Zobacz wÄ…tek - jaki net ?
NAS Analytics TAG

jaki net ?

O wszystkim
_________

Postprzez patryk83 » 18/8/2009, 19:53

Chcesz informacji to podaj konkrety jakie masz możliwości techniczne.
Skąd my do diabła mamy wiedzieć czy masz, kablówkę, e-wro, może masz możliwość podłączenia się pod jakiś światłowód typu e-rwo a może kolejówka też Ci podłączy neta...
Jak na razie pasujesz mi tylko do neostrady.
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez drverde » 18/8/2009, 20:16

Ja polecam iPlusa z mobilnego internetu o jakim tutaj mówisz ... sam mam iPlusa i jestem zadowolony. Jesli chodzi o "twardziejesze" zlacza internetowe ze tak powiem to napewno ie neostrada, gdyz tam ciagle wystepuja problemy, lub lagi.
Ogolnie NETIA teraz ma dobra oferte.
drverde
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9/7/2007, 17:40


Postprzez patryk83 » 18/8/2009, 20:37

A więc tak.
Jak masz kablówke to idz się zapytaj dostawcy czy oferuje internet i jak tak to jaka prędkość wysyłania i ściągania i jaki typ połączenia czy radiowka czy po kablu.
Poszukaj w internecie czy ktoś nie oferuje internetu radiowego w Twoim mieście bo na bank coś takiego ktoś oferuje.
Jak już z powyższych nic nie wyjdzie to jesteś skazany na neta z telefonu bądź co gorsza z telefonii komórkowej...
W każdym razie jak telefon stacjonarny masz to wtedy sprawdzasz ofertę danego operatora i porównujesz z innym operatorem. Czyli sprawdzasz oferty NETII, DIALOGU, TPSA, i innych taki podobnych.
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez patryk83 » 18/8/2009, 21:45

wlasnie wszedlem na ta strona netii i rzeczywiscie maja kozacko bo 8mb/s za 8dyszek. przed chwila sie dowiedzialem ze mam tel z netii Very Happy ja mam tera 1mb/s za 45 :/ i chyba te larwy jeszcze na tym przycinaja...
po doswiadczeniu z bezprzewodowym play chce miec neta tylko na kabel.

Nie napalaj się na tego szybkiego neta bo nie wszędzie ładnie działa max prędkość bo linia gówniana i nie utrzymuje synchronizacji więc jak coś to zamówi i czekaj aż sprawdzą.

a jak wezme neta z kablowki to beda mi kolejne kable ciagnac po ziemi czy to bedzie ten sam od tv i po prostu rozlacza?

prawdopodobnie dorobią Ci kolejny kabel tzw skrętkę ale w zasadzie to nie wiem jak z kablówkami jest.

i osobne pytanko: moge miec tv w pc?

Jak sobie kupisz tuner tv do kompa to tak możesz mieć.
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez dambandit » 18/8/2009, 22:28

drverde napisał(a):Ja polecam iPlusa z mobilnego internetu o jakim tutaj mówisz ... sam mam iPlusa i jestem zadowolony. Jesli chodzi o "twardziejesze" zlacza internetowe ze tak powiem to napewno ie neostrada, gdyz tam ciagle wystepuja problemy, lub lagi.
Ogolnie NETIA teraz ma dobra oferte.


chyba najbardziej hu..... net w polsce
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez puff » 18/8/2009, 22:55

Jeśli chodzi o kablówkę, to idzie po jednym kablu. Rozdwoją CI go tylko gdzieś przy końcu i jeden pójdzie do tv, drugi do modemu kablowego.

Co do netu komórkowego, jeśli nie jest Ci to niezbędne (dużo się przemieszczasz, musisz być zawsze online), jest bez sensu.

Możesz mieć tv na kompie ale potrzebujesz do tego specjalną kartę, tak zwany tuner tv.
Avatar użytkownika
puff
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 10/2/2009, 11:48
Lokalizacja: Bytom/Wrocław

Postprzez zadzior » 18/8/2009, 23:01

A ja mam neo i nie narzekam xD
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Yukka » 19/8/2009, 00:19

Tak to jest jak nie ma sie pojecia i kupuje sie mobilny internet, a potem placze ze gry online zamulaja... No bo jak maja dzialac na transmisji danych GPRS ktora osiaga max 64kbps, z regularnymi spadkami do zera co pare sekund? Zreszta nawet przy idealnej pogodzie i zalaczeniu sie HSDPA to nie wystarczy na wiekszosc gier, znam ten bol z wlasnego doswiadczenia wiec skladam szczere wyrazy wspolczucia.
Yukka
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 16/7/2009, 18:52
Lokalizacja: Manchester

Postprzez deyna » 19/8/2009, 01:50

Ja mam obecnie 1MB/s z kablówki (Vectra) Płacę 40zł za m-c. Co jest w tym najlepsze ? Od 23 do 10 czy tam 11 rano prędkość neta podskakuje do 2 Mb/s :).
Była CBR 600 F2.
Avatar użytkownika
deyna
Bywalec
 
Posty: 924
Dołączył(a): 16/3/2009, 21:40
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez Czester » 19/8/2009, 06:14

Też miałem neta z Vectry i chodził cacy. Czasem przycinali w ch*** na transferach ale dało się wytrzymać. Teraz mam radiówke i nawet podczas ostrych śnieżyc czy burz działa bez zarzutu.
Co do TV w PC to polecam wyłącznie niezależny tuner zewnętrzny bo jak zechcesz pooglądać TV to nie będziesz musiał odpalać kompa. Polecam tuner firmy Aver Media. Używam takiego od trzech lat i sobie chwalę.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez patryk83 » 19/8/2009, 07:44

ja się troszkę bawiłem natem e-wro fajne 100mbitów na wyjściu i nie mówie o LANie :>
Kumpel spod szczecina ma 20mbit'ow za 50 zł z kolejówki :)
Takie 6mbit już by mi stykło do wszystkiego ale wiadomo im więcej tym lepiej :)

Neostrada nie jest fajna bo ma po włączane zabezpieczenia i np. strona gim.or czy coś w ten deseń jest zablokowana i pare innych więc to lipa troszkę. chyba, że ktoś używa neta do youtuba i przeglądania prasy :)

Na dialog we wrocławiu nie narzekam chociaż za często robią jakieś remonty w ciągu dnia i w pracy mi rozłączają neta na x minut albo robią restarty połączenia.

Netie po kablu tpesy mam w domu i więcej niż 1mbit ni pójscie bo pada synchronizacja i rozłącza mnie dużo częściej niż co 24h(miałem kiedyś 2mbit'y ale właśnie były problemy więc...)

Kablówki mają dobry i tani internecik i często dają jakies promocje przyśpieszenia...

Internet z telefonii komórkowej to chyba tylko dla biznesu gdzie potrzeba się często przemieszczać a trzeba mieć net...
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez patryk83 » 19/8/2009, 10:14

jak masz dostęp do chello to chyba nie ma się co zastanawiać nad zamówieniem :) na bank net po kablu telefonicznym odpada przy upc.

Co do sieci kolejowej to mniej więcej o to mi chodziło tylko pewnie o innego dostawce który dzierżawi łącze od sieci kolejowej.
Ehh światłowody piękna sprawa a ja to niby w mieście mieszkam a kable telefoniczne mam na słupach na ulicy ;p
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Traperoso » 19/8/2009, 10:20

Najlepsze są średnie firmy regionalne, u mnie np. Espol, fakt, że firmy takie jak Chello, czy TP SA, często są uważane za wiodące jednak jakość i usług jak się czasem może przekonać pozostaje wiele do życzenia. Sam niestety mam Global Connect, bo nic innego nie obejmuje mojego bloku, tak więc mam prze***
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez barni » 19/8/2009, 13:42

w odp. na pierwszy post, jak zależy Ci na necie przez który chcesz ściągać jakieś pierdoły to weź stacjonarny. Nie będziesz miał limitów danych. Jeżeli masz kablówkę to zobacz czy mają jakąś ciekawą ofertę, jeżeli nie to coś na kablu tepsy, orange freedom albo coś innego.
barni
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19/8/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań

Postprzez zdzichu123 » 20/8/2009, 12:37

Jesli mieszkasz blisko jakiegos osiedla i nie potrzebujesz neta bezprzewodowego, to polecam pogadac z sąsiadami i zgadac sie na pociągniecie kablówki z bloków. Idzie dostać dobre łącze za całkiem spoko kase. Ja tak mam i jest dobrze. Mam neta 2Mb za około 70zł ktorego rozdzielam na 2 kompy. Mają w ofercie (bynajmniej u mnie) też 1mb za 40zł i chyba 512kb za 29zł. Wiec warto na to popatrzec :D Pozdro
Yamaha DT 125R [SPRZEDANA] >> Aprilia RS 125 [SPRZEDANA] >> Yamaha YZF 250

22.10.08 ====> Zdałem Prawko :)
Avatar użytkownika
zdzichu123
Bywalec
 
Posty: 869
Dołączył(a): 11/7/2007, 21:37
Lokalizacja: Chodzież

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê