Zobacz wątek - Gesty, pozdrowienia i inne...
NAS Analytics TAG

Gesty, pozdrowienia i inne...

O wszystkim
_________

Postprzez ewzen » 30/5/2008, 15:08

elcommendante napisał(a):kiedy nie moge podniesc reki, mrygam przemiennie kierunkami - "prawie jak awaryjne" :)

Też tak robie, aczkolwiek nie zawsze, gdy tylko na sekundę gdzieś się "wcisnę" unikam tego żeby nie wprowadzać niepotrzebnie w błąd, co do mojego dalszego kierunku jazdy. Dzięki wszystkim za liczna wypowiedzi :D
Yamaha FZS 600 Fazer
Avatar użytkownika
ewzen
Świeżak
 
Posty: 78
Dołączył(a): 25/3/2008, 13:36
Lokalizacja: Poznań


Postprzez olo113 » 30/5/2008, 15:27

zawiść wszechobecna, jeżdzą tymi złomami zakompleksione głąby.
Też często jeżdze autem, ale zawsze jak widze motocyklistów, to zjeżdzam, przepuszczam, pozdrawiam.
Ale to wszechobecne, ktoś ma lepiej to dla czego ma mieć lepiej odemnie.. no nic jest jedyne rozwiązanie środkowy paluszek i puścić kłęby dymu niech powdychają spalonej gumy.
Życie jest za krótkie żeby być małym.
yamaha R6
Avatar użytkownika
olo113
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 552
Dołączył(a): 15/5/2008, 10:08
Lokalizacja: Wrocław City/Barcelona


Postprzez icid » 30/5/2008, 20:20

Najlepsze są głąby w calibrach albo dełuu z ciemnymi szybami, ci zawsze mają ochote na zajerzdżanie i wyścigi :D
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez turboponczek » 30/5/2008, 21:36

a ja mrugałem awaryjnymi 8)
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez sepo » 30/5/2008, 22:35

Pączku a co się stało z twoim bandziorem?? Sory za ot.
Hornet-->929-->954-->DRZ 400 SM k6 | http://bikepics.com/members/sepo/
Avatar użytkownika
sepo
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: Ząbki

Postprzez spazz » 30/5/2008, 22:47

awaryjne zawsze puszczam jak mnie wpuszcza
Avatar użytkownika
spazz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez SzpiceR » 31/5/2008, 08:20

kupiła sobie :P
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez herbatka » 31/5/2008, 08:54

icid napisał(a):Najlepsze są głąby w calibrach albo dełuu z ciemnymi szybami, ci zawsze mają ochote na zajerzdżanie i wyścigi :D


A to dziwne, ze ten rodzaj rajderow, w calym kraju jezdzi tymi samymi autami :D Jak to powiadaja calibra diody i plomienie, najlepiej ze zdjetym wydechem, ale chyba zgodzisz sie, ze lepiej zeby tacy ludzie jezdzili calibrami, niz je sprzedali i kupili cbr'ki.
CBR 600 F4i
Avatar użytkownika
herbatka
Świeżak
 
Posty: 241
Dołączył(a): 12/5/2008, 19:45

Postprzez turboponczek » 31/5/2008, 11:48

sepo napisał(a):Pączku a co się stało z twoim bandziorem?? Sory za ot.


viewtopic.php?t=13148&start=30
ehhh kiedy znów gnoja na koło postawie :?
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez Abonic » 31/5/2008, 15:22

Ja codziennie jezdze samochodem do pracy i stoje w korkach gigantach, i jak widze motocykliste to prawie ze przepycham inne samochody zeby mial miejsce :)
CBR 600 F4i sport
Avatar użytkownika
Abonic
Świeżak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 11/5/2008, 15:59
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez D3LLF » 1/6/2008, 02:25

Mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich :)

Ok, opisaliście gesty w przypadku podziękowania dla kierowcy puszki, a jak to jest w przypadku jazdy w grupie?

Wiem np., że podniesiona ręka z palcem wskazującym oznacza jazdę "gęsiego", a 2 palce (wskazujący i środkowy) jazdę naprzemienną (2 kolumny na 1 pasie, motocykle jadą ustawione jakby w zygzak).

W przypadku jazdy z plecaczkiem, "gesty" zazwyczaj ustala się po swojemu, czy może też są jakieś ogólnie ustalone?
Avatar użytkownika
D3LLF
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22/5/2008, 18:22
Lokalizacja: WWWa

Postprzez melvin » 1/6/2008, 02:50

DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez D3LLF » 1/6/2008, 04:36

melvin napisał(a):http://www.scrc.pl/index.php?s=16

Dzięki.

melvin napisał(a):google

Ok, tylko wiesz, że w Google trzeba wpisać też coś takiego jak słowo kluczowe? Rzeczywiście, tą pierwszą informację można było znaleźć przez G :roll: :oops: , ale dlaczego nie odpowiesz nic na 2 pytanie? Czytałem gdzieś (chyba Krejzi_Mary wspominała) np. o "stukaniu kaskami" - rozumiem, że chodzi o to, że dane osoby darzą się sympatią? Chodzi mi o tego typu zachowania, typowe dla motocyklistów.
Zważywszy na to, że jestem osobą początkującą mogę nie znać pewnych pojęć, a przez to trudniej mi jest znaleźć wartościowe wyniki w G.
Czy to przypadkiem nie jest tak osoba na forum, która ma licznik postów poniżej liczby 3-cyfrowej z automatu jest odsyłana na G, czy do forumowego "Szukaj"a (który, jak wiadomo najlepszy nie jest ...)?
Wiem, że jest późno (właściwie to już wcześnie), więc no-offence ;)
Avatar użytkownika
D3LLF
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22/5/2008, 18:22
Lokalizacja: WWWa

Postprzez melvin » 1/6/2008, 12:22

pasażer po prostu musi sam wiedzieć co i jak, musi obserwować co się dzieje i być przygotowanym np na nagłe hamowanie kiedy będzie musiał utrzymać się na motocyklu i nie przpier*olic w kierowcę z całej siły...
niestety pasażer na motocyklu nie podróżuje w taki sposób jak pasażer w samochodzie, pasażer motocykla nie może zachowywać się jak worek kartofli.
chyba żadne inne gesty nie są potrzebne, chyba że ktoś lubi albo ma ADHD. Jeśli chcesz porozmawiać to się zatrzymujesz albo zwalniasz, jeśli chcesz coś pokazać plecaczkowi to klepiesz go w udo i pokazujesz palcem, to wystarczy.



ps.jeśli chodzi o odsyłanie do szukajki czy gugli, to najczęściej jest tak że to właśnie nowi użytkownicy z nich nie korzystają i robią bałagan. ci starsi z reguły już potrafią odnaleźć temat który był kiedyś tam poruszany, ewentualnie zamiast pytać o błahostki używają google i znajdują potrzebne informacje.
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez wiklad » 1/6/2008, 14:20

Jak jeżdżę samochodem/motocyklem to tylko podnoszę lewą rękę do góry jak chce komuś podziękować lub wpuścić przed siebie. Środkowy palec chyba tylko raz pokazałem kolesiowi który postanowił sobie "podriftować" (według niego to był drift") i wymusił mi przez to.

Niedawno jakiś typowy dresik (ok. 18 lat) w escorcie wymusił mojemu ojcu i pokazał jeszcze środkowego. Po chwili dojechaliśmy do skrzyżowania. Na czerwonym świetle ojciec wyszedł, otworzył klientowi drzwi, strzelił w ryj i wrócił do samochodu. Także lepiej uważać z tym środkowym paluchem :D

Wracając do gestów, to jak jeździmy w grupie i jeden z nas nie ma zapalonych świateł, to poprzedzający go motocyklista wystawia rękę w tył i macha 2x dłonią w dół.

Jak zbliżamy się do skrzyżowania w grupie i osoba na czele nie wie gdzie jechać to mruga na zmianę lewym i prawym kierunkiem (raz, bez dyskoteki i jeśli nie zmyli to innych uczestników). Wtedy motocyklista z tyłu pierwszy wrzuca kierunek i pokazuje temu na czele gdzie jedziemy.

To by było na tyle, więcej gestów nie używam, bo raczej nie ma sensu.
Yamaha TeTetka Szyćsetka -> to już przeszłość......w oczekiwaniu na kolejne moto :D

Obrazek
Avatar użytkownika
wiklad
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 19/6/2007, 21:52
Lokalizacja: Trzebiatów /Szczecin

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości




na gr