Zobacz wÄ…tek - Kolejne klody pod nogi
NAS Analytics TAG

Kolejne klody pod nogi

O wszystkim
_________

Postprzez simonw » 23/6/2009, 11:31

Zamiast marudzic co powinien robic rzad, pogon studentow ktorzy robia na czarno bez odprowadzenia podatkow, bedzie kasa na drogi i sie odczepisz.

A dokumenty powinny byc zmieniane, poniewaz nowe fotografie moga juz w uni byc wykonywane steneograficznie, szyjac wewnatrz wazne dane ktore pozwola na identyfikacje zarowno zwlok jak i osobnika po zmianie wygladu (cyfrowy model czaszki, punkty charakterystyczne , kosci policzkowe) dzieki czemu palm polaczony z baza policyjna (ogolno-unijna) moze bezproblemowo porownac dane steneograficzne z rzeczywistymi.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez karolr » 23/6/2009, 11:32

Invinciblee napisał(a):
karolr napisał(a):40 latek, który zrobi prawko pewnie będzie jeździł jak łajza, ale nie będzie jeździł "ile fabryka dała"


Potrafisz to jakoś udowodnić, czy to taki "widzi mi się że"?


"40 latek, który zrobi prawko pewnie będzie jeździł jak łajza, ale nie będzie jeździł "ile fabryka dała" żeby popisać się przed kolegami/koleżankam"

i nie chodzi mi tu o samych motocyklistów, ale również o przepisy dotyczące kat. B, nie mówie również, że 40 latek nie potrafi jeździć ale tak zasugerował kolega Bast
Avatar użytkownika
karolr
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 17/3/2009, 09:25
Lokalizacja: LU


Postprzez simonw » 23/6/2009, 11:34

Yea, wczoraj chyba na dscovery byl program ktory prowadzil jeden z lordów angielskich, posiadacz najwiekszej na swiecie kolekcji ferrari i jakos swietnie jezdzil mimo ponad 70 lat na karku ;)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Demotywatrrro » 23/6/2009, 11:40

patryk83 napisał(a):Prowokacja Demotywatorrro niezła ale weź nie rób syfu bo ktoś jeszcze nie załapie Twojego toku myślenia...


Hmm dziwi mnie myślenie, że to prowokacja. Widzę że masz ten sam motocykl co ja tylko obdarzony wtryskiem. I jak powiesz mi, że super wyprzedza szybko i efektywnie bez redukcji 2-3 biegów to Cie wyśmieje.

Więc proszę Was nie gadajcie że gsy to potwory bo przy 120 już pewnie nie mają siły.
Demotywatrrro
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 22/6/2009, 17:59

Postprzez Landryss25 » 23/6/2009, 11:49

Żadne przepisy dotyczące prawa jazdy na motocykle nie weszły. Z dniem 9 czerwca weszły zmiany co do przeprowadzania egzaminu B1, B, C. To portale takie jak onet.pl i wp.pl robią zamieszanie bo ludzie to czytają.

Pomysł z listkami na pewno nie wejdzie bo jest po prostu debilny. Przecież dużo osób jeździ co raz to innym samochodem (swoim, rodziców, brata, firmowym itp.)

A jeśli Simon Twoim zdaniem drogi są słabe bo studenci robią na czarno to niedługo ich stan powinien się poprawić. Bo niedługo mają podnieść tak że przeciętna 4 osobowa polska rodzina rocznie będzie zostawiała o 4-5tyś więcej. Czy wtedy stan dróg się poprawi? Szczerze wątpię... Nawet jak każdy by robił na ,,biało" to by nic nie zmieniło.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez simonw » 23/6/2009, 11:52

Tya to byl sarkazm Landrys, pokazujacy ze mozna sie czepic wszystkiego zeby zwalil na drogi ;)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez karolr » 23/6/2009, 11:58

Landryss25 napisał(a):Żadne przepisy dotyczące prawa jazdy na motocykle nie weszły. Z dniem 9 czerwca weszły zmiany co do przeprowadzania egzaminu B1, B, C. To portale takie jak onet.pl i wp.pl robią zamieszanie bo ludzie to czytają.

Pomysł z listkami na pewno nie wejdzie bo jest po prostu debilny. Przecież dużo osób jeździ co raz to innym samochodem (swoim, rodziców, brata, firmowym itp.)

A jeśli Simon Twoim zdaniem drogi są słabe bo studenci robią na czarno to niedługo ich stan powinien się poprawić. Bo niedługo mają podnieść tak że przeciętna 4 osobowa polska rodzina rocznie będzie zostawiała o 4-5tyś więcej. Czy wtedy stan dróg się poprawi? Szczerze wątpię... Nawet jak każdy by robił na ,,biało" to by nic nie zmieniło.


powinni tatuować na czole, wtedy można by pożyczać samochody
Avatar użytkownika
karolr
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 17/3/2009, 09:25
Lokalizacja: LU

Postprzez falconiforme » 23/6/2009, 12:39

Demotywatrrro napisał(a):Sam kupiłem 600 na początek, żyje mi się z tym bardzo dobrze. Trzeba to trzymać na wysokich obrotach, żeby jakoś w miarę jechało ale powiem CI, że jest całkiem w porządku. Mam zamiar pojeździć w tym i następnym sezonie i zmienić na litra.

A pincety ani nie jadą, ani nie wyglądają, i chodzą jak rowery. Ludzie kupujcie szejsety, a selekcja naturalna zawsze musi być.

Skąd ja to znam, chwalisz się i nic więcej. Uświadomię Ciebie tylko że na forum takich ja ty przewinęło się setki. "Kupiłem i żyję" tylko jak długo ? Po kilku postach opowieść tych mocarzy na forum się kończy.

A może tak nas zaskoczysz swoim wielotysięcznym i wieloletnim doświadczeniem by wysnuwać jakieś wnioski ??
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Pawcio415 » 23/6/2009, 12:49

Demotywatrrro napisał(a):Sam kupiłem 600 na początek, żyje mi się z tym bardzo dobrze. Trzeba to trzymać na wysokich obrotach, żeby jakoś w miarę jechało ale powiem CI, że jest całkiem w porządku. Mam zamiar pojeździć w tym i następnym sezonie i zmienić na litra.

A pincety ani nie jadą, ani nie wyglądają, i chodzą jak rowery. Ludzie kupujcie szejsety, a selekcja naturalna zawsze musi być.


Już powinieneś dostać banem w ryj!
Takich porad tutaj nie potrzebujemy kolego
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk, Newbridge

Postprzez Demotywatrrro » 23/6/2009, 12:55

Każdy ma prawo do własnego zdania tak ? Więc i ja mam.

Pincety to rowery.
Demotywatrrro
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 22/6/2009, 17:59

Postprzez falconiforme » 23/6/2009, 13:18

500-ki to trzeba pchać, jak wszystkie inne pojazdy które setkę osiągają w 5s.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez C-bool » 23/6/2009, 13:27

Ja bym zrobił to inaczej - okres 2 lat mógłby być i jeśli przez ten czas nie dostanie się żadnego mandatu, to prawko stałe dostanie się za darmo. Jeśli w tym czasie ktoś dostanie np. mandat 400 zł i 8 pkt. to za prawko płaci np. 200 zł. Bo dlaczego ktoś kto jeździ przepisowo ma płacić dwa razy za prawko? A ten listek to w ogóle siara z takim jeździć.
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Landryss25 » 23/6/2009, 13:28

Ej ja też na pierwsze prawdziwe moto mam 600 :( Nie bijcie...

Tylko że o mocy 53km czyli tyle co połówki.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Demotywatrrro » 23/6/2009, 13:48

Nie rozumiem Was a czy przepisowe jeżdżenie świadczy o tym czy ktoś jest dobrym kierowcą ?

Bo dla mnie dobry kierowca to raczej taki który zawsze wraca do domu cały i zdrowy bez zbędnych przystanków na rehabilitacje.

Przepisy w Polsce są śmieszniejsze niż ekipa rządząca.
Demotywatrrro
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 22/6/2009, 17:59

Postprzez falconiforme » 23/6/2009, 14:54

A jednak wielu nie powraca do domu z konfiguracji "nie umiem jeszcze jeździć" + "mam super-sporta".

A ja jeszcze dodam, że potrzeba bardzo intensywnej nauki by przeżyć w polskich realiach.

A w efekcie ludzie nie wiedzą na co się pchają. Dlatego zwrócenie WSZYSTKIM uwagi na aspekt zdobycia potrzebnych umiejętności i wiedzy motocyklowej przepisami to dobre posunięcie.
Kowalski pomyśli:
- "Kurka rząd chce bym najpierw łykną doświadczenia na czymś mniejszym".
- "Chyba te szybkie motocykle to nie taka dziecinna zabawa"
Ja jestem najbardziej ZA takÄ… ustawÄ….

Powiększenie doświadczenia motocyklistów spowoduje liczne korzyści:
- Większość początkujących rzadko będzie przekraczać 150km/h. A nieprzekraczanie tych 150km/h to niebo a ziemia w porównaniu ze 170km/h.
- Zmniejszy się liczba osób którym nie ustąpiono pierwszeństwa.
- Zmniejszy się liczba wariatów bez hamulców.
- Jak zobaczysz kogoś na GSX-R nie będzie analfabetą motocyklowym.


Zgadzam się z tym że powtórne prawko A2 potem A daje po kieszeni (dla mnie trzeba by było wykazać posiadanie motocykla przez 2 lata.) Ale lepsze te dwa prawka niż taką paranoję jaką mamy teraz.

Co do nowej kategorii A, to powinna być przeprowadzana już na 100-konnej 600-ce. A testy sprawnościowe nie powinny być trywialne.
Koleś po kilkunastu tysiącach na 500-ce zdał by bez problemu. A zdawalność tych którzy nigdy nie mieli motocykla byłaby mała - ludzie dopiero by się przekonali czym pachnie ~3.5s do setki.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Trener » 23/6/2009, 18:58

falconiforme nie masz do końca racji . Ja np. zdawałem prawko 2 razy. Raz normalnie i raz po 10 latach jak mi je zabrali za punkty. Dodam że nie jestem jakiś tam laik bo napierdalam km od ch..... i to i puszką i motongiem . I moim zdaniem niech każdy kupuje na pierwsze moto co tylko chce . To podobnie jak z autem - selekcja naturalna i tyle . Dużo ostatnio piszą żeby rozgraniczyć kategorie np. w zależności od pojemności . Gó*no to da. Można kupić stare jak świat 1100 albo w miare młodą 600 . No i co ???
Efekt wiadomy . Poza tym całe ten egzamin na kat A jest tak naprawde śmiechu wart . Co to k...... ma być ? Jakiś slalom , ósemka , górka , hamowanie ???? Co to ma być ? To niby ma nauczyć jazdy na motongu ?
Przecież tu k... śmiech na sali . Większość egzaminatorów i instruktorów nie ma tak naprawdę pojęcia o tym o czym uczą albo co egzaminują . Zauważcie , że na kursach A nic nikt nie mówi np. o przeciwskrecie albo paradoksalnie o tym jak ważny jest ubiór albo k..... o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy na motongu ( oczy k.... do okoła glowy ) .
Za to pełno k... stereotypów o motocyklistach debilach co jezdza ponad 200 non stop , linkach itd.
Ja sam oczywiście mógłbym pisać jaki to święty jestem . Ale kto w to k... uwierzy ?
Powiem tak , czasami przeginam jak każdy . W mieście motongiem jezdze bardzo przepisowo . Totalnym świrem stałem się dopiero jak mi prawko za punkty zabrali . Włączyłem sie na tryb a ch .... tam . Bo na kolejne ekscesy po prostu nie było mnie wtedy stać , bo trzeba dojechać chociażby do pracy itd ... Prawko mam od kilku dni z powrotem , znowu jezdze normalnie , tylko krew mnie zalewa jak pomysle o jakichś tam punktach chorych k....
A co do wypadków na drodze , to k.... może to być pech albo własny błąd . tyle :D
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez falconiforme » 23/6/2009, 19:53

Mówisz że ludzie mają się pozabijać niech każdy jeździ czym chce. To Twój punk widzenia. Na moje bogaci rodzice, czy nawet same małolaty nie mają pojęcia jak się jeździ. Po kilku tysiącach robi się ZONK. Tak nie może być. Jeśli jakaś instytucja oferuje prawo do kierowania jakimś pojazdem, to musi też przeprowadzać odpowiednie wyczerpujące szkolenia. Na moje nie można pozwalać na to by ludzie się zabijali.
"Tu masz papier na karabin, jak się strzela popróbujesz w domu", tak niestety jest w USA.

A co do jednego się zgodzę. Jakość obecnych kursów jest do bani. Uważam że po 95% kursów ludzie nie powinni dostawać uprawnień do kierowania motocyklami. I chyba rząd ma duży problem z kategorią A2 i A. Ktoś kto jeździł przez dwa lata na 500-ce jest bardziej doświadczony i obeznany w tematyce motocyklowej niż 95% egzaminatorów, którzy o dziwo nie muszą posiadać kat A :shock: Jakie wielkie szkolenie trzeba zrobić dla wszystkich egzaminatorów i instruktorów by na kat. A nie zostali zagięci przez małolata(<24).

A co do mandatów, to lepiej się nie wypowiadam, mam swoje podejście. Chowanie się za krzakami to patologia Policji i tyle.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez gba4 » 23/6/2009, 19:58

13 mam egzamin na a1 :D
Avatar użytkownika
gba4
Bywalec
 
Posty: 543
Dołączył(a): 12/9/2007, 19:29

Postprzez Landryss25 » 23/6/2009, 20:32

Ciekawe ilu egzaminatorów i instruktorów potrafiłoby powiedzieć co to jest przeciwskręt :D
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez laser » 23/6/2009, 20:50

a dla kierowców aut przekraczających DMC 3,5t (kat C) prawo jazdy będzie wydawane na okres 5 lat ...

nie wspominając o zmianach na kurs na przewóz rzecz, ci co odbiorą prawko kat c po 10 września taki kurs będzie kosztował od 8 do 10 koła zakonczony egzaminem panstwowym a do tej pory 700 zł i bez egzaminów wystarczy ze chodzisz, jeśli chodzi o skrócone kursy to też będzie to ok 2-3 koła i chyba 20h wykładów paranoja

paranoja !!!! chory kraj !!!!
pozdrawiam debili z MI

Obrazek
Ostatnio edytowano 23/6/2009, 20:58 przez laser, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
laser
Bywalec
 
Posty: 859
Dołączył(a): 8/5/2009, 19:12
Lokalizacja: KaliszCity

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości




na górê