Zobacz wątek - Pościgi policyjne stwarzane niebezpieczeństwo
NAS Analytics TAG

Pościgi policyjne stwarzane niebezpieczeństwo

O wszystkim
_________

Postprzez olo113 » 29/5/2008, 15:07

ostro
cytat z tego forum

Dzisiaj byłęm świadkiem dość nieciekawej sytuacji.

Leciałem sobie trasą lubelską od strony Lublina w strone W-wy(dokłądnie odcinek Kołbiel - Zakręt dla tych co znaja tą traske...) i dolatując do miejscowości wiązaowna słysze jak CB zaczyna sie gotowac wiec ściszam muze i jadąc dalej słcuham.
Co sie okazuje ludzie krzyczeli żeby zrobić miejsce bo psy w nieoznakowanym pasku gonią za motocyklistą.
Po chwili krzyk że już koniec pościgu, że wyjebał itp.

Wjechałem dosłownie na tą akcje tyle ze na jej dość dramatyczny finał(nie widziałem samego strzału ale jak dojechałem to jeszcze kurz nie zdążył opaść...).
Gonili go chyba od w-wy na lublin, kolo leciał srebrnym świerzym GSXRem(pewien nie jestem bo wiele z niego nie zostało ale wysoce prawdopodobne że był to K6/K7 600 lub 750 ma blachach WWE...
Wszystko stało się na wysokości miejscowości Wiązowna na winklu.
Z tego cobyło widać to kolo chyba przepałował i albo sie czegosś wystraszył albo przestrzelił ten łuczek(bo to taki dziwny łuk na górce jakby, nie typowy ostry zakręt) i zajebął w w rów i taka wysoką skarpe. Moto sie odbiło i wrócił ona ulice(dawno nie widziałem tak rozpiżdzonego sprzeta- musiał mieć grubo jak przydzwonił) a kolo został w rowie.

Policjant i policjantka z passata stali nad nim tak jakby pilnowali żeby nie zwiał. Kolo na bank połamny ale widziałem że żył.
Część z was wie że pracuje w branży medycznej i akurat jechałem do takiego duzego szpitala ortpoedycznego w Otwocku. Jakiś czas póxniej widocznie tam go przywieźli i kręciło sie kilku policjantów. Normalnie jakby to był co najmniej gangster z pierwszych stron gazet.
A załoga cichociemnego passata(taki błekitny jakiś w nowej budzie) spokojnie odjechała szukać kolejnych "klientów"...

No i teraz pytanie- jak to w końcu jest z tymi pościgami? wolno im gonić motory czy nie wolno? Wolno za wszelką cene narażając życie i zdrowie ludzi bawić sie w pościgi niczym z amerykańskich filmów!?
Przecież wystarczy być średnio rozgarniętym żeby skumac ze jak kolo na sportowym moto zaczyna spierdalać to finały mogą być 2- jak jest dobry i nie bedzie miał wyjątkowego pecha to spierdloi i zostanie po nim tylko wspomnienie albo w coś przyjebie i zrobi krzywde sobie a moze jeszcze komuś robiąc przy tym demolke...!
Życie jest za krótkie żeby być małym.
yamaha R6
Avatar użytkownika
olo113
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 552
Dołączył(a): 15/5/2008, 10:08
Lokalizacja: Wrocław City/Barcelona


Postprzez marcio » 29/5/2008, 15:49

eh. ostatnio siedze w domu patrze jakis ziom z laską przelecieli jak strzała 200+ zaraz na nimi vectra a za 20min ... karetka na sygnałach :/
później sie dowiedziałem że to jakis znajomy kumpla od trzech dni mial motocykl(zx9r), ale o dziwo przezyli! podobno wywalili sie przy 200km/h (vectra video)! chłopak caly polamany w szpitalu jeszcze lezy a dziewczynie o dziwo prawie nic nie jest, ale mówiła ze trudno było jej się utrzymać w ogóle na moto/

powiem wam ze teraz nie ma sensu się ścigać z tymi nowymi nieoznakowanymi. te 350KM jednak robi swoje.
SM
Avatar użytkownika
marcio
Świeżak
 
Posty: 216
Dołączył(a): 20/1/2007, 15:39
Lokalizacja: z rambo


Postprzez icid » 29/5/2008, 15:58

Pomjiam fakt że ci uciekinierzy nie uciekli by nawet gdyby policjant ich gonił rowerem. Jak patrze na te ich ucieczki, to są technicznie żałośni i nie powinni sie brać nawet za uciekanie przed polonezem. Mistrzowie prostej.
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez gumis » 29/5/2008, 16:03

nie zwalajcie calej winy na policje i nie mowcie, ze jest ona be i wogole, ze nie powinna scigac ludzi, ktorzy przekraczaja predkosc, itp bo zaczynacie myslec tak, ze dla motocyklistow powinno byc odrebne prawo a ograniczenie predkosci was nie ogranicza. potem w razie wypadku to wrzyszcy trabicie, ze to wina policji bo scigala idiote a nie kolesia, ktory prul 200...policja goniac takiego idiote stara sie zapobiec wypadkowi...za kazdym razem gdy jest wzmianka o policji, ktora goni motocykliste to ZAWSZE uwazacie, ze to wina policjanta. nigdy nie motocyklisty...nie uwazacie, ze jest tak jak gelo napisal...ze po chu* uciekal i nie zatrzymal sie na wezwanie? to przez JEGO glupote a nie policjantow potem jest w szpitalu albo kilka m pod ziemia...motocyklisci nie maja innych przepisow, ich tez obowiazuje prawo i ograniczenie predkosci. akurat na tym filmiku gosc nie mial tablic wiec nawet jak mieli to nagranie to nic im po nim...ustawienie blokad? tam bylo z 30 rozjazdow w rozne strony i co mieliby blokowac cale miasto, wszystkie wylotowki? no ludzie ogarnijcie sie troche...sciagac helikoptery bo jakis idiote leci 200 przez miasto? od tego sa specjalne patrole policji aby scigac takiego warita a nie, ze gdy gosci leci 200 to odpuszczac, wzywac kawalerie powietrzna i telefonowac do NASA aby go namiezyli bo policja go nie scignie...

prawo obowiazuje wszystkich. motocyklistow TEZ

i enek dobrze mowi...gdyby nie spierdzielal to nie byloby poscigu...jakby ruszyl mozgownica to nie bylooby calej sprawy...takie rzeczy w wielu przypadkach moglyby sie skonczyn chocby na pouczeniu bo gliniaz to tez czlowiek..ale jak widzicie, ze gosc specjalnie probuje spierdzielic to nie marudzcie, ze to wina policji i ze to potem policja bedzie winna gdy sie na jakims slupie zawinie...to bedzie wina wylacznie jego GLUPOTY i BRAWURY

i jeszcze jedna sprawa...wszyscy tak suuper psioczycie na policje...a w razie jakiejs kolizji od razu kazdy lapie za telefon i odziwo od razu policja staje sie najlepszym przyjacielem...wiec gdy sprawa dotyczy mnie osobiscie i to ja jetem poszkodowany to policja jest WPORZADKU a gdy widze, ze staraja sie robic swoje i utrzymywac bezpieczenstwo scigajac wariata to juz sa BE i trzeba ich obwiniac za wszystko? wezcie sie ogarnijcie troche...
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez icid » 29/5/2008, 16:09

Dokładnie, prawo jest jedno dla wszystkich a dorosłość polega na świadomości że jeśli to prawo łamiemy to poniesiemy konsekwencje. Niektórzy nie są motocyklistami tylko debilami poruszającymi sie na motocyklu, a to wielka różnica. Powinni ścigać a jak w trakcie pościgu delikwent zginie czy sie połamie to tylko i wyłącznie ze swojej winy.
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez siekson » 29/5/2008, 16:13

Enek dobrze prawi. Piratow powinno sie tepic a nie sprawiac wrazenie bezkarnosci przez zakazywanie poscigow. Moze sie wtedy banda kretynow nauczy ze nie powinno sie uciekac bo mozna sobie zrobic kuku.

Jak jeden z drugim pojda wachac kwiatki od spodu to inny nastepnym razem moze sie zastanowi czy warto dawac w palnik. Oczywiscie optymalnym rozwiazaniem bylby poscig konczacy sie po identyfikacji tablic a pozniej zrobic mu wazjd na chate i spalic cala bude.

Kurde jak czytam jacy Ci gołstrajderzy sa pojeb**** to zaczynam myslec ze najlepiej takiemu kula w leb i problem bandytyzmu na drogach permanentnie rozwiazany.
Avatar użytkownika
siekson
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 933
Dołączył(a): 19/11/2005, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez olo113 » 29/5/2008, 16:35

kula w Å‚eb......
to tym pojebom co życzą śmierci innym. Jacy mocni gębie.
ucieczka przed policją jest wystarczającym powodem dla którego chcecie żeby zginął ?
Bandytyzm to jedno a wykroczenia drogowe to drugie.
Życie jest za krótkie żeby być małym.
yamaha R6
Avatar użytkownika
olo113
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 552
Dołączył(a): 15/5/2008, 10:08
Lokalizacja: Wrocław City/Barcelona

Postprzez greddy » 29/5/2008, 17:41

najlepiej jakby ze smiglowcow zestrzelali kazdy motocykl.nie byloby zadnych problemow z "bandytami" .
brak motywacji do życia...
Avatar użytkownika
greddy
Stały bywalec
 
Posty: 1081
Dołączył(a): 16/5/2008, 17:43
Lokalizacja: płn-zach

Postprzez herbatka » 29/5/2008, 18:26

powiem wam ze teraz nie ma sensu się ścigać z tymi nowymi nieoznakowanymi. te 350KM jednak robi swoje.


Moj ojciec robi w inspekcji i mowil, ze te vectry nieoznakowane maja po 250 koni.


Uwazam ze na motocyklistow ktorzy uciekaja, z gory, ze smiglowcow powinny byc zrzucane co najmniej granaty reczne. Ewentualnie powinien zostac szestrzelony z radiowozu. Co do filmiku, do pierwszego zblizenia to myslalem ze on jedzie na jakims 250ccm. A on cbr 929, musze powiedziec, ze uciekinier to z niego slaby :) A policjant gdyby byl madrzejszy to zostawilby zamiast gonic, jakby co najmniej zamach na prezydenta zrobil, no chyba ze faktycznie kogos zabil.
CBR 600 F4i
Avatar użytkownika
herbatka
Świeżak
 
Posty: 241
Dołączył(a): 12/5/2008, 19:45

Postprzez siekson » 29/5/2008, 18:32

olo113 napisał(a):Bandytyzm to jedno a wykroczenia drogowe to drugie.

A nie pomyslales ze ucieczka przed policja nie jest juz wykroczeniem ale przestepstwem?
Avatar użytkownika
siekson
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 933
Dołączył(a): 19/11/2005, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez silver » 29/5/2008, 19:11

Można mówić wiele rzeczy ale prawo obowiązuje wszystkich. Ja stoję po stronie policjanta. Dlaczego? Wypełniał swoje obowiązki. A na motocyklu najprawdopodobniej jechał człowiek o nadmiernym poczuciu własnych umiejętności, który niezależnie czy w pościgu, czy też nie, stwarza na drodze zagrożenie.

Może to bolesna uwaga, ale motocyklistów trzeba rozdzielać na dwa typy, tych którzy nimi są, i tych którym się wydaje, że są, bo sobie "furkę" sprawili. Czemu? Dwie sławne legendy "harley'owiec kawał gbura i chama" oraz "dawca nerek na ścigaczu", a czy wszystkich to dotyczy? Wnioski same się nasuwają. Tego Pana najwidoczniej dotyczy, wnioskując po zamiarach i możliwościach.

P.S. Chciałbym jeszcze zaznaczyć, że policjant nie stwarzał zagrożenia, które pozornie można wywnioskować z taśmy. Trzeba doliczyć koguty i trzeźwość innych kierowców. Takich pościgów w innych krajach są masy.

Uwazam ze na motocyklistow ktorzy uciekaja, z gory, ze smiglowcow powinny byc zrzucane co najmniej granaty reczne. Ewentualnie powinien zostac szestrzelony z radiowozu.


Mocna przesada.

A policjant gdyby byl madrzejszy to zostawilby zamiast gonic


Niekoniecznie. Ludzie takiego pokroju stwarzają zagrożenie nie tylko w trakcie pościgu, dlatego próba ich schwytania jest uzasadniona. I żeby nie było nie mam tu na myśli wszystkich motocyklistów, którzy nie jeżdżą 50 w zabudowanym, czy 90 poza (bez jaj przecież :P). Mam na myśli ludzi, którzy pakują się na szybki sprzęt w przeświadczeniu jakimi to debeściakami nie są, a 90 stopni zakręt robi 30km/h.

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 29/5/2008, 19:15 przez silver, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Suzuki GSX1100F 1995
Avatar użytkownika
silver
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 524
Dołączył(a): 26/7/2006, 13:09
Lokalizacja: Kraków

Postprzez olo113 » 29/5/2008, 19:14

zgoda, racje sÄ… po obu stronach.
Żeby tylko ścigali tak zawzięcie prawdziwych bandziorów grubszego kalibru,
pozdr
Życie jest za krótkie żeby być małym.
yamaha R6
Avatar użytkownika
olo113
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 552
Dołączył(a): 15/5/2008, 10:08
Lokalizacja: Wrocław City/Barcelona

Postprzez silver » 29/5/2008, 19:18

Olo113, sam wiesz, w życiu nie zawsze jest tak łatwo jak na filmach. Zgadzam się, że czasem przesadzają, ale wszędzie robią różni ludzie, więc nie można generalizować. Uważam, że masa ludzi robi porządną robotę i chwała im za to, a resztę to... Przyjdzie koza do woza.
Suzuki GSX1100F 1995
Avatar użytkownika
silver
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 524
Dołączył(a): 26/7/2006, 13:09
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Leitho » 29/5/2008, 20:25

herbatka jak czytam twoje posty to chce mi sie smiac,plakac, wymiotowac, i przeciac ci kabel od neo
wejdz tu jutro i przeczytaj co piszesz, w sumie to wy wszsycy piszecie, no zal po prostu, brak slow
(nie dotyczy silver'a, szymka und..)
btw to z kazdego teamtu trzeba robic smietnik?
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez herbatka » 29/5/2008, 20:57

Leitho napisał(a):herbatka jak czytam twoje posty to chce mi sie smiac,plakac, wymiotowac, i przeciac ci kabel od neo
wejdz tu jutro i przeczytaj co piszesz, w sumie to wy wszsycy piszecie, no zal po prostu, brak slow
(nie dotyczy silver'a, szymka und..)
btw to z kazdego teamtu trzeba robic smietnik?


A ja gardze Toba i Twoim zdaniem, i co teraz?

Co do tematu, na kazdym motocyklu przy rejestracji trzeba zamontowac nadajnik, przynajmniej dla nas ma to byc nadajnik. Naprawde, w czasie ucieczki ten nadajnik zostanie zdetonowany i taki uciekinier przekreci sie na miejscu. Albo odrazu kazdego, po wyrobieniu prawa jazdy A, rozstrzelac i do piachu.
CBR 600 F4i
Avatar użytkownika
herbatka
Świeżak
 
Posty: 241
Dołączył(a): 12/5/2008, 19:45

Postprzez icid » 29/5/2008, 21:09

herbatka napisał(a):Co do tematu, na kazdym motocyklu przy rejestracji trzeba zamontowac nadajnik, przynajmniej dla nas ma to byc nadajnik. Naprawde, w czasie ucieczki ten nadajnik zostanie zdetonowany i taki uciekinier przekreci sie na miejscu. Albo odrazu kazdego, po wyrobieniu prawa jazdy A, rozstrzelac i do piachu.
Leitho ma racje, nie dysponujesz zbyt pokaźną liczbą szarych komórek :D
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez herbatka » 29/5/2008, 21:10

Gdybyscie wy byli tacy fafa rafa godfatherzy to olalibyscie takiego dzieciaka jak ja i robili swoje, ale Wy chcecie pokazac. Na cholere wam to ? Jeden madrzejszy od drugiego a i jeden i drugi w majty robil :lol:
CBR 600 F4i
Avatar użytkownika
herbatka
Świeżak
 
Posty: 241
Dołączył(a): 12/5/2008, 19:45

Postprzez SzpiceR » 29/5/2008, 21:34

no mlody wam teraz w sumie dobrze pocisnal...
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez greddy » 29/5/2008, 21:42

wydawalo mi sie, ze herbatka nie pisze na powaznie o tych nadajnikach, ale widocznie sie mylilem :lol: :lol:
brak motywacji do życia...
Avatar użytkownika
greddy
Stały bywalec
 
Posty: 1081
Dołączył(a): 16/5/2008, 17:43
Lokalizacja: płn-zach

Postprzez herbatka » 29/5/2008, 21:48

Jesli to prowokacja, to jest ona nieudana :D Ja tak naprawde juz wyroslem (tak tak jest) z takich pojazdow forumowych, i wyzywanek przez kabel. Niech kazdy robi swoje i martwi sie o siebie w wtedy na drogach bedzie bezpiecznie ;)
CBR 600 F4i
Avatar użytkownika
herbatka
Świeżak
 
Posty: 241
Dołączył(a): 12/5/2008, 19:45

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości




na górê