Zobacz wątek - Kurde, czemu nie dziekują?
NAS Analytics TAG

Kurde, czemu nie dziekują?

O wszystkim
_________

Postprzez michael » 6/8/2009, 06:33

ja niczym nie macham/migam. po prostu szybszemu się ustępuje i tyle. jak kieruję puszką to też ustępuję szybszym, czy to motocyklom, czy to samochodom i nie oczekuję wielkich podziękowań, nie mam też z tym problemów emocjonalnych, jak ktoś nie podziękuje
(raczej mało kto to robi). jak ktoś nie zjedzie to i tak go wyprzedzę, a nigdy nie wyprzedzam tym samym pasem co pucha jedzie, nawet jak zjedzie na pobocze, mam 100% braku zaufania do kierowców. więc jakby nie widzę tego straszliwego problemu.
1952 SHL M-04
2000 Suzuki GSF 600 S Bandit
michael
Bywalec
 
Posty: 515
Dołączył(a): 25/1/2007, 20:56
Lokalizacja: Białystok


Postprzez grzybol » 6/8/2009, 07:52

nie dziękują bo machanie ręką mogłoby zostać różnie odebrane przez puszkarza ;) ja też nie macham ręką ale mam awaryjne ;)
781228 <3
grzybol
Świeżak
 
Posty: 172
Dołączył(a): 4/6/2008, 13:59
Lokalizacja: Poznań


Postprzez qadrat » 6/8/2009, 09:11

Akurat w moim sprzęcie japończyki wstawiły awaryjne, więc nawet przy 160km/h mignięcie nimi to żaden problem, i gdy mnie ktoś na trasie przepuszcza - zawsze mignę, i jestem zaskoczony, bo dzisiaj jechałem trasą przez 15km i zostałem przepuszczony na tym odcinku aż 5 razy :)
BMW F650 Funduro.
Avatar użytkownika
qadrat
Świeżak
 
Posty: 276
Dołączył(a): 21/4/2008, 21:25
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez ImeNs » 6/8/2009, 09:11

ta tylko szkoda że kierowcy osobówek też nie machają jak np. motocyklista zjedzie mu z drogi(bo akurat mu się nie spieszy:P)
ImeNs
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 31/7/2009, 17:51

Postprzez Łobuz » 6/8/2009, 11:37

ImeNs napisał(a):ta tylko szkoda że kierowcy osobówek też nie machają jak np. motocyklista zjedzie mu z drogi(bo akurat mu się nie spieszy:P)


A zdarza się tak? :P Poza tym, w samochodzie trudno dostrzec takie szczegóły z pozycji motocyklisty.

IMHO pomysł z machaniem jest zły. Powody:
- mniejsza kontrola pojazdu,
- odwrócenie uwagi od sytuacji na drodze (jak wiadomo, każda sekunda nieuwagi podczas jazdy sprzyja niebezpiecznym zdarzeniom).

Zwyczaj przepuszczania powinien być codziennością na drodze, a nie niespotykanym incydentem, za który powinno się pałać miłością do innych użytkowników drogi, gdyż nam wszystkim zależy na bezpieczeństwie jazdy (przynajmniej taką mam nadzieję).
Ale przecież żyjemy w Polsce, kraju zawistnych hien i złośliwych palantów.

Niemniej, sądzę, że dziękowanie światłami nic nie kosztuje, a jest krokiem naprzód i może zapoczątkować zmiany w zachowaniu puszkarzy. Pozytywna reakcja motocyklistów na pewno zachęca do uprzejmości kierowców samochodów.
KOCHAM ŻELUSIA :*
Avatar użytkownika
Łobuz
Świeżak
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13/7/2009, 17:54
Lokalizacja: Zielona Góra/Poznań/Bayern

Postprzez Robson1903 » 6/8/2009, 13:07

Heh
Dziękować czy nie szczerze to kierowcy puszek mają na to wyj***ane ... Dzisiaj leciałem i chciałem dziękować za zjechanie ale zdarzyło mi to się tylko raz, tak to jedzie taka ofiara TICO przy osi jezdni i za chu** go nie wyprzedzisz, wtedy myślę o prawej stronie, ale to przesada już ... :P Jak w niedziele jechałem sobie spokojną uliczką na osiedlu około 50km/h (słuchałem pracy silnika bo coś tam mi stukało) to jak mnie ziomek w puszcze wyprzedzał to nie mógł wyjść z podziwu że tyle jade ... :/ Jak cos to machnę ręką ... Choć ja sam jak przepuszczam motorem jakiś puszkowców to też są ciężko zdziwienie że ich wpuszczam czy przepuszczam czy informuje że zapomniał o światłach ...
CBR - CustomBikeRobson
* CBR1200RR * Raptor+ R1 ENGINE(WIP)
Avatar użytkownika
Robson1903
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 700
Dołączył(a): 15/5/2009, 11:02
Lokalizacja: Łódź

Postprzez gumis » 6/8/2009, 15:43

Robson teraz to pojechales. Ja jestem kierowca puszki i nie mam nic przeciwko wpuszczaniu przed siebie motocykli czy innych puszek. Z dziekowanie w obie strony tez to dziala, ja mrugne swiatlami albo jak szyba otwarta to lape wystawie a ten na motungu to tez. Na swiatlach jak razem stoimy to podnosi "przylbice" i cos tam powie. Ale ogolnie nie jest az tak zle.

A to, ze niektorzy jezdza jak swiete krowy to norma.

Sytuacja z dzisiaj przed koncertem U2 w Chorzowie. Akurat gnalem przelotowka z Katowic na Chorzow a korek jak cholera. Ale widze, ze miedzy samochodami cisnie sie motung. Zjechalem troche, no bardziej sie nie dalo, tlok na drodze jak cholera. Koles podjechal, zapukal w szybe samochodu zapytal sie jak tu najlepiej na stadion dojechac, to mu grzecznie wytlumaczylem, ten podziekowal jego pasazerka tez i pojechali dalej w swoja strone.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Robson1903 » 6/8/2009, 16:37

Ja też jestem kierowcą puszki i nawet kierowcą teeeeej dużej puszki co waży ponad 12 ton, ale to nie zmienia faktu że 3/4 społeczeństwa w Polsce posiadającego kat. B nie zdało by egzaminu praktycznego, a co dopiero teorii. Bezmyślność na drodze czasami jest nie do opisania.
CBR - CustomBikeRobson
* CBR1200RR * Raptor+ R1 ENGINE(WIP)
Avatar użytkownika
Robson1903
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 700
Dołączył(a): 15/5/2009, 11:02
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Rocks » 9/8/2009, 12:35

Jeżdżę krótko, ale zawsze mam chwilę by pomachać jadącemu motocykliście albo choć kiwnąć głową czy podnieść rękę jak mi ustąpią miejsca. Warto podziękować, że widział motocyklistę, że patrzy w lusterka, bo może zrobi to i następnym razem i któregoś z nas nie będą zeskrobywać z jego klapy od bagażnika.
Jakbyście nie zapierdalali po 200 km/h to i dłużej pożyjecie i znajdziecie sekundę by chociaż rękę wystawić.
ZZR 600
Rocks
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24/5/2009, 19:21
Lokalizacja: Kielce/Białystok

Postprzez bailif » 10/8/2009, 18:32

ja zawsze raczka na bok albo migacze, uwazam ze trzeba dobry klimat na jezdni wprowadzac, i jak widze zdziwione miny puszkarzy ze "dzikus a podziekowal" tym bardziej sie me serce raduje ;)
bailif
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10/8/2009, 08:58
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez PittR1 » 11/8/2009, 21:14

zawsze łapka a jak za szybko to kierunki, nic nie kosztuje a kulturę trzeba zacząc zawsze budować również od siebie... swoją drogą jadąc do Mielna na wakacje sporo kierowców aut mnie puszczało (poza jednym młodym gowniarzem w BMW tatusiowym co mnie zabić chciał idąc na czołówkę nawet skur...syn nie zwolnił...) no ale za każdym razem podziękowałem zatrzymałem sie na postoju dłużyszym na herbatę po czym ruszyłem dalej i wyprzedzałem znów tych samych kierowców tym razem goście ustępowali już z daleka więc chyba jednak uprzejmość pozostaje odwzajemniona...
Życie zaczyna się powyżej 200km/h, czasami w tym samym momencie sie kończy, jednak gdyby to było regułą każdy z Nas umarłby jako niemowlę... | | moja Diablica http://picasaweb.google.com/PiciuR1/R1# ... 3032004354
PittR1
Świeżak
 
Posty: 92
Dołączył(a): 23/6/2009, 17:13
Lokalizacja: Pyzdry

Postprzez kondraxk » 12/8/2009, 14:39

Andrzej, bardzo dobrze że ten temat podjąłeś. Co do dowcipnych inaczej, ten konkretny osobnik stara się zwrócić na siebie uwagę przez krytykowanie wszystkiego co zobaczy na oczy. To taka jego ułomność, cokolwiek byś nie napisał zareaguje tak samo. Nie ma się czym przejmować.

Kultura jazdy u nas niestety mocno odbiega od tejże na wyspie, czy w jakimkolwiek cywilizowanym kraju. Uprzejmość u nas jeszcze nie jest normą, jest bonusem. Poza tym dalej trwa wojna moto-puszki, także droga często jest miejscem wyrzucania z siebie agresji jej użytkowników. Ale też jak widzisz z postów sytuacja cały czas się poprawia i myślę że na drodze też trafisz w końcu na kogoś kto Ci podziękuje. Wydaje mi się, że za kilka lat będzie pod tym względem zupełnie przyzwoicie. :)
Ja jak tylko zauważę kogoś grzejącego, zjeżdżam. Czasem zdarza mi się nie zauważyć. A jak ktoś zjeżdża, zawsze dziękuję.
RSV
Avatar użytkownika
kondraxk
Świeżak
 
Posty: 209
Dołączył(a): 26/4/2009, 17:19

Postprzez bartek1234 » 12/8/2009, 15:12

Zawsze dziekuje. ZAWSZE. Trzeba walczyć ze stereotypem motocyklista= wariat, szaleniec itp.

Jak podziękujesz to od razu puszkarz inaczej patrzy. No zresztą kultura powinna być.
GS 500E
Avatar użytkownika
bartek1234
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 5/6/2009, 20:29
Lokalizacja: okolice Elbląga

Postprzez Leg1oN » 12/8/2009, 15:16

ze mna roznie bywa.. jak jedzie jedno auto na drodze i nic z przeciwka a on mi strasznie zjezdza to raczej nie macham.. ale jak np pomoze mi wykonaniu jakiegos manewru tym ze mi zjedzie to zawsze machne.. sam jak jezdze puszka tez motocyklista zjezdzam.. i czesto tez mi dziekuja za moj dobry uczynek.. hehe
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez mateuszz55 » 13/8/2009, 09:02

Ja tez zawsze staram sie dziekowac ;]
Faktycznie przy ok 180km/h Ciezko podniesc reke w góre bo zwiewa :D heh
Ale kierunkowskazem podziekuje jak jeszcze ktos zauwazy ;] ;]
Motocykle to nie wszystko, ale wszystko bez nich jest niczym..
Avatar użytkownika
mateuszz55
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 21/12/2007, 00:44
Lokalizacja: okolice Słupcy \ Konin

Postprzez elco » 13/8/2009, 10:59

Zawsze staram sie dziekowac. Jestem na etapie zamontowania awaryjnych w mojej Hondzie. Do tej pory dziekowalem reka, albo niemieckim zwyczajem wysunieta noga.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez C-bool » 13/8/2009, 11:40

Ja zazwyczaj kierunkami dziękuję... A jak kupię SVke to awaryjnymi :D Zauważyłem, że niektórzy zjeżdżając mi z drogi migną raz kierunkiem w prawo, w sensie, że mogę ich śmiało wyprzedzać :) Też dobre
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Konio » 13/8/2009, 11:58

A niektorzy migaja raz w lewo :P
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez Radziol » 13/8/2009, 12:10

A ja właśnie jeżdżę na razie tylko puszką, kat. A się robi ;)

Zawsze patrzę w lusterka i patrzę, czy jakieś moto nie jedzie, w korkach zawsze przepuszczam i tylko jeden jedyny raz ktoś na moto mi podziękował.

Więc nie ma reguły. Zależy na kogo się trafi.
Avatar użytkownika
Radziol
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2/7/2009, 17:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez karolr » 13/8/2009, 12:17

Konio napisał(a):A niektorzy migaja raz w lewo :P


i pewnie myslą "wyprzedzisz mnie dziadu to zajade Ci droge" ;) mi ostatnio mignął w lewo i szczerze mówiąc nie wiedziałem o co mu chodzi bo pierwszy raz się z czymś takim spotkałem, tu na wschodzie zawsze migają prawym
Honda to Honda..
Avatar użytkownika
karolr
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 17/3/2009, 09:25
Lokalizacja: LU

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na gr