Zobacz wÄ…tek - WalÄ… falangÄ…...
NAS Analytics TAG

WalÄ… falangÄ…...

O wszystkim
_________

Postprzez the69x » 5/9/2008, 08:08

gray wolf napisał(a):
the69x napisał(a):Co do kierowców samochodów cieżarowych - spróbujcie ich zrozumieć, tak jak pisze Labiss, oni niestety nie rozpedzają się z ładunkiem jak osobówka tylko muszą mieć jednak troche więcej miejsca, druga sprawa to że to jest ich praca i większość tych co wyprzedzają "na trzeciego" muszą to robić, są ograniczeni czasem przez tachografy i przez szefa który jak nie dojadą na czas obetnie im wypłatę. Jeszcze jedna rzecz, która chyba najbardziej wkurza wszystkich kierowców ciężarówek - wyprzedza cię taki gość osobówką i chwile potem zwalnia do 50km/h bo zobaczył znak terenu zabudowanego, poprostu masz ochotę wyjść i znim porozmawiac.


Nie rozumiem? Wyprzedza, bo jedzie dynamiczniej niż ciężarówka i ma do tego prawo.
Zwalnia w zabudowanym, bo ma taki obowiązek. Z resztą taki sam obowiązek ma kierowca ciężarówki. Jak się kierowcy ciężarówki to nie podoba to niech porozmawia z psychologiem a nie z kierowcą osobówki. I może lepiej niech przestanie jeździć, jeżeli nad emocjami nie potrafi zapanować. ;-)


Piszesz że zwalnia w zabudowanym bo takie są przepisy, więc nie powinien też wyprzedzać, ponieważ ciężarówki przeważnie jadą 90km/h, a takie mamy ograniczenie na większości polskich drug.
Ostatnio edytowano 5/9/2008, 08:09 przez the69x, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Suzi GSX 600F `97 | <a href="http://quadylodz.pl"target="_blank">Imprezy integracyjne dla firm</a> | http://bikepics.com/members/the69x/ | http://www.youtube.com/watch?v=lAjMBxQhTGs
Avatar użytkownika
the69x
Świeżak
 
Posty: 212
Dołączył(a): 22/6/2007, 15:21
Lokalizacja: Bełtachów :P


Postprzez gray wolf » 5/9/2008, 08:08

Terror napisał(a):Mery, przeczytraj jeszcze raz co napisałem.
Przepisy są jednoznaczne. Masz zachować bezpuieczny odstęp? Dla moto to mogą być 2-3m, dal auta 10-15, dla cięzkiej cieżarówki - może i 30, ale ma być bezpiecznie. To kierowca ma jechać bezpiecznie i myśleć za siebie


Masz rację. "Bezpieczny odstęp" jest zależny od tego, za kim jedziesz. Gdy muszę jechać za "tirem" to mogę jechać i 1 m. za nim. Gdy on wciśnie hamulce to często dla mnie wystarcza, że silnikiem wyhamuję. Przy dużej prędkości za czymś mniejszym nie jadę nigdy blisko. Ale wiesz, jaki mam wtedy problem? Gdy ja w trasie próbuję zachować "bezpieczny odstęp" to zazwyczaj znajdzie się taki, który stwierdzi, że powinien go zmniejszyć. Nawet jeżeli ten "odstęp" jest tylko równy długości jego samochodu to i tak on stara się go wykorzystać. :?
"Człowiek bez pasji jest martwy"
gray wolf
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8/6/2008, 07:59
Lokalizacja: z nienacka


Postprzez falconiforme » 5/9/2008, 09:02

Ja zauważyłem że ciężarówki jadą często 70km/h.
Najgorzej jest wtedy gdy na 90-ce jecie półciężarówka 60km/h za nią tir, potem kilka samochodów trzymających się kurczowo lewej strony jezdni. Cały ten ciąg 3 razy bym wyprzedził ale tego nie robię bo boję się że ktoś mi drogę zajedzie. Tacy już nie patrzą.
Gdyby jeszcze trzymali odstęp od siebie to dla mnie gites. Ale 1 metrowe przerwy to za mało.
Jednym zdaniem i kierowcy nie potrafią jeździć i dróg na normalne jeżdżenie nie ma.

Jak zmienią się przepisy kierowcy będą mieli kolejny czynnik który będzie powodował stres.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez mar111cin » 5/9/2008, 10:31

Th69x wiesz lepiej przekraczać predkość na drodze za miastem niż w mieście, jest to jednak dużo bezpieczniejsze nie sądzisz? A w terenie zabudowanym jak Ci coś wyjdzie, to spadochronu w tirze nie masz żeby zatrzymać się w miejscu.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez motoman » 5/9/2008, 11:28

patty_brawurka napisał(a):Mnie ogarnia szewska pasja jak najpierw TIR wyprzedza TIR-a na odcinku 2km ledwo dajac rade, a potem przez nastepne 20km jedzie mu przed nosem. To po co wyprzedzal?? Jadac za takim gosciem musze czekac, az laskawie wykona swoj nieskonczenie dlugi manewr "przesuwania" zawalidrogi o 30m do przodu. Bo chcial miec satysfakcje z wyprzedzenia - a z tylu juz kolejka osobowek na kolejne 2 km.


A ja się tam nie zgodzę z Tobą. Chwała bogu że ciężarówki mają tachografy i speed limitery. wyprzedzają się minute ale przynajmniej nie jadą szybciej niż mogą (bynajmniej teoretycznie). Fakt faktem że wkurzające, ale jak troche pojeździ się ze speed limiterem i powyprzedza sie kilka razy w wyżej opisany sposób wie się o co chodzi:)

rozważyłbym przypadek gdzie kierowca wyprzedzanej ciężarówki mogłąby chociaż na 10 sekund odpuścić gaz, żeby wyprzedający mógł go szybciej wyprzedzić, a nie każdy daje gaz opór i wyprzedzają się tylko różnicą na prędkościomierzu (oboje jadą licznikowe 80km/h) a jeden jedzie 79km/h a drugi 82km/h bo mają niedokładne liczniki.
lubie sobie zjechać z gixera^^.
Avatar użytkownika
motoman
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 13/5/2006, 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 35 gości




na górê