Zobacz wątek - Lagodne prawo
NAS Analytics TAG

Lagodne prawo

O wszystkim
_________

Postprzez mar111cin » 22/5/2008, 20:58

ja bym tam przeżył ; )
ale Szpicuś byłby recydywą :lol: ; )
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Postprzez zdzichu123 » 22/5/2008, 21:27

Do wiezienia to moze za duzo za przekroczenie predkosci, ale zabranie maszyny na 2 dni na parking + mandat za przekroczenie + oplata za 2 dni parkingu i oduczyli by sie niektórzy szalec w Mieście. A po za miastem to wiadomo :) Pozdrawiam.
Yamaha DT 125R [SPRZEDANA] >> Aprilia RS 125 [SPRZEDANA] >> Yamaha YZF 250

22.10.08 ====> Zdałem Prawko :)
Avatar użytkownika
zdzichu123
Bywalec
 
Posty: 869
Dołączył(a): 11/7/2007, 21:37
Lokalizacja: Chodzież


Postprzez Kedar-88 » 22/5/2008, 21:51

dla mnie to zły pomysł...ludzie i tak by uważali że motocykliści to zabójcy, tylko że działający po za miastem dlatego że państwo im smycz skróciło w mieście.

Po za tym za tym poszły pewnie nowe restrykcje i w końcu by się okazało że wymijanie samochodów, aby dojechać do świateł na pierwszą pozycje grozi ciupą.
Bandit 1200
Avatar użytkownika
Kedar-88
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 21/8/2007, 04:54
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez rambo wwa » 22/5/2008, 22:12

Tu jest Polska taka rzecz sie nigdy nie wydazy. Tutaj sobie panstwo z niczym nie moze poradzic. W USA pilnuja motocyklistow, zeby nie za szybko. A w Warszawie na 50-tce TIRy zapierdzielaja 90km/h jak na trasie i maja wszystko i wszystkich globoko w d..... siejac smierc i zniszczenie na drogach. Niedawno na Ochocie szalejacy TIR potracil matke z dzieckiem. W USA nie ma TIRów w miescie bo maja WIELKIE obwodnice i policja pilnuje innych. Oczywiscie ograniczenie predkosci w miescie jest jak najbardziej dobre. Ale u nas sie nie uda i nie od motocyklistow trzeba zaczynac.. Lecz od wielkich ciezarowek bo to one sa najgrozniejsze na drodze ( o pijanych nie mowie bo nie warto).

Pozdro
Avatar użytkownika
rambo wwa
Świeżak
 
Posty: 209
Dołączył(a): 9/9/2006, 16:12
Lokalizacja: 0-22

Postprzez icid » 22/5/2008, 22:39

Myśle że to głupi pomysł, to że motocykliści w polsce zap.... wynika z zacofania, jeszcze kilkanaście lat temu nic nie było a teraz każdy może sie dorwać do jakiegoś ponad 100 konnego sprzęta, smycz sie poluzowała i jest jak jest. W holandii pomykają normalnie i prawie nie widzi sie żeby ktoś darł przez miasto, na autostradzie też nieraz wyprzedam jakieś w miare nowe plastiki jadąc samochodem, w polsce mi sie nie zdarzyło :)
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez Adam M. » 22/5/2008, 22:54

Nie kumam czy tytul watku odnosi sie do prawa w Polsce czy US ?
Wg mnie prawo jest podobne, tyle ze w US je egzekwuja ( i ciagna z tego niezle zyski ) a w Polsce nie.
Jezeli wam sie wydaje ze poza miastem w US mozna szybciej jezdzic, to jestescie w bledzie - za przekroczenie szybkosci idzie sie siedziec a rozprawa jest nastepnego dnia. Oczywiscie przy duzym przekroczeniu.
Dlatego np VISA dla turystow z Kanady ma mozliwosc pobrania $10 tys na kaucje potrzebna do wyjscia z wiezienia w takiej sytuacji niezaleznie od normalnego limitu karty.
Dodatkowym batem dla przekraczajacych szybkosc jest stawka ubezpieczenia, wzrastajaca o 30% przy 3 mandatach - jezeli znowu sie powtorza najczesciej traci sie ubezpieczenie.
No i jakos nie widac zeby ktos przekraczal szybkosc w normalnyn ruchu jadac motocyklem, zreszta scigaczy na trasie nie ma bo sie nie nadaja do tych odleglosci.

Adam M.
Adam M.
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 786
Dołączył(a): 5/2/2008, 02:56

Postprzez fandzoilisz » 22/5/2008, 23:05

cezki mi w to uwierzyc ze za dwukrotne przekroczenie jest wiezienie...

to nie przestepstwo tylko wykroczenie
fandzoilisz
Bywalec
 
Posty: 889
Dołączył(a): 7/3/2007, 18:07

Postprzez melvin » 22/5/2008, 23:11

ja bym przeżył taką sytuację i przynajmniej by mi spalanie spadło :)
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez simonw » 22/5/2008, 23:21

teoretycznie w polsce za 2x przekroczenie jest zabranie prawa jazdy.
A co do spoleczenstwa i prawa w USA to dziala to nieco inaczej - policja nie jest postrzegana tak jak u nas - jako byla milicja i niejako narzedzie wladzy ale jako _pomoc_ obywatelom.
Przyklady mozna by mnozyc - ale akurat ojciec mial taki przypadek ze jechal w nocy bez swiatel w San Fran- jednym z wielu mostow - wiadomo jak bylo u nas w 1984 a jak tam - wie czul sie jak w dzien - zatrzymano go oczywiscie i policmen tylko powiedzial - wlacz sobie swiatla :) (tak na luzie itp). Znajomy wyjasnil pozniej ojcu iz tam takie zachowanie jest normalne - policja goni tylko za wykroczenia a nie pomylki. Jest o wiele luzniej, jednakze ludzie sami sie pilnuja i nie lamia przpeisow.

Co sie tyczy predkosci - mamy tam prawo stanowe i federalne - tak wiec w jednym stanie moze byc dozwolona jazda 30mph i wiezienie za przekroczenie tej predkosci - w innym stanie moze byc zupelnie inaczej zarowno w miescie jak i poza nim. Dla tego ciezko odwolac sie do tego co ene pisze - bo nie wiemy jakiego stanu sprawa dotyczy - ale regula jest taka ze drogi miedzystanowe sa pod jurysdykcja wladz federalnych a lokalsy pod prawem stanowym. Tak wiec mamy inne predkosci na "autostradach" jakbysmy to sami nazwali - i inne kary za wykroczenia , a inne w miastach. Z tego co mi wiadomo nie ma jednego federalnego prawa odnosnie predkosci (aczkolwiek sprawdze to tak szybko jak tylko uda mi sie dostukac do znajomych ze stanow - byc moze dzisiaj w nocy).
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez melvin » 22/5/2008, 23:30

simi stereotyp policjant=milicjant=narzędzie władzy zmieni się dopiero jak z szeregów policji znikną resztki stróżów prawa z poprzedniego ustroju wraz z ich przyzwyczajeniami, a ze społeczeństwa ci którzy ich pamiętają... smutne ale prawdziwe...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez greddy » 23/5/2008, 09:33

icid napisał(a):Myśle że to głupi pomysł, to że motocykliści w polsce zap.... wynika z zacofania, jeszcze kilkanaście lat temu nic nie było a teraz każdy może sie dorwać do jakiegoś ponad 100 konnego sprzęta, smycz sie poluzowała i jest jak jest. W holandii pomykają normalnie i prawie nie widzi sie żeby ktoś darł przez miasto, na autostradzie też nieraz wyprzedam jakieś w miare nowe plastiki jadąc samochodem, w polsce mi sie nie zdarzyło :)


zgadzam sie z toba.teraz wiekszosc czeresniakow stac na "scigacza", a po co kupuje? zeby sie wyszalec na drodze,zeby szpanowac.patrzac po mojej wiosce jest to samo.niedawno koles kupil dziewiatke, wczesniej niczym nie jezdzil tylko calibra z "duzym tlumikiem koncowym".jak sam twierdzi: " kupilem motor, bo samochod tak nie zapierdala".
brak motywacji do życia...
Avatar użytkownika
greddy
Stały bywalec
 
Posty: 1081
Dołączył(a): 16/5/2008, 17:43
Lokalizacja: płn-zach

Postprzez InSiDe » 24/5/2008, 09:31

A wziąć trzeba pod uwagę jeszcze fakt, że zapierdalanie po naszych produktach drogopodobnych, wśród debili którzy wloką się lewym pasem ledwie 5 km więcej niż koleś po jego prawej nie jest najbezpieczniejszą a już z pewnością dającą najwięcej satysfakcji. (Ha! Klękać przed mistrzem zdań wielokrotnie złożonych :]).
//Twoja ignorancja czy moja pycha, sam tego dobrze nie wiem...
Avatar użytkownika
InSiDe
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23/9/2006, 11:37
Lokalizacja: Wrocław



Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na gr