Zobacz wątek - [How To] Zmiana Visty na XP w laptopie!
NAS Analytics TAG

[How To] Zmiana Visty na XP w laptopie!

O wszystkim
_________

Postprzez mar111cin » 4/8/2008, 14:41

tak, tak Jefre, to już też przerabiałem żeby instalować coś jako administrator, żeby potem to uruchamiać jako administrator, żeby próbować w opcjach pozmieniać na tryb zgodności z jakimś starszym windowsem itp. i dalej dupa. Za każdym razem robi to samo. Samo to że najlepiej jest wszystko uruchamiać przez prawy przycisk i uruchom/zainstaluj jako administrator jest dla mnie szczytem debilizmu.


A tak od siebie dodam, że Vista zużywa około dwa razy wiecej pamięci ram niż XP. tak że 1GB nie wystarcza. A niby taki super system. Oby zrobili szybko jakąś nową wersję windowsa zgodną ze wszystkim co było wstecz, bo inaczej to każdy w domu będzie musiał mieć muzeum żeby nie rezygnować z ulubionych programów.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Postprzez asmodeusz » 4/8/2008, 15:34

marcin, to nie debiliz, to dla ludzi, którzy za dużo, łatwiej kontrolować usera, dziecko, które szybko coś ,może spieprzyć.

CO do gier to w unreale dwa różne grałem po sieci, NFA'a, GTA SA, FAlbe, Wiedźmin, NWN1,2 ,crashday, lineage, MU i inne których nawet nie pamiętam.....Działały bez problemu
Avatar użytkownika
asmodeusz
Świeżak
 
Posty: 207
Dołączył(a): 28/3/2008, 10:27
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez MadboY » 4/8/2008, 19:20

nie mam czasu czytac watku. Tydzien temu mialem ten sam problem. XP Prof polozony. Jesli masz problem z dyskiem to wystarczy w BIOSie dac "compability".
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Manhatan » 4/8/2008, 20:15

A jeszcze jedno pytanie, mogę jakoś zgrać Viste z tego dysku RECOVERY, żeby w razie czego móc ponownie ją zainstalować? Normalnie cały folder wrzucić na płytkę, czy w inny sposób kombinować?
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez younec » 4/8/2008, 21:27

Kolego chcąc zainstalować win XP na kompie który ma kontroler SATA masz 2 wyjścia
1. Zmienić tryb SATA w Biosie na tryb legacy - i powinno rozpoznać
2. Utworzyć płytę instalacyjną winXP ze sterownikami. Do tego używa się najczęściej programu http://www.nliteos.com/ - po Polsku i prowadzi za rączkę, jednak musisz wcześniej mieć przynajmniej ten sterownik do Twojego kontrolera - sprawdź w danych technicznych jaki kontroler dysku posiadasz w Laptopie - następnie ściągnij sterowniki tzw. dyskieetkowe (F6)

Uruchom nlite i postępuj zgodnie z instrukcją, utworzysz obraz ISO który następnie nagrasz (najlepiej użyć płyty RW - bo jak coś skopiesz lub pomylisz sterowniki to przynajmniej zaoszczędzisz na płycie ;)

Do ICH7 lub ICH9 czyli kontrolerów zintegrowanych Intela to polecam stronę Intela, problem jest jedynie z tym iż zazwyczaj takie sterowniki są w trybie rozpakowania na dyskietkę - jak będziesz wiedział jakie potrzebujesz te stary (model kontrolera ) to mogę podesłać linka na forum lub PW ew rozpakować to cudo do wersji normalnej i wysłać jako katalog w zip.

Zbudowanie takiej płyty jeśli masz sterowniki to max 30 minut więc spoko
A działa na pewno - testowane na XP Home SP2 , XP Pro SP2, Programem nlite możesz tez zintegrować SP 3 jeśli już bardzo byś chciał.

OK. Link dla Intela ICH7/9 http://downloadcenter.intel.com/Detail_ ... l&lang=eng
------------------------------
Pozdrawiam
Younec
FZ6-s 2004r. -> FZ1S 2008r
Avatar użytkownika
younec
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 17/2/2007, 13:29
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na gr