczyt mial ok 1950m. To sie ma tym jak wszystko jest zrobione. Wyciagi, przygotowanie tras. Bajka.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Konio » 15/2/2010, 14:50

A ja lece teraz pod Kielce na Tumlin posmigac bo w domu wiecje nuda :( ciekawe jakie warunki maja :) pozdro 8)
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê