Zobacz wątek - Nauka pierwszej pomocy dla motocyklistów- wypowiedz się
NAS Analytics TAG

Nauka pierwszej pomocy dla motocyklistów- wypowiedz się

O wszystkim
_________

Postprzez palua » 30/11/2008, 10:24

Też uważam ze to dobry pomysł, smam przeszłam kilka razyszkolenie z udzielania pierwszej pomocy ale nie wiem czy umiałabym pomóc motocykliście. Warto jak najbardziej próbować organizować takie szkolenia i ja sama u siebie nad czymś takim pomyśle.
Avatar użytkownika
palua
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 278
Dołączył(a): 7/1/2008, 22:44
Lokalizacja: Sochaczew


Postprzez MECHA-MOT » 30/11/2008, 12:20

dla wszystkich.... ratowanie zycia to nie posmarowanie chleba masłem. Do tego jeszcze przepisów prawnych trzeba znać...

Zreszta i tak w kazdym przypadku nie znajomosć prawa działa na nie korzyść "nie wiedzącego".
MECHA-MOT
Świeżak
 
Posty: 267
Dołączył(a): 2/7/2007, 19:05
Lokalizacja: Mika


Postprzez skwy » 30/11/2008, 12:24

Trzeba najpierw zacząć od świadomości ludzkiej a później przejść na etap szkolenia.
Avatar użytkownika
skwy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1540
Dołączył(a): 7/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Gołdap

Postprzez MECHA-MOT » 30/11/2008, 14:18

skwy racja i kolejne to przełamanie własnej bariery strachu
MECHA-MOT
Świeżak
 
Posty: 267
Dołączył(a): 2/7/2007, 19:05
Lokalizacja: Mika

Postprzez mokuso » 6/12/2008, 20:40

Takie pytanie - jezdzicie z apteczka?
Motorbikes are everywhere, especially in my heart.

Obrazek
So others may live...
Avatar użytkownika
mokuso
Świeżak
 
Posty: 347
Dołączył(a): 24/10/2008, 14:11
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Flow » 6/12/2008, 21:00

nawet jakbym chcial nie mialbym jej jak zapakowac, tylko w plecak jesli cos a z tym jezdze 60% tras,ale nie osobiscie nawet jej nie posiadam...
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez mokuso » 6/12/2008, 21:08

sa specjalne apteczki dla motocyklistow, ktore mieszcza sie pod kanapa.
Motorbikes are everywhere, especially in my heart.

Obrazek
So others may live...
Avatar użytkownika
mokuso
Świeżak
 
Posty: 347
Dołączył(a): 24/10/2008, 14:11
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Flow » 6/12/2008, 21:12

pod kanapą mam wydech Mokuso, tam sie zmieszcza z 3 ołówki , albo paczka husteczek :)
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez mokuso » 6/12/2008, 21:16

hmm, w takim razie TE apteczki nie sa przystosowane do Twojego motocykla:P ale sa tez takie, ktore mozna przyczepic do ramy :)
Motorbikes are everywhere, especially in my heart.

Obrazek
So others may live...
Avatar użytkownika
mokuso
Świeżak
 
Posty: 347
Dołączył(a): 24/10/2008, 14:11
Lokalizacja: Leszno

Postprzez mokuso » 6/12/2008, 21:22

senekkorzenna napisał(a):Sam osobiście starał bym się zabezpieczyć miejsce zdarzenia niż podejmować jakieś zdecydowane działania nie mając gruntownego wykształcenia medycznego.



... i patrzec jak koles sie wykrwawia i umiera.
Motorbikes are everywhere, especially in my heart.

Obrazek
So others may live...
Avatar użytkownika
mokuso
Świeżak
 
Posty: 347
Dołączył(a): 24/10/2008, 14:11
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Flow » 6/12/2008, 21:31

mokuso napisał(a):
senekkorzenna napisał(a):Sam osobiście starał bym się zabezpieczyć miejsce zdarzenia niż podejmować jakieś zdecydowane działania nie mając gruntownego wykształcenia medycznego.



... i patrzec jak koles sie wykrwawia i umiera.


mysle ze w tak extremalnym przypadku nasza wiedza po takich kursach i tak nie bylaby wystarcajaca zeby mu pomoc...zalezy wszystko od sytuacji,nigdy nie ma dwoch takich samych.

w przypadku mojego motocykla pewnie anglicy mysleli ze beda go uzytkowali tacy zawodowcy ze apteczka nie bedzie potrzebna ;)
na powaznie powiedz mi jak wyglada sprawa z apteczkami do ram , bo glupio sie przyznac ale pierwsze slysze
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez mokuso » 6/12/2008, 21:32

http://www.sklep.elmexbhp.pl/?p=productsMore&iProduct=209 (otwórz link) Zobacz sobie tutaj.
Moze malo w niej wyposazenia, ale zawsze mozna cos dolozyc od siebie, np. maseczke do sztucznego oddychania.
Motorbikes are everywhere, especially in my heart.

Obrazek
So others may live...
Avatar użytkownika
mokuso
Świeżak
 
Posty: 347
Dołączył(a): 24/10/2008, 14:11
Lokalizacja: Leszno

Postprzez mokuso » 8/12/2008, 01:31

Senekkorzenna rozumiem o co Ci chodzi. Na miejscu wypadku trzeba myslec i w miare racjonalnie ocenic sytuacje. Wezmy na przyklad taka stuacje, gdy rzeczywiscie delikwent ma podejrzenie urazu kregoslupa i dodatkowo nie oddycha i nie ma wyczuwalnego tetna... w takiej sytuacji trzeba ratowac i nikt nie mowi o obracaniu itp. Niedotllenienie mozgu ma powazne konsekwencje, pierwsze 4min sa najwazniejsze.
Wiec prosze Ty pomysl, co jest wazniejsze zycie, czy nieobracanie w celu nie "uszkodzenia" i tak uszkodzonego kregoslupa.
Motorbikes are everywhere, especially in my heart.

Obrazek
So others may live...
Avatar użytkownika
mokuso
Świeżak
 
Posty: 347
Dołączył(a): 24/10/2008, 14:11
Lokalizacja: Leszno

Postprzez mokuso » 8/12/2008, 19:54

Nie mowie, ze nie. Tak jak napisalam wczesniej, nigdy nie bralam udzialu w akcji ratunkowej i nie wiem jak bym sie zachowala. Szanuje to co przezyles, ale moje odwety na Twoje posty sa odpowiedzia na to co napisales... zrozumialam tak jak zrozumialam i wyrazilam swoja opinie.
A co, kto zrobi kiedy zderzy sie z taka sytuacja jest jego indywidualna kwestia. Forum jest jednak po to, zeby moc wyrazic swoje zdanie.
Moje jest takie a nie inne i na dzien dzisiejszy, jezeli miano by mnie ciagac po sadach to i tak staralabym sie ratowac ludzkie zycie.
Motorbikes are everywhere, especially in my heart.

Obrazek
So others may live...
Avatar użytkownika
mokuso
Świeżak
 
Posty: 347
Dołączył(a): 24/10/2008, 14:11
Lokalizacja: Leszno

Postprzez mokuso » 9/12/2008, 06:50

senekkorzenna napisał(a):Myślę że i ja mimo tego bagażu negatywnego doświadczenia starał bym się coś robić aby ratować życie.


... i tymi slowami zakonczmy nasze dywagacje.
Pozdrawiam.
Motorbikes are everywhere, especially in my heart.

Obrazek
So others may live...
Avatar użytkownika
mokuso
Świeżak
 
Posty: 347
Dołączył(a): 24/10/2008, 14:11
Lokalizacja: Leszno

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê