Zobacz wÄ…tek - Kategoryzacja motocykli
NAS Analytics TAG

Kategoryzacja motocykli

O wszystkim
_________

Kategoryzacja motocykli

Postprzez kmineo » 8/8/2016, 19:29

Do jakiej grupy wrzucić takie modele jak Yamaha FZ6, XJ6, Suzuki Bandit? Czy będą to szosowo-turystyczne?
kmineo
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8/8/2016, 19:21


Postprzez Walenty » 8/8/2016, 20:06

Nom.
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL


Postprzez Glenroy » 8/8/2016, 21:02

Prawdę powiedziawszy to nie wiem, czy określenie "szosowo-turystyczny" to nie jest jakiś nasz rodzimy wymysł, bo nigdzie się z tym więcej nie spotkałem.

Ogólnie wszędzie idzie się spotkać z kategoriami takimi jak:
-turystyczne / sportowo-turystyczne
-sportowe
-choppery / cruisery
-enduro / supermoto
-uniwersalne
-naked bike'i
-klasyki

FZ6, XJ6m Bandit i im podobne wpisują się w zależności od wersji w nakedy, bądź motocykle uniwersalne.

Ale, że w Polszy funkcjonuje taki twór jak "szosowo-turystyczny", którym operują też urzędy, to w taki trzeba by go wpisywać, chociaż nie do końca rozumiem sens tej kwestii :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez traveler » 9/8/2016, 10:48

jakbys szukal czesci za graniza to FZ6 widnieje jako sport bike, a szosowo-turystyczny to tylko polski wymysl
FZ6N '09 98HP

brak podpisu.
Avatar użytkownika
traveler
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 29/6/2015, 17:27
Lokalizacja: BDG

Postprzez SkoQ » 9/8/2016, 13:05

Szosowo-turystyczny to genialny Polski wynalazek.

Nie musisz się zastanawiać czy fazera szukać pod nakedami, czy może pod turystycznymi/sporto turystycznymi, a może to motocykl uniwersalny ?

Olewasz to wrzucasz kategorię szosowo turystyczny i masz wszystkie fazery. Sporo z tym kłopotu, bo fazer z owiewką, załóżmy że jest brany jako turystyczny- sportowo/turystyczny, a bez to już naked ? Czyli jak ściągam owiewkę to naglę Pooof za pomocą czarodziejskiej różdżki motocykl zmienia klasę ? A co jeśli do golasa dołożę owiewkę... stanie się turystykiem ?

W Polsce to jest właśnie super... nie zawsze to co zagraniczne na siłe musi być lepsze, bo wcale nie jest.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Glenroy » 9/8/2016, 14:35

SkoQ napisał(a):Nie musisz się zastanawiać czy fazera szukać pod nakedami, czy może pod turystycznymi/sporto turystycznymi, a może to motocykl uniwersalny ?


W tym przypadku jest akurat FZ6 Fazer, który w kategoryzacji przyjętej w EU jest motocyklem uniwersalnym, jest też FZ6N, który jest w klasie naked.

SkoQ napisał(a):Czyli jak ściągam owiewkę to naglę Pooof za pomocą czarodziejskiej różdżki motocykl zmienia klasę ? A co jeśli do golasa dołożę owiewkę... stanie się turystykiem ?


To ja Ci zadam z innej strony pytanie, jak w samochodzie cabrio zamkniesz dach, "to naglę Pooof za pomocą czarodziejskiej różdżki " stanie się ono sedanem?

Biorąc na przykład powyższego FZ6, mając model FZ6 Fazer i FZ6N, mamy dwa różne modele, które są w dwóch różnych kategoriach, prosta logika.

Ogólnie idąc Twoim tokiem rozumowania, to praktycznie wszystkie motocykle można by wpierdzielić do tej jednej grupy, bo co do za różnica, czy ono ma owiewkę, czy nie? ;).

W stanach kategoryzacja wyglÄ…da tak:
1 Street
1.1 Standard
1.2 Cruiser
1.3 Sport bike
1.4 Touring
1.5 Sport touring
1.6 Dual-sport
1.7 Scooters, underbones and mopeds
2 Off-road
3 Enclosed and feet forwards
4 Utility
5 Tricycles

I w sumie jedyną różnicą jest to, że w EU kategoria standard, została podzielona na uniwersalne i naked bike'i.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez mar111cin » 10/8/2016, 09:34

suzuki v-strom 650 sport enduro tourer ;)
mam kolejnÄ… kategoriÄ™ do rozkminy ;)
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez SkoQ » 11/8/2016, 19:00

Ale chodzi o łatwość szukania np. przy okzji kupna a nie o jakąś odrealnioną kategoryzację. Bo chyba o to chodzi?

CO mi z tego że jest 20 różnych kategorii skoro, dla pana Władka na allegro Fazer będzie turystykiem, a dla pana Mietka będzie szosówką, a dla Glenroya będzie uniwersalnym... i teraz nie ma szans zobaczyć za pomocą prostych filtrów wszystkich fazerów, bo Cię będzie wpierdzielało albo na wszystko co z fazerem związane, łącznie z ,,wentylki do fazera,cbr,yzf,dvd,DMI, TDI"

Po co mi te dramaty ? Ty będziesz wiedział, ja będę wiedział, i setka innych osób też, ale kategorie są nazywane w Polsce tak żeby przeciętny Kowalski nie miał problemu z wyborem, i jest to zrobione bardzo zręcznie i dobrze. Bo szukam raz i mam wszystko na tacy. Nie oszukujmy się, zrobienie sobie odsiewu wzrokowego po zdjęciach z owiewką/lub bez jest latwiejsze niz przeglądanie ogłoszeń na trzech różnych kartach w przeglądarce :)


Sprawdziłem po wpisaniu FZ6N wyskakuje 10 motocykli szosowo turystycznych i 6.... sportowych.
Wpisuję Fazer i co się dzieje ? Wyskakują motocykle bez owiewek, golutkie. Jak to możliwe ?
A no tak jak to opisałem powyżej. Dla ludzi ten motocykl to po prostu Fazer od Yamahy, nikt po nazwie nie rozróżnia czy to ma owiewkę czy nie.

Już tutaj ludzie mają problem, a co dopiero gdyby było tych kategorii 5 więcej.

Więc albo jesteśmy poprawni i utrudniamy sobie życie... w imię zasad. Albo wyciagamy kij z tyłka żeby wszystkim było łatwiej.

Btw. znajdź mi cabro wrzucone w sedany. Słaby przykład.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Szafa » 21/8/2016, 20:01

Zobacz czy ciÄ™ w kiblu czasem nie ma.
Śmierć, kutazzz i zniszczenie. Jakie życie taki rap.
Avatar użytkownika
Szafa
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1682
Dołączył(a): 28/5/2006, 19:52
Lokalizacja: Pzn



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości




na górê