Zobacz wątek - UWAGA OSZUST!! koło wołomina
NAS Analytics TAG

UWAGA OSZUST!! koło wołomina

O wszystkim
_________

Postprzez cichy » 3/4/2008, 20:50

Smutna prawda jest taka, że sprawdza się stare przysłowie i zgodnie z jego treścią, robię sobie sam i wiem, że wszystko będzie grało.
Avatar użytkownika
cichy
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 8/9/2005, 16:17
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki


Postprzez icid » 3/4/2008, 21:18

Gdyby przykleił mi uszczelke i simering na silikon w dodatku szklarski :D i jeszcze wyskakiwał z tekstami typu wypier...... to ten młoltek musiał by jego staremu wyciągać z dupy chirurg. Co za frajer, może wcześniej był hydraulikiem :D:D
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam


Postprzez MARTINEZ » 3/4/2008, 22:58

raca napisał(a):weź jeszcze do BRAVO GIRL napisz bo już wszędzie chcesz chłopaka obsmarować,
wszyscy co mieszkają w okolicy wiedzą że to dobry mechanik, nie znam nikogo niezadowolonego a ma wielu klientów, Ty jesteś pierwszym niezadowolonym, na pewno mogłeś się z nim dogadać bo jest spoko chłopak ale chcesz na siłę z tego sensację zrobić,
dla mnie może nawet na plastelinę te silniki lepić oby działało, Tobie jednemu się nie powiodło i już mu opinię chcesz popsuć i wyzywasz go od debili itp,

Czytasz BRAVO GIRL?? Jest tam dział motoryzacyjny?? jak tak to napisze!
Niech wszyscy sie dowiedzą jaki to mechanik i gościu co umie załatwiać swoje skuchy. wszyscy w okolicy wiedza że ich zajebisty mechanik składa ich silniki na starych uszczelkach i naraża ich zdrowie i życie.

na spoko to ja byłem u niego jak stukać zaczęło przed rozebraniem,
na spoko to jeszcze dzwoniłem żeby mi pomógł i podpowiedział jak to rozkręcić ale spieszył sie na imprezę i sie nie poczuł, i na spoko byłem u niego żeby sie z nim dogadać jakie widzi rozwiązanie.

albo jesteś jego kuzynem i tez masz dziwny poziom intelektualny że nie wiesz o co tu chodzi?!
BMW-BOKIEM, CBR-NA KOLE
POZDRO
Avatar użytkownika
MARTINEZ
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 7/7/2007, 16:09
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez falconiforme » 4/4/2008, 08:10

Mentalność:

Ci "mechanicy" na pewno wcześniej remontowali sprzęty ery drugiej wojny światowej gdzie młotkiem przywalił i właściciel był zadowolony.
Kilka lat temu zaczęły się pojawiać motocykle Japońskie. Technika zmieniła się znacznie a traktowanie motocykla w takim warsztacie pozostało na tym samym poziomie.
Osoby korzystające z takiego warsztatu nie zdawali sobie sprawy o niewłaściwym naprawieniu motocykla.
Zanim problem ponownie wystąpił możliwe że zdążyli zmienić sprzęt.
W ten sposób "mechanicy" przyjęli, że skoro ich przeróbki w miarę działają więc ich technika naprawy jest właściwa. Ale nie zdają sobie sprawy z zagrożeń jakie mogą powodować np. latającym sylikonem po silniku.
Skutkiem takiego postępowania jest również nieufność do używanych maszyn i rynek wtórny jest przez to niepewny.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez kildow » 4/4/2008, 08:43

cichy napisał(a):Smutna prawda jest taka, że sprawdza się stare przysłowie i zgodnie z jego treścią, robię sobie sam i wiem, że wszystko będzie grało.


Kiedyś, po dokonanym przeglądzie, w jednym z warszawskich autoryzowanych serwisów Suzuki zapytałem o taki o-ring pod deklem filtra oleju. Powiedzieli mi, że oni tego nie wymieniają za każdym razem wymieniając filtr – bo nie ma takiej potrzeby. Przy czym w instrukcji obsługi wyraźnie jest napisane, że za każdym razem taki o-ring wymienić trzeba. Nie wiem czy to była wina braku tej wymiany, czy nieodpowiedniego dokręcenia, ale po pewnym czasie o-ring puścił i w czasie jazdy zaczął mi się olej lać na tylną oponę. Dobrze, że się w porę zorientowałem. Od tamtej pory postanowiłem, że nie dam żadnemu zasranemu paprochowi się do mojego motocykla dotknąć.
SUPERMOTO.PL
Avatar użytkownika
kildow
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 11/7/2007, 15:19
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mar111cin » 4/4/2008, 19:00

zawsze sobie powtarzałem że nigdy nie oddam motocykla do mechanika, a czytając te wypowiedzi tylko się w tym utwierdzam.

Nie dość że koszty są baaaardzo wysokie to jeszcze maniane taką odwalają? podziękował.

do tego i tak uważam że wszstkie podzespoły do motocykli mają zdecydowanie przesadzoną cenę. Klocki hamulcowe na dwa koła droższe niż komplet klocków do samochodu (ok niech będzie że z przodu są dwie tarcze tak samo jak w aucie, ale to w sumie i tak mniej). Olej jeżeli tylko ma etykiete że jest do motocykli to jest od razu droższy. To samo z płynami np. hamulcowym.
Cena opon to w ogóle kosmos. za cene dwóch opon do motocykla spokojnie idzie kupić komplet opon do jakiejś limuzyny czy jeepa.

pytanie skad te ceny?
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez bolokolo » 4/4/2008, 19:06

wpie**ol mu sie nalezy i nie ma co do tego zadnych "ale".
zx12r-sprzedane.w dalekich planach zx14. | www.fight-club.pl | Don Bolo | Masz coś do mnie?Z bani?
Avatar użytkownika
bolokolo
Bywalec
 
Posty: 714
Dołączył(a): 29/5/2007, 17:10
Lokalizacja: stettin - koszalin - gdansk

Postprzez dambandit » 4/4/2008, 19:10

Ceny biorą sie z małej popularności motocykli w polsce . Przeglądam sobie czasami ceny częśc typu klocki , olej , filtry , napęd , aku na allegro oraz w niemieckim louis , i co . Ceny sa dokładnie takie same , czesto nawet nizsze u naszych zachodnich sąsiadów .

Jak wiadomo w niemczech sa wieksze podatki , ceny wynajmu lokali , pensje pracowników , a jednak towar nie jest drozszy . Poprostu więcej im go schodzi i nie muszą windowac ceny . Nie mówiąc juz o większej konkurencji sklepów w niemczech .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez Wilku111 » 4/4/2008, 19:12

bolokolo napisał(a):wpie**ol mu sie nalezy i nie ma co do tego zadnych "ale".


Wezwijmy Labiss'a :wink:
moje największe hobby to alkohol i masturbacja
Avatar użytkownika
Wilku111
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 985
Dołączył(a): 26/8/2007, 13:33
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez falconiforme » 4/4/2008, 19:14

--------------------
Najlepszym przykładem są plastiki - powinny kosztować np po 10 zł bez malowania.
Do bandziora:
ślimak prędkościomierza 300zł
Linka prędkościomierza 106zł
Amortyzator tył 1700zł
Takie ceny, że można pomyśleć że są ze złota.
------------------------

Popieram, Mechanikom należy sie wpie***l.
Ostatnio edytowano 4/4/2008, 19:18 przez falconiforme, łącznie edytowano 1 raz
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez simonw » 4/4/2008, 19:16

raca napisał(a):(...) Ty jesteś pierwszym niezadowolonym, na pewno mogłeś się z nim dogadać bo jest spoko chłopak ale chcesz na siłę z tego sensację zrobić,
dla mnie może nawet na plastelinę te silniki lepić oby działało, Tobie jednemu się nie powiodło i już mu opinię chcesz popsuć i wyzywasz go od debili itp,



Hahaha, ten tekst rzadzi :) Stary... wybacz ale pojechales z koksem na prawde ostro. Chyba podstawa jest to jakimi elementami naprawiamy, czy sa to el. oryginalne czy zamienniki w miare renomowanej firmy ktore sie nie rozleca. Nie jest filozofia posklejac conieco, tutaj na wate zawinac, troche super glue, jeszze moze blok silnika albo swiece kleic poxipolem co ? Ten twoj "mechanik" widac ma takich "klientow" ktorym to nie wadzi, wiadmo, mozna latac na moto poskladanym za pomoca drutow i tez swoja funkcje spelni, ale mowmy o naprawie a nie "znachorstwie"
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Grubas » 4/4/2008, 19:24

cichy napisał(a):Smutna prawda jest taka, że sprawdza się stare przysłowie i zgodnie z jego treścią, robię sobie sam i wiem, że wszystko będzie grało.



No nie do końca. Nie każdy umie sobie wszystko zrobić i nie zawsze są dostępne odpowiednie narzędzia. W każdym razie ja wolę dać komuś i mam nadzieję, że będzie OK. Od tego jest forum i poczta pantoflowa by eliminować partaczy.

mar111cin

Chyba trochę naiwnie pytasz. Ceny części do motocykli mają większą cenę??? A do czego porównujesz do Matiza, Astry czy czegoś lepszego?
- Który klocek w przeciętnym samochodzie hamuje z 250 km/h? (naprawdę robi się ciepło). Popatrz na modele samochodów które tyle jadą, zapytaj ile kosztują do nich klocki i pogadamy.
- Olej…. widziałeś silnik samochodowy który się kręci więcej jak 10 000 rpm?
- płyn hamulcowy – lej samochodowy jak uważasz, że jest tego samego składu i parametrów. W końcu DOT4 nieprawdaż?
- Opony – to samo. Zadzwoń do salonu i zapytaj o Pirelli z indeksem prędkości pozwalającym jeździć 250km/h. Potem popatrz jeszcze na powierzchnię jaką stykają się opony z jezdnią i porównaj samochodowe do motocyklowych.

Do tego należy porównać wielkość sprzedaży, a zatem produkcji. Czym większa skala tym taniej można wyprodukować. Zobacz jaki jest ruch w salonach/serwisach motocyklowych. Musi być większa marża by się opłaciło.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez icid » 4/4/2008, 19:41

Oczywiście wina leży zawsze pośrodku, jak ktoś nie wie że panewki w japońskiej szpeji nie da sie ,,naprawić'' i daje motocykl idiocie który naprawia je we własnym garażu i którego pierd...... stary lata po podwórku z młotkiem i pokrzykuje jak pajac, to nietrudno przewidzieć jak taka naprawa sie skończy. Kilku kumpli już robiło szlif wału i dorabiali panewki mimo że ich ostrzegałem i żaden nie zrobił po naprawie 1000 kilometrów a najkrócej wytrzymało kawasaki gpx 750 piękne nowe paneweczki posypały sie po niecałym kilometrze od ruszenia.
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez simonw » 4/4/2008, 19:44

icid, ale wiesz ze wal sie napawa albo szlifuje, czesci dorabia, glowice zakleja silikonem do kominkow, swiece przykleja poxipolem 2 skladnikowym (zamiast tulejowac silnik), a lancuch nalezy wygotowac w smalcu. ot i cale gusla :)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez bolokolo » 4/4/2008, 19:47

szymon toc to sie nazywa wiejski full serwis :D
zx12r-sprzedane.w dalekich planach zx14. | www.fight-club.pl | Don Bolo | Masz coś do mnie?Z bani?
Avatar użytkownika
bolokolo
Bywalec
 
Posty: 714
Dołączył(a): 29/5/2007, 17:10
Lokalizacja: stettin - koszalin - gdansk

Postprzez gelo007 » 4/4/2008, 19:53

To się nazywa usługa na "europejskim" poziomie.
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez simonw » 4/4/2008, 19:53

łachahahaa ;) pan motór byl chory i lezal w lozeczku ... ;D
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mar111cin » 4/4/2008, 20:21

Grubas zgadzam się że motocykle jeżdżą troche szybciej ale nie przesadzajmy. Nie porównuje tego wcale do matiza, mówię bardziej o samochodach limuzynowatych i jeepach.
Tak naprawde to wątpie żeby koszt produkcji był dużo większy od tych samochodowych, poprostu większość ceny nabija marketing i tak jak mówisz mała dostępność.

A co do cen w salonach, faktycznie żeby tak coś kupić (niekoniecznie motocykl) odzież/kask to na wejściu powinni dawać krzesełko.


PS płyny kupuję z przeznaczeniem dla moto, akurat tutaj jest niewielka róznica. Chociaż jakby się dopatrzyć składu i porównać, to w wielu przypadkach można by sporo zaoszczędzić.


PS2 swoją drogą tak na marginesie może porównanie niezbyt branżowe, ale jest. Nvidia wypuściła geforce 9600GT za cene w okolicach 500-600zł, jeszcze jakieś 2miesiące temu karty z numerem 8800GT które są bardzo porównywalne pod względem osiągów kostowały ponad 1500zł . Teraz kosztują 1/3 ceny, niesamowity spadek nawet jak na rynek komputerowy, prawda że można? Najwięcej robi tutaj marketing, bo przecież mi nikt nie powie że z dnia na dzień karty te można produkować 3 razy taniej.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Grubas » 4/4/2008, 20:33

mar111cin napisał(a):
PS2 swoją drogą tak na marginesie może porównanie niezbyt branżowe, ale jest. Nvidia wypuściła geforce 9600GT za cene w okolicach 500-600zł, jeszcze jakieś 2miesiące temu karty z numerem 8800GT które są bardzo porównywalne pod względem osiągów kostowały ponad 1500zł . Teraz kosztują 1/3 ceny, niesamowity spadek nawet jak na rynek komputerowy, prawda że można? Najwięcej robi tutaj marketing, bo przecież mi nikt nie powie że z dnia na dzień karty te można produkować 3 razy taniej.


To nie jest udany przykład, bo w procesorach jest straszliwa deflacja. Za 2 razy taką wydajność płacisz po 1,5 roku mniej kasy.


mar111cin napisał(a):Grubas zgadzam się, że motocykle jeżdżą troche szybciej ale nie przesadzajmy.


To porównaj ceny do takich modeli jak Honda Civic/Accord typeR, BMW serii M, rodzina sportowych Mercedesów itp. bo to jest odpowiednia półka.
Looknij na opony.pl i wybierz Pielkę z indeksem W lub V. Ceny zaczynają się od 500 zł
W zhamowaniu z 250 do 125 km/h wydziela się w tym samym czasie 4 razy taka energia jak w zatrzymaniu ze 125 do 0 km/h.


Zgodzę się jednak z twierdzeniem, że ceny kształtuje w dużym stopniu marketing. Ale ten sam co winduje ceny sportowych aut i ich części.


icid napisał(a):Oczywiście wina leży zawsze pośrodku, jak ktoś nie wie że panewki w japońskiej szpeji nie da sie ,,naprawić'' i daje motocykl idiocie który naprawia je we własnym garażu i którego pierd...... stary lata po podwórku z młotkiem i pokrzykuje jak pajac, to nietrudno przewidzieć jak taka naprawa sie skończy. Kilku kumpli już robiło szlif wału i dorabiali panewki mimo że ich ostrzegałem i żaden nie zrobił po naprawie 1000 kilometrów a najkrócej wytrzymało kawasaki gpx 750 piękne nowe paneweczki posypały sie po niecałym kilometrze od ruszenia.


Nie zgodzę się. Mimo, że nie jestem zupełnym laikiem, nie wiem jaka jest technologia naprawy konkretnych modeli czy rodzin pojazdów. Od tego jest mechanik, aby mi to powiedział. Choć godzę się by wyglądało to tak:
„Panie tego się tak nie robi / to by trzeba wymienić na nowe, ale my potrafimy…. więc do pana należy decyzja.”
Ostatnio edytowano 4/4/2008, 20:38 przez Grubas, łącznie edytowano 1 raz
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez melvin » 4/4/2008, 20:37

simonw napisał(a):łachahahaa ;) pan motór byl chory i lezal w lozeczku ... ;D


i przyszedł pan magik i mówi pomoc jest zawarta w młoteczku...
chwilę później prostował już wał młotkiem 2.5kg na dużym kowadle...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości




na gr