Zobacz wątek - Znowu chcą ograniczyć WOLNOŚĆ INTERNETU
NAS Analytics TAG

Znowu chcą ograniczyć WOLNOŚĆ INTERNETU

O wszystkim
_________

Postprzez falconiforme » 4/12/2009, 23:16

Więc ośmielę sobie powiedzieć, że jesteśmy zgodni co do jednego:

"Ani społeczeństwo, ani dzisiejsza władza nie są dzisiaj ani nie będą, nawet za kilkanaście lat, na tyle przygotowani moralnie i technicznie do tego by zajmować się tak delikatną sprawą."


Ja wiem, że jest wiele prostych ale kulejących spraw długo nie naprawianych przez magiczne okulary $$. Dla mnie jeśli nie zaczniemy od nich nie zaczniemy nigdy wchodzić na dobrą drogę.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze


Postprzez simonw » 5/12/2009, 01:58

Tak Falconiforme, jestesmy zgodni w tej kwestii (moze rozpisalem sie za mocno tlumaczac swoje zdanie) ale tak wlasnie jest.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez Frix » 5/12/2009, 11:52

wojtasmazi1 napisał(a):Dla mnie to jest chore. Chcą ograniczać i sprawdzać ludzi jak tylko sie da. Jeszcze trochę i wprowadza godzinę policyjna i nie będzie można opuszczać swoich "czterech katów"

NIe, nie nie.. godzina policyjna w internecie :D..
Fail troche :x.
.."Masz rację, bywa, że to nasza wina,wszak w żyłach nam płynie adrenalina.." | http://allegro.pl/show_item.php?item=838323227
Avatar użytkownika
Frix
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 7/7/2009, 12:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez falconiforme » 14/12/2009, 10:00

Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez simonw » 14/12/2009, 12:30

Bzdura,

Technicznie nikt niczego i nijak sie nie dowie nawet posiadajac komplet danych. Operator ma informacje jedynie o przydzielonym w danej chwili adresie IP a nie o liscie polaczen. Dopiero lapiac kogos na goracym uczynku majac jego dynamiczny IP _I_ zwracajac sie do operatora uzyskujemy informacje kim on jest.

Dokladnie jak teraz - bo i bez decyzji sadu dane sa przekazywane policji, ba nawet przez samych operatorow "w trosce o spoleczenstwo" jak to mialo miejsce przy aresztowaniu studentow we wroclawiu za ssanie torrentow. Dialog sam zlozyl obywatelski donos wraz z logami i danymi z central.

Tak wiec - BZDURA - po raz wtory.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez herbatkowy » 9/1/2010, 13:36

Hehe pewnie nikt nie pamieta tego jak mowilem z kilkoma innymi panami na forum ze za pare lat beda chcieli kontrolowac juz wszystko, o internecie tez wspomnielismy. Poczekajcie, prezydent podpisal juz traktat lizbonski, niby wszystko po cichu, bez szkod, ale z czasem zobaczymy co bedzie :)
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Krejzi.Mery » 9/1/2010, 14:24

Mnie się o uszy coś obiło, że providerzy mają blokować dostęp do osiołków, torrentów i tym podobnych... To po co mi moje 6Mbps w takim razie? :twisted:
Kiedyś znajomy mówił mi, że ICPNet (czyli mój provider) wysłał mu ostrzeżenie, że jeśli nie ograniczy się z eMulem, to doniosą na niego... A to było już kilka lat temu, więc kontrolują nie tylko zabronione (i nielegalne) treści ale i szerzenie "piractwa".
Avatar użytkownika
Krejzi.Mery
Bywalec
 
Posty: 571
Dołączył(a): 9/5/2008, 07:07
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Invi » 9/1/2010, 15:27

Oooo! Herbatkowy zmartwychwstał! I od razu z traktatem lizbońskim wylatuje :P


Jak zablokują torrenty itp. to pojawi się inny sposób na wymianę danych. Zresztą niech się Simon wypowie ale wydaje mi się że P2P jako takie jest chyba ciężkie do zablokowanie?

Inna sprawa że jeśli o mnie chodzi to BARDZO ucieszyło by mnie ograniczenie piractwa.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Krejzi.Mery » 9/1/2010, 15:32

Czym się zajmujesz? Może pisałeś, ale średnio chce mi się śledzić historię Twoich postów ;) Zn bo trochę ich masz, dlatego :D
Avatar użytkownika
Krejzi.Mery
Bywalec
 
Posty: 571
Dołączył(a): 9/5/2008, 07:07
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Trener » 9/1/2010, 16:00

Invinciblee napisał(a): jeśli o mnie chodzi to BARDZO ucieszyło by mnie ograniczenie piractwa.


a tak z ciekawości dlaczego ucieszyłoby cię to ?
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez Invi » 9/1/2010, 16:13

Krejzi.Mery Nie trzeba czytać moich postów, wystarczy zerknąć w profil ;)

ms407 j.w.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Konio » 9/1/2010, 16:18

ale co ma twoj zawod do pirat filmow i gier? Ty chyba witryny www robisz :P
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez herbatkowy » 9/1/2010, 16:37

ms407 napisał(a):
Invinciblee napisał(a): jeśli o mnie chodzi to BARDZO ucieszyło by mnie ograniczenie piractwa.


a tak z ciekawości dlaczego ucieszyłoby cię to ?


Hehe to jasne, bo to zlodziejstwo !! Jak czlowiek ukradnie 10 zl, to go wsadza do kicia. A jak w rzadzie piora grube miliony na podatkach albo lewych przetargach, lub poprostu rzna obywateli to jest wszystko okej :) Powiedz stary, w kraju gdzie srednie zarobki wynosza tyle co 2 pary porzadnych butow i 2 pary porzadnych spodni, ma nie byc piractwa? Kto dzisiaj bedzie placic po 400zł za byle program? System tego kraju z gruntu jest ukierunkowany na zlodziejstwo, i inaczej poprostu nie bedzie :) I prosze nie zaczynajcie glupich docinek jakobym nie mial racji :) Tak poprostu jest, rzadzil PIS, rzadzi PO, jedni na drugich szczekaja, przescigaja sie, PO mowi ze jest liberalne, a co zmienili? Jak narazie podatki wzrosly o 1%. Dziwne ze jest piractwo? Bylo, jest i bedzie i to jeszcze wieksze :twisted: Ja nie popieram piractwa, jak pewnie za chwile simonw stwierdzi i wlepi mi bana na 100 lat :D Poprostu mowie jak wyglada sytuacja, a w naszej sytuacji piractwo to tak dziwne zjawisko jak... powstanie podczas okupacji :) Ludzie poprostu nie maja pieniedzy na oryginalne oprogramowanie, a kazdy musi korzystac z office'a, z przegladarki, z programow graficznych, lub chce czasem w cos zagrac.
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Invi » 9/1/2010, 16:50

Konio napisał(a):ale co ma twoj zawod do pirat filmow i gier? Ty chyba witryny www robisz :P


Nie robię żadnych witryn :P Normalne programy, najchętniej z zaawansowaną grafiką 3D/2D, gry, odpłatna pomoc dla ludzi którzy chcą się utrzymać na studiach mimo że powinni wylecieć ;)

Herbatkowy. Zrozum że koszt wytworzenia oprogramowania to często grube miliony. Jeśli kogoś nie stać na nową grę to niech wypie****a. Wcale nie jest mu do życia niezbędna. Zresztą artykuły niezbędne do życia też kosztują tyle ile trzeba na ich wyprodukowanie + marża.
A jak grupa osób miesiącami siedzi nad grą/programem/filmem to mają prawo zażądać nawet 100000$ za sztukę.

Bieda według ciebie usprawiedliwia złodziejstwo?

Według was normalna jest sytuacja:
Eee nie stać mnie, lepiej ukradne.
a nie:
Eee nie stać mnie, muszę obejść się bez tego.

Herbatka: zasłanianie swoich grzeszków tym że inni grzeszą bardziej? No weź przestań. BTW: w sprawach podatków/wolności mamy podobne poglądy więc nie wyskakuj do mnie z takimi argumentami :P
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez herbatkowy » 9/1/2010, 17:00

No dobra przepraszam :D:D Tylko mowie, ze w takiej sytuacji jaka mamy, ludzie poprostu nie maja na to pieniedzy. A Ty dla przykladu, bylbys w stanie uzywac komputera bez takich programow jak office, czy sam system windows? Takie wszystkie programy do uzytku komputera kosztuja grube tysiace. Fakt, gry to pierdoly i faktycznie zlodziejstwo gier nie usprawiedliwia ale jak mozna byc aniolem w piekle? Wolisz przezyc zycie, na kredycie z bulka i mlekiem? Skoro juz tu jestem to chce go nabrac jak najwiecej, a jezeli nie moge go wziac na tyle zeby poprostu żyć, no to sobie wezme na lewo. Takie podejscie ma wiekszosc tego kraju, zeby nie bylo ze je popieram, mowilem w 1-szej osobie aby dobitniej oddac odczucia zlodzieji oprogramowania :) J

Zreszta wiesz, to jest troche tak jak z kradzieza samochodu. Ukrasc samochod to znaczy wlamac sie do niego, i zabrac komus, czyli w pelni i swiadomie pozbawic kogos rzeczy materialnej, czyli RZECZYWISTEJ. A przy oprogramowaniu? Wystarczy wejsc w google, i sciagnac to co nam trzeba, bez zadnych konsekwencji, nie majac nawet swiadomosci o powadze tego czynu, to tylko wirtualny program, w dodatku nie widac ofiary... a to jest przeciez zwykle zlodziejstwo, tylko ze przez siec internetowa. Jeszcze raz powtorze ja tego nie popieram, poprostu staram sie zrozumiec. Pewnie znowu ktos powie ze sie wymadrzam... w sumie.. ok wymadrzam sie :) Ale to chyba proste, jasne i oczywiste co napisalem. Ja nie watpie ze wytworzenie programu kosztuje, i nie mowie ze kradziez takowego programu jest dobra, no ale niestety po czesci usprawiedliwiona jest... Tak jakby scigano ludzi za to ze nie kupuja chleba w sklepie z hologramem ktory kosztuje 100zł, skoro mozna taki upiec za 50groszy. Moze glupi przyklad ale dosc oborazowy
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Krejzi.Mery » 9/1/2010, 17:14

Invinciblee: błysłam, nie ma co :D Apropos programów: co się da mam darmowe. Albo trialowe, albo jakkolwiek inaczej, byle za darmo :D Ale to "co się da" to ważne, bo czasami się nie da za free :D (np żeby wydać 5k bo potrzeba mi edytować na szybko jeden plik *.psd).
Mówiłam bardziej o "prawach autorskich do treści kulturalnych": filmy, muzyka... Są produkcje, których czasami nie ma w Polszy i net jest jedynym źródłem takich treści, naprawdę o sporej wartości intelektualnej.
Avatar użytkownika
Krejzi.Mery
Bywalec
 
Posty: 571
Dołączył(a): 9/5/2008, 07:07
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Konio » 9/1/2010, 17:18

ja jako student AGH dowidzilem sie ze mam windows 7 i jakiegos office'a za darmo :)
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez Trener » 9/1/2010, 17:19

Kraść można , chodzi tylko o to żeby nie dać się złapać :shock:
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez Krejzi.Mery » 9/1/2010, 17:30

Wiele szkół oferuje coś takiego. Licencje masz ważna tylko jak jesteś studentem, po tym czasie Twój klucz seryjny traci ważność i musisz kupić nowy soft :]
Ale np Mac sprzedaje swoje sprzęty w wersji EDU, co daje nauczycielom i uczniom spore zniżki, chyba 10% jeśli dobrze pamiętam.
Avatar użytkownika
Krejzi.Mery
Bywalec
 
Posty: 571
Dołączył(a): 9/5/2008, 07:07
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Konio » 9/1/2010, 17:35

no ale wiesz przez 5 lat mam oprogramowanie darmo :)
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości




na górê
cron