Zobacz wÄ…tek - Porysany kask ;/ jak to wyglÄ…da u Was?
NAS Analytics TAG

Porysany kask ;/ jak to wyglÄ…da u Was?

O wszystkim
_________

Porysany kask ;/ jak to wyglÄ…da u Was?

Postprzez popierdółka » 2/5/2009, 18:46

Czesc.

juz ponad miesiac uzywam kasku Nolan n62 w malowaniu czarny mat i wyglada juz zarabiscie po dwoch upadkach :/

niewiem co to jest za powłoka na tym kasku ale każdy upadek odznacza sie białymi rysami.

sprawa jest taka ze raz mi spadł z kanapy motocykla na piasek.
niby male uderzenie ale odpadł jeden z wlotów powietrza z tyłu kasku i pojawiły sie dosyć widoczne rysy.

dzisiaj ide po motocykl i zatrzymuje się zeby zalozyc kurtke a kask trzymam miedzy nogami i przez przypadek wyśliznął sie z miedzy nóg i upadł na asfalt z wysokosci 20cm i wynikiem tego są glebokie rysy na górze kasku, powierzchnia jest taka ze odrazu pojawiaja sie głebokie rysy jakby z ponad metra spadł, niewiem jak to jest w innych kaskach?


i dlaczego po otarciu pojawia sie bialy ślad


kask mam miesiac i dwa razy mi upadł a wygląda jakby ktoś nim grał w piłke z tym odpadniętym wlotem powietrza, jak myslicie czy mogę to dać jako reklamacje? i jeszcze te wloty powietrza na szczęce się jakby wyrobiły i same sie zamykają/otwieraja czy to tez sie kwalfikuje na ew. reklamacje?



jak wyglada sprawa z waszymi kaskami? :)

nie chodzi mi o opinie o kaskach tylko w jakim sa stanie i czy wygladaja jak moj ;)

pozdrawiam i tym postem chcialbym sie z Wami przywitać,


szerokosci chłopaki :)
popierdółka
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2/5/2009, 18:33
Lokalizacja: Ruchocice


Postprzez Owi » 2/5/2009, 18:52

ja mam shoeia xr-1000 i nie narzekam, raz glowa w jakims zaulku w deske przypierdzielilem ( wieceie jak to jest- trzeba doliczyc do glowy z 10-15 cm obwodu a czesto sie o tym zapomina ;P) i tylko mala ryska jest. Moze niech sie wypowie ktos kto ma Nolana - konkretnie Twoj model
05 Yamaha YZF R6 Raven Edition
Owi
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 6/8/2007, 16:10
Lokalizacja: Bialystok


Postprzez Dominik_YZF » 2/5/2009, 19:37

Ja mam Nolana N62 Racer. Skorupa z połyskiem, a nie mat. Mam go juz koło roku i wygląda elegancko, spadł mi kilka razy i są tam jakies ryski, ale naprawde delikatne. Jedyne do czego moge sie przyczepic, to wkurzajace plamy od robali w miejscu, gdzie jest białe malowanie :D
Avatar użytkownika
Dominik_YZF
Bywalec
 
Posty: 664
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:58
Lokalizacja: 3City

Postprzez popierdółka » 2/5/2009, 21:22

a to ze popsulo sie otwieranie wlotu powietrza tak ze sam sie otwiera mozna reklamowac?

wymienia kask na nowy czy jak? bo chyba tego sie nie naprawia, niema servisow kaskow
popierdółka
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2/5/2009, 18:33
Lokalizacja: Ruchocice

Postprzez Landryss25 » 3/5/2009, 10:11

To standard w N62, wloty siÄ™ same regulujÄ… po pewnym czasie. Na gwarancji Ci tego nie uznajÄ….
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Traperoso » 3/5/2009, 12:47

Moim zdaniem jesteś za bardzo przejęty estetyką, ja mam czarny-połysk kask, spadł mi parę razy, ale z większych wysokości, zrobiło się parę delikatnych rysek. Bez przesady jednak z zamartwianiem się, choć fakt, że ten wlot powietrza przydałby się na miejscu. Mimo to, dałbym na luz, najważniejsze, jest to by chronił głowę w razie uderzenia i zapewniał wszelki komfort w trakcie użytkowania! Jak przecież masz go już na głowie, to nie pamiętasz chyba o tym szczególe?
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Taser » 3/5/2009, 12:58

Mam Sharka RSF2i od dwoch lat i ma pare odpryskow, ale zeby jakos specjalnie byl zmasakrowany to nie powiem, wloty wszystkie dzialaja, orpcz jednego na ktory upadl i sie wgniotl, a tak to jestem bardzo zadowolony ;)
Nie ma nic piekniejszego niz dwa kola i jeden slad...

Yamaha YZF 600 Thundercat :D
Avatar użytkownika
Taser
Bywalec
 
Posty: 577
Dołączył(a): 8/4/2007, 15:53
Lokalizacja: Nadarzyn

Postprzez popierdółka » 3/5/2009, 21:14

a co z tymi wylotami powietrza z tyłu kasku które odchodza od skorupy i kazde zachaczenie oznacza oderwanie sie tego elementu?

ktos pisał ze czepiam sie estetyki, ale zaraz zaraz chlopaki, dałem za ten beret przeszlo 6 stów i po pół sezonu pojawiaja sie jakies problemy ze coś sie kupy nie trzyma i wloty powietrza sie same zamykaja, to tak rzecz biorac jest nie sprawna wentylacja w kasku plus te odchodzace elementy



spoko :)
gdyby to byl kask do 300 złociszy to bym sie nie przypi*rdalał o takie drobiazgi, ale dalem za niego troszke kaski wiec myslalem ze dostane cos ze sredniej półki a okazuje sie ze dostalem gówno porownywalne w WYKONANIU z tigerem i tornado

a teraz zaluje bo moglem dolozyc stowke i zgarnąć nolana n84, ale czlowiek sie uczy na błędach - szkoda ze nie cudzych w tym przypadku
popierdółka
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2/5/2009, 18:33
Lokalizacja: Ruchocice

Postprzez LukasBST » 3/5/2009, 21:29

Uzywam juz troszke ponad rok n62 clouds,jezdzil we wszystkich mozliwych warunkach na moim lbie,spadal na ziemie piach i nawet kilka razy na beton wyglada ok,nic mi nie odpadlo sa na nim rysy adekwatne do tego co przeszedl ale zadnych odpryskow i jedynie troche sie wyrobily wloty powietrza na brodzie.

Moze kupiles nolana made in china?
Sracz 600
Avatar użytkownika
LukasBST
Świeżak
 
Posty: 343
Dołączył(a): 8/4/2007, 10:04

Postprzez popierdółka » 3/5/2009, 21:36

niewiem ale z tyłu na kasku była naklejka z napisem "made in italy" wiec raczej nie jest to made in china

a po za tym rozmiar jest ok i przylega dobrze a kiedy jade powyzej setki to szczęka kasku ktora normalnie jak stoje w miejscu jest kilka cm przed moja brodą to przy predkosci powyzej 100kmh dotyka ust, to az strach pomyslec co sie stanie jak zalicze szlifa na klacie, poprostu nie opiera sie na policzkach

niema to jak SHOEI ktory organizuje dni shoei na ktorych jest bezplatny serwis kasków ;)
popierdółka
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2/5/2009, 18:33
Lokalizacja: Ruchocice

Postprzez devxx » 3/5/2009, 21:48

a po za tym rozmiar jest ok i przylega dobrze a kiedy jade powyzej setki to szczęka kasku ktora normalnie jak stoje w miejscu jest kilka cm przed moja brodą to przy predkosci powyzej 100kmh dotyka ust, to az strach pomyslec co sie stanie jak zalicze szlifa na klacie, poprostu nie opiera sie na policzkach


Jeżeli uważasz, że dobrze przylega, a przy 100km/h dotykasz ustami szczęki, to chyba jednak jest coś nie tak...? Przecież to nie jest aż tak zawrotna prędkość, żeby wbijać ci garnek w glowę. U mnie w hjc r1 nie dzieje się tak nawet przy ~200... Może poszukaj innego rozmiaru gąbek na policzki? U mnie ściskają tak, że można sobie lekko przygryźć policzek. Też mam go od ~miesiąca.

A co do tematu rysowania, to takie rzeczy zdarzają się najczęściej w momentach, kiedy myśli się, aby się nie stały. Jak prawo Murphyego ;)
Ja pierwszego dnia od zakupu hełmu zahaczyłem szybką o zardzewiałą siatkę na parkingu podczas pochylania głowy (nie przyzwyczajony do noszenia kasku ;) ). Druga rysa w podobnej sytuacji, tego samego tygodnia. W ten oto sposób nabyłem dwie piękne rychy ~2cm każda u góry szybki (szczęście, że nie w widocznym podczas jazdy obszarze). Teraz zabijając "z dyni" setki much dziennie przestałem zwracać uwagę na dwa małe zadrapanka na szybce, bo najnormalniej w świecie zasłonięte są zwłokami owadów. ;)
devxx
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 11/6/2008, 15:28
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… tacy debile...?

Postprzez Dominik_YZF » 4/5/2009, 11:17

Kolego, chyba jednak cos nie tak z tym rozmiarem. Ja śmigam w Nolanie gruuubo ponad 100km/h i nic mi nie przylega. Fakt, ze powyzej pewnych prędkosci robi sie głośno, ale nie ma opcji zeby sie przesuwal na głowie...

Ps. devxx mozesz sobie kupic paste do polerowania plastiku i nie będzie rys. Na allegro kolo 25 zl.
Avatar użytkownika
Dominik_YZF
Bywalec
 
Posty: 664
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:58
Lokalizacja: 3City



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 2 gości




na górê