Zobacz wątek - Życie w Polsce
NAS Analytics TAG

Życie w Polsce

O wszystkim
_________

Postprzez icid » 12/5/2008, 18:27

Najlepiej mieć kogoś kto cie zapozna z zasadami pomoże zdobyc mieszkanie i pewną pracę. Można też przez biuro pracy ale będą cie skubać jak tylko sie da więc niewiele ci zostanie. Można próbować samemu ale szanse mierne chyba że znasz język naprawde dobrze i nie jedziesz do anglii bo tam już rynek troche zapchany.
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam


Postprzez Gandalf » 12/5/2008, 18:29

Inku ja pojechałem do taty, któremu wcześniej bodajże dwa tygodnie kuzyn pracę załatwił. No i zaczęło się. CV za CV, CV poganiało, ale udało się. Najpierw jedna praca, potem druga, a teraz szykuję się do bardziej poważnej, ale szczegóły zdradzę jak wszystko wypali. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Gandalf
Świeżak
 
Posty: 371
Dołączył(a): 4/1/2007, 18:13
Lokalizacja: Dziki Zachód


Postprzez melvin » 12/5/2008, 18:31

leitho ma jakieś całkiem dobre dojście do roboty w Holandii z tego co pamiętam...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez fandzoilisz » 12/5/2008, 18:31

ICID ja racowałem w vodafonie :P i na zarobki nie narzekałem. Jak robisz na zmywaku z innymi polaczkami to nie ma cie kto dyskryminowac. poszukaj sobie lepszej pracy np w sklepach z telefonami komorkowymi, 90% tam pracujacych to sa ciapaci. Jak zaczniesz pracowac jako jedyny polak w sklepie a rreszta to ciapaci to sie dowiesz co to dyskryminacja.

sa pewne stanowiska okupowane przez jedna grupew etniczna ktora trzyma sie razem (ciapaci) i wkrecic sie na takie stanowisko jest ciezko a jak sie uda to nie licz na zyczliwych kolegów...

PS po skonczeniu nauki nie bede mial problemow z znalezienim baredzo dobrze płatnej pracu w UK bo moja dziedzina jest potrzebna i zawsze bedzie potrzebna :P
cyfrowke po przecenie w hipermarketach mozna kupic za 29.99 funtow, poradne lustrzanki za 800.

nie opel tylko vaxuall, so to bardzo tanie samochody tak samo ford, ktore mozna nabyc juz za 400funtow w zaleznosco od taxu i motu. hornet to koszt ok 1.5-2.0 tys funtow. w angli samochod mozna kupic po 2 tyg pracy


icid to cos ci słabo idzie skoro masz tylko zzr'a. Icid powiedz lepiej ilu poalkow zatrudniasz na czarno?
Ostatnio edytowano 12/5/2008, 18:34 przez fandzoilisz, łącznie edytowano 1 raz
fandzoilisz
Bywalec
 
Posty: 889
Dołączył(a): 7/3/2007, 18:07

Postprzez melvin » 12/5/2008, 18:33

a ile teraz trwa gimnazjum?
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Inku » 12/5/2008, 18:37

icid napisał(a):Najlepiej mieć kogoś kto cie zapozna z zasadami pomoże zdobyc mieszkanie i pewną pracę. Można też przez biuro pracy ale będą cie skubać jak tylko sie da więc niewiele ci zostanie. Można próbować samemu ale szanse mierne chyba że znasz język naprawde dobrze i nie jedziesz do anglii bo tam już rynek troche zapchany.


No dobra, ale zawsze można z nich zrezygnować po jakimś czasie jak już będzie mieszkanie i kolejna praca nagrana. Jednak w ciemno jest bardzo ryzykownie. Znam tylko ang. więc w grę wchodzi kraj tylko anglojęzyczny. Ale z tego co wiem to trzeba czekać na insurance number czy coś takiego żeby można legalnie pracować. Można to załatwić będąc w Polsce? Bo to, że najlepiej mieć tam rodzinę, znajomych to wiem. Może zapytam w dziale emigranci?

Krejzi.Mery zastanowię się :roll:

fandzolisz czy jak ci tam. Zniknij albo zamilcz.
Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów.

Suzi GS500F
Avatar użytkownika
Inku
Bywalec
 
Posty: 550
Dołączył(a): 27/12/2006, 17:14
Lokalizacja: okolice Poznania

Postprzez bolokolo » 12/5/2008, 18:40

icid to cos ci słabo idzie skoro masz tylko zzr'a.
chlopie, od kiedy motocykl czy samochod pokazuje stan finansowy wlasciciela?ktos moze kazde pieniadze wsadzacw moto a nie miec chaty.inny ma kasy jak lodu i jebie go czym jezdzi.
zx12r-sprzedane.w dalekich planach zx14. | www.fight-club.pl | Don Bolo | Masz coś do mnie?Z bani?
Avatar użytkownika
bolokolo
Bywalec
 
Posty: 714
Dołączył(a): 29/5/2007, 17:10
Lokalizacja: stettin - koszalin - gdansk

Postprzez Gandalf » 12/5/2008, 18:43

Drogi fandzolisz. Irlandia to nie Wielka Brytania i my tu euro mamy, a ceny są troszkę inne niż Anglii. Hornet jak i OPEL zostały zakupione w Polsce. Tu auta w dobrym stanie za dwie tygodniówki raczej nie kupisz. Ale nie chodzi tu o to, żeby wyliczać, co i za ile, tylko czy tyle samo kupisz w zarabiając dwa lata w Polsce, a dwa lata w Irladnii. Chodzi tu o tzw. siłę nabywczą pieniądza. Najprostszy przykład: benzyna - litr w Polsce około 4,40zł za U98. W Dublinie 1,25Euro za V-Power. W Polsce za godzinę kupisz około 2 lub 3 litry zupy. Ja w Irlandii za godzinę prawie bak w Hornecie zaleję. Czuć różnicę. Takich przykładów jest mnóstwo
Avatar użytkownika
Gandalf
Świeżak
 
Posty: 371
Dołączył(a): 4/1/2007, 18:13
Lokalizacja: Dziki Zachód

Postprzez turboponczek » 12/5/2008, 19:19

ja inaczej na to patrze.

Wszystko ładnie pięknie - do czasu. Mozna zarobić , zwiedzic, dorobic sie. Ale wiem jedno. Mam wujka który mieszka na stałe w USA od 25 lat. Ma zone, trojke dzieci... i wiem jak bardzo teskni za swoja ojczyzną.. przyjezdza nawet 3-4 razy w roku bo nie wytrzymuje. Nie moze opuscic stanów bo ma obowiazki.. ile razy swoim rodzica z płaczem mówił ze to jest cos okropnego, ze wszystko by dał zeby wrócic... ale nie moze.

Takze, super.. ale jednak czułbym sie obco gdzies tam za granicą...
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez Valentino-Rossi-46 » 12/5/2008, 20:00

Szukam jakiegoś dobrego pomysłu na pieniądze i utrzymanie.Kocham Polske i nie wyjade chociaż rodzice,szczególnie mama mówi że tutaj nie ma przyszłości.Chce niech jedzie xD ja zostaje. Ale myśle że jeżeli cała moja rodzina się nie zgodzi na przeprowadzke za granice to nie wypali. pier***,zostaje ;) będe starał się wpłynąć na polityke,poglądy innych żeby pamiętali o kraju i wartościach które się liczą.
Avatar użytkownika
Valentino-Rossi-46
Bywalec
 
Posty: 570
Dołączył(a): 2/12/2006, 20:04
Lokalizacja: Wyrzysk

Postprzez melvin » 12/5/2008, 20:01

albo będziesz brał zasiłek...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez fandzoilisz » 12/5/2008, 20:07

Valentino-Rossi-46 napisał(a):Szukam jakiegoś dobrego pomysłu na pieniądze i utrzymanie.Kocham Polske i nie wyjade chociaż rodzice,szczególnie mama mówi że tutaj nie ma przyszłości.Chce niech jedzie xD ja zostaje. Ale myśle że jeżeli cała moja rodzina się nie zgodzi na przeprowadzke za granice to nie wypali. pier***,zostaje ;) będe starał się wpłynąć na polityke,poglądy innych żeby pamiętali o kraju i wartościach które się liczą.



pojedz na wakacje do roboty, zarobisz, zwiedzisz troche.
fandzoilisz
Bywalec
 
Posty: 889
Dołączył(a): 7/3/2007, 18:07

Postprzez melvin » 12/5/2008, 20:11

<zbiera mu się na wymioty>

ps. senek pisz wprost a nie się w podchody bawisz...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez melvin » 12/5/2008, 20:19

myślałem że ze względu na twój wiek jesteś trochę mądrzejszy, ale widać myliłem się...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez młodyyzf » 12/5/2008, 20:21

A ja bym został w Polsce. Może uważacie mnie za głupca ale mnie sie nie chce wyjeżdżać. Nie znam języka kultury. Szkoda by mi było zostawić rodzinę. Może w Polsce trudniej mi będzie zapracować na wymarzony motocykl, ale im więcej wyrzeczeń i pracy tym bardziej nabiera się szacunku dla tego co sie ma no i bardziej leży nam los własnego moto.
!!!_MŁODYyzf_!!!
Avatar użytkownika
młodyyzf
Świeżak
 
Posty: 120
Dołączył(a): 8/5/2008, 19:29
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez elco » 12/5/2008, 20:26

Ja takze w tym roku wyjezdzam za granice troche zarobic. Z opowiadan kolegow i rodziny, ktora wyemigrowala przed kilkoma laty wiem jak to wszystko wyglada. Nie chodzi tylko o zarobki, ale takze o warunki pracy i ogolny standard zycia. Nie mniej jednak mysle, ze wiele z waszych opinii jest nieco malo obiektywna. Czy w Polsce rzeczywiscie jest tak zle ? czy tu juz nie ma czego szukac ? Wszakze ten kraj nalezy do 30-stki najbardziej zaawansowanych technologicznie panstw swiata, a w przeciagu kilkunastu lat mamy szanse dolaczyc do krajow bogatych. Jeszcze kilka laty temu jezdzac z rodzicami po Europie widzialem takze troszke wschodu, tudziez poludniowego wschodu. Takie kraje ja Rumunia, Bułgaria czy Ukraina sa jeszcze stosunkowo daleko za nami. Tam ludzie nie maja tak duzej szansy jaka daje Polska. Polacy po prostu przyzwyczaili sie do Zachodu i tamtejszego standardu zycia. Ja mysle, ze w Polsce podobny standard jest do osiagniecia - trzeba tylko chciec, bo wszakze nowe i drogie samochody, ktore codzienni obserwuje na ulicach z nikad sie nie biora. Dlatego tez, jezeli uda mi sie skonczyc studia i znalezc jakas godna prace, wcale nie bede chcial wyjezdzac.
Ostatnio edytowano 12/5/2008, 20:30 przez elco, łącznie edytowano 1 raz
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez icid » 12/5/2008, 20:29

fandzoilisz napisał(a):icid to cos ci słabo idzie skoro masz tylko zzr'a.
Ty za to masz w podpisie ,,już niedługo'' to jakiś nowy model szpeja?. Ehh zjedź na ziemie studencino, a jak już to zrobisz to wpadnji zobaczyć moją biedę, namiot w którym mieszkam, polaków tyrających na czarno i rozpadające sie samochody w mojej firmie.
Ostatnio edytowano 12/5/2008, 20:36 przez icid, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez melvin » 12/5/2008, 20:32

i jeszcze narysowany na ścianie namiotu 14calowy telewizor bo większy się nie zmieścił...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez patrykmulek » 12/5/2008, 20:51

icid napisał(a):
fandzoilisz napisał(a):icid to cos ci słabo idzie skoro masz tylko zzr'a.
Ty za to masz w podpisie ,,już niedługo'' to jakiś nowy model szpeja?. Ehh zjedź na ziemie studencino, a jak już to zrobisz to wpadnji zobaczyć moją biedę, namiot w którym mieszkam, polaków tyrających na czarno i rozpadające sie samochody w mojej firmie.


właśnie ja tego nie kumam,to ze jezdzi zzr to o niczym nie swiadczy. moze ma sentyment do moto,nie sypie mu sie wiec czemu ma kupic inny? znam wielu ludzi co maja kasy wpyte a jezdza tanimi i starymi samochodami ale skoro je lubia i sa zadowloenia to nie zmieniaja. Lepiej jezdzic gorszym samochodem mimo tego ze stac cie na lepszy niz jezdzic bmw 316 na gaz i splacac jeszcze za niego kredyt bo zabraklo 5 tysi.


Co do tematu,moze powiecie ze jestem gówniarzem ktory nie ma pojecia o zyciu ale ja nie zamierzam nigdzie wyjezdzac, po to chodze do LO zakuwam calymi dniami zeby w zyciu zostac tu, i tu starac sie cokolwiek miec i byc kims,anie w angli na zmywaku i stac sie posmiewiskiem.

najlatwiej jest wyjechac,ale kto zostanie wpolsce?sami emeryci?
nsr125------>dr350
motocykl-5tys zl, kask300zl,rycie banki rodzicom-12/24h,paliwo-4,50litr, wrazenia z przebytej drogi=bezcenne
patrykmulek
Bywalec
 
Posty: 562
Dołączył(a): 28/5/2007, 16:32
Lokalizacja: Osieck

Postprzez SzpiceR » 12/5/2008, 20:58

ja znam takich co przed wojskiem uciekli... a teraz bedzie tyle etatow ze szok za w miare dorby hajs...ale co jak sie jest leszczem to sie boji munduru
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości




na gr