Zobacz wątek - ehhhh - powrot po wypadku - przestroga dla innych
NAS Analytics TAG

ehhhh - powrot po wypadku - przestroga dla innych

O wszystkim
_________

Postprzez inzynier » 28/12/2008, 17:51

ale jak coś jest 120m od Ciebie to nie ryjesz sie na siłe :)
(tak mozna bez konca)
Życie jest po to by śmigać na moto!
Honda CM 400
HONDA VFR 750F (aktualnie)
RC24 & RC36
Avatar użytkownika
inzynier
Świeżak
 
Posty: 385
Dołączył(a): 20/12/2006, 17:15
Lokalizacja: Dębica


Postprzez gumis » 28/12/2008, 18:18

tak gadacie jakby was nigdy nic nie zaskoczylo na drodze. fajnie mowic tak na sucho przed monitorem ale gdy wam cos wyskakuje przed kiere to nie powiecie mi, ze nie panikujecie, nie tracicie glowy tylko chlodno oceniacie sytuacje i podejmujecie wlasciwe decyzje w tych ulamkach sekund.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów


Postprzez zadzior » 28/12/2008, 18:23

Przed wigilia jechalismy z kumplem autem, godzina gdzies kolo 16.Ni z krzakow, ni z dupy wyskoczyly dziczki.Po laczkach i lipa, nie bylo szans.Nawet wzmacniacz odlaczyl sie przy uderzeniu :lol: ... To tak tylko napisalem, dla tych, ktorzy maja refleks lepszy niz tom kruz w top ganie.
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Urbud » 28/12/2008, 19:00

Ja wczoraj tez mialem wypadek...Uderzylem w passata i do rowu.Teraz samochod do roboty :(
Motorynka>Skuter>Simson>Suzuki rg80>obecnie GPZ 500s
Avatar użytkownika
Urbud
Świeżak
 
Posty: 253
Dołączył(a): 13/2/2008, 22:31
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez Szopekk » 28/12/2008, 23:36

Ale panowi wszyscy co lataja wiedza ze lecac nawet 70km/h po miescie mozna sie zdrowo rozje..ac... to jest kwestja puszkarzy mi tam przy 50,60 km/h ile razy jakis h...j wyjechal...ma stop ale nie wyjezdza jak by mial pierszenstwo... na temat wypadkow nie mozna dyskutowac bo nawet przy nie duzych predkosciach mozna sie nadziac...
nie polemizuj bo nie jestes predysponowany do emanowania tak apodaktycznych percepcji... | (nie dyskutuj jak nie potrafisz...) :) xD | | http://www.scigacz.pl/rider/16915/foto/album/712/
Avatar użytkownika
Szopekk
Świeżak
 
Posty: 440
Dołączył(a): 28/12/2007, 14:09
Lokalizacja: Węgrów

Postprzez msebek » 29/12/2008, 12:44

Panowie, prawda jest taka że pierwszeństwo ma ten kto wyjedzie pierwszy. Co z tego że przepisy mówią inaczej, skoro prawa fizyki sa nieugięte. Ile mi razy ktoś wyjechał i to nie przy 50km/h, a przy 30?! Jak widzisz goscia, że chce się włączyć do ruchu i czeka, to musisz od razu założyć, że może on cie po prostu nie widzi więc zwolnij chłopie!
msebek
Świeżak
 
Posty: 171
Dołączył(a): 24/8/2007, 13:48

Postprzez RONI: » 29/12/2008, 13:20

widze że się off topic zrobił..ok dla ciekawych..
zdarzyło się to po tym jak opuszczałem skrzyżowanie równorzędne a pare metrów dalej koleś w jelczu zajechał mi droge i po pierwsze nie spojrzał w lusterko po drugie miał otwartą naczepe tak że nie widziałem świateł...ponieważ zdażyło się to wszystko w kilka sekund po opuszczeniu skrzyżowania napewno nie miałem czysta na godzine tylko góra 50....gdyby nie okoliczni świadkowie i ich interwencja (bo dziad chciał odrazu zamknąć klape) to pewnie naściemniał by policji że diabeł mu wyjechał co leciał 150...narazie sprawa nie mogła dojść do skutku bo miałem tracheotomie(rurka w gardle przez którą oddychałem) i nie mogłem złożyć zeznań ...ale się nie martwie bo mam jednego z lepszych adwokatów w łodzi..więc z wygraną nie powinno być problemów....trzymam kciuki za polskie sądownictwo:)
Avatar użytkownika
RONI:
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 28/11/2007, 10:54
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Postprzez gumis » 29/12/2008, 13:28

dajesz rady, trzymamy za ciebie kciuki. a preclami sie nie przejmuj ;)
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez qlik » 29/12/2008, 13:47

falconiforme napisał(a):Nawet jak moto jedzie 200 km/h to każde 60m robi w 1s.
A na reakcję wystarczą 2-3 s. Więc nie mówcie że nie widać oświetlonych obiektów od 120 - 180m bo was wyśmieje że w ogóle macie prawo jazdy.

Jeżeli motocyklista nie miał czasu na reakcję to puszka wyjechała mu na mniej niż 120 m przed nos i tyle.
Zwyczajnie katamaran nie spojrzał dobrze i wyjechał.
Niestety Polska to zacofany kraj gdzie ludzie myślą że ich golf z naklejką "tjunink" jest najszybszy na drodze.

Z tego co wiem nie uzywasz lusterek do jazdy w przod i chodzi o rozwage bo widac na drogach co sie dzieje nazekac na puszki ale jadac 200 i wiedzac ze jestes w miescie w dzien gdzie jest pelno ludzi samochodow dzieci itp te twoje 60m jest bardzo duzo.A jak sie cos stanie zaloze sie ze z zalem wyskoczysz do wszystkich nie do siebie.A twoja wypowiedz potwierdza to o tym ze drogi sa pelne najlepszych kierowcow.
Avatar użytkownika
qlik
Świeżak
 
Posty: 130
Dołączył(a): 11/11/2008, 13:34
Lokalizacja: W-wa

Postprzez I/JG53_Angel » 30/12/2008, 11:44

Panowie,sprawa jest prosta.Oczy w koło głowy i myśleć za innych.Nie dalej jak kilka dni temu wracałem z krótkiej przejaźdzki. Dojeźdzam do miejsca w którym mam skręcić w lewo,lustereczko,za mną jedzie puszka w odległości + - 100m,kierunkowskaz,do osi jezdni,z naprzeciwka czysto,lustereczko,pacjent jest za mną jakieś 30m i ani myśli zwalnać,zatrzymałem się i klasyka:facet wyprzedza mnie z mojej lewej(choć z prawej ma w k***e miejsca).Gdybym go nie puścił nie pisał bym tu teraz.
Avatar użytkownika
I/JG53_Angel
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 23/3/2008, 12:01
Lokalizacja: Zielona Góra

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości




na gr