Zobacz wÄ…tek - Pannonia 63
NAS Analytics TAG

Pannonia 63

O wszystkim
_________

Pannonia 63

Postprzez shdx » 25/7/2016, 09:53

Witam wszystkich!

Piszę w takiej sprawie, a mianowicie - jestem posiadaczem pięknego motocykla jakim bezdyskusyjnie jest Pannonia rocznik 61 (tak mi się wydaje), jest to motocykl na którym jeździł mój ojciec. Początkowo miałem w planie go odrestaurować, ale stwierdziłem, że to nie na mój budżet jako, że rozglądam się za motocyklem trochę nowszym. Tutaj pojawia się pytanie - za ile taką maszynę można sprzedać? Motocykl jest full oryginał ze wszystkimi dokumentami. Stan? Hmm kiepski, stoi z 15 lat nie ruszany, ale z tego co wiem, to w momencie odstawienia go na 'emeryturę' chodził bez zarzutu. Obecnie nie mam do niego dostępu jako, że stoi 300km ode mnie więc nie posiadam żadnych zdjęć. Mam nadzieje, że jesteście w stanie mi odpowiedzieć na pytanie, a może ktoś się pokusi na ten sprzęt :)

#Edit: Masz rację Jasnoksieznik. Z tego co się dowiedziałem jest to 61 rok (na pewno przed 64)
Ostatnio edytowano 26/7/2016, 12:34 przez shdx, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
shdx
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26/4/2010, 12:45


Postprzez jasnoksieznik » 26/7/2016, 10:40

wg. niemieckiej Wikipedii, nie bylo modelu produkowanego w '63.

Odrestaurowane, blyszczace, na chodzie - sa w Niemczech oferowane po 4k EUR.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez SpeedyGonzales » 29/7/2016, 19:47

Aha fajny sprzęt i te realne foty! Super się prezentuje, bo tak szczegółowym opisie na pewno ktoś podpowie szczegółowo ;-)
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez mar111cin » 30/7/2016, 10:56

Tysiaka dajÄ™ w ciemno, bierzesz? :)
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez SpeedyGonzales » 31/7/2016, 09:59

Odległość nie ma znaczenia. Niech krewni prześlą foty ma pocztę i wstawisz sobie. Cena zależy od stanu, % oryginalności itd. W ciemno możemy gdybać w nieskończoność.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez cioracz » 31/7/2016, 13:01

Zdjęcia jakieś coś?
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez shdx » 2/8/2016, 14:28

SpeedyGonzales napisał(a):Aha fajny sprzęt i te realne foty! Super się prezentuje, bo tak szczegółowym opisie na pewno ktoś podpowie szczegółowo ;-)


Za ten błyskawiczny post należy Ci się order z ziemniaka, brawo!

SpeedyGonzales napisał(a):Odległość nie ma znaczenia. Niech krewni prześlą foty ma pocztę i wstawisz sobie. Cena zależy od stanu, % oryginalności itd. W ciemno możemy gdybać w nieskończoność.


Czytaj dokładnie, 100% oryginał. Stoi on na wsi w garażu, jedyna osoba w pobliżu, to moja babcia, która nie dość, że tam nie wejdzie, to wątpię by potrafiła zrobić zdjęcia i wysłać na maila. Gdybym miał możliwość, to te zdjęcia byłyby już dawno na forum...

Chodziło mi cena +/-, a co do stanu, to tak jak mówiłem - stoi 15 lat więc szału nie robi estetyką.
Rdza, pęknięte siedzenie itp.

Teraz będę na weekend robił fotki więc wrzucę, a pytałem żeby się zorientować czy warto sprzedawać.
shdx
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26/4/2010, 12:45

Postprzez jasnoksieznik » 2/8/2016, 20:08

shdx - wyłącz własne wyobrażenie motocykla, a potem na sucho przeczytaj, co napisałeś i z czym my tu mamy "pracować". Jeśli ktoś cię zjeżdża na forum lub włącze ironię, to prawdopodobnie ma rację.

15 lat nie ruszane, dobrze zakonserwowane moto w suchym garażu, pod plandeką to co innego, niż 15 lat moto wstawione w kąt kurnika. Skąd my mamy wiedzieć, czy twoja babcia ma kurnik?

100% oryginał? A opony też? Papiery są? Blachy całe? Reflektory przerdzewiałe? Ubezpieczenie było? Wszystkie emblematy? Instrukcja obsługi? Numer seryjny jest liczbą pierwszą? Kufa, czy na kluczykach jest breloczek z epoki? To wszystko ma znaczenie!

Generalnie, jeśli nic nie wiadomo, to daję flaszkę. Z papierami - dwie flaszki.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez mar111cin » 2/8/2016, 22:19

ja powtarzam - dajÄ™ tysiaka, jak motocykl jest z papierami :)
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez shdx » 3/8/2016, 09:25

jasnoksieznik napisał(a):shdx - wyłącz własne wyobrażenie motocykla, a potem na sucho przeczytaj, co napisałeś i z czym my tu mamy "pracować". Jeśli ktoś cię zjeżdża na forum lub włącze ironię, to prawdopodobnie ma rację.

15 lat nie ruszane, dobrze zakonserwowane moto w suchym garażu, pod plandeką to co innego, niż 15 lat moto wstawione w kąt kurnika. Skąd my mamy wiedzieć, czy twoja babcia ma kurnik?

100% oryginał? A opony też? Papiery są? Blachy całe? Reflektory przerdzewiałe? Ubezpieczenie było? Wszystkie emblematy? Instrukcja obsługi? Numer seryjny jest liczbą pierwszą? Kufa, czy na kluczykach jest breloczek z epoki? To wszystko ma znaczenie!

Generalnie, jeśli nic nie wiadomo, to daję flaszkę. Z papierami - dwie flaszki.


Przecież napisałem, że jest w 100% oryginalny ze wszystkimi papierami więc po co zadajesz pytania o instrukcje itp? Napisałem, że nie mam możliwości dodania zdjęć po to żeby nie było dennych komentarzy typu 'a gdzie zdjęcia'. Chodziło mi, o to czy w ogóle takie sprzęty można sprzedać za jakąś rozsądną cenę czy lepiej wyremontować i sprzedać. Zaznaczyłem, że nie mam zdjęć więc po co piszecie, że potrzeba zdjęcia - lubicie nabijać posty i szukać okazji, do zy***nia innych, prawda? W sumie, to właśnie sobie przypomniałem dlaczego te forum warto omijać... Na innym forum bez problemu i żadnych niemiłych postów Panowie byli w stanie mi pomóc i +/- wycenić moto.
shdx
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26/4/2010, 12:45

Postprzez jasnoksieznik » 3/8/2016, 14:06

Dostales informacje na temat najnizszej i najwyzszej mozliwej wyceny. Bez dokladnych danych nie da sie powiedziec wiele wiecej. Jesli ktos Ci podal konkretna wartosc na podstawie twojego opisu, to jest idiota, trollem albo jasnowidzem. Najprosciej przekazac stan zdjeciem, bo tutaj ciagle nie wiemy, czy twoja babcia ma kurnik.

Komplet papierow to moze byc wszystko od dowodu rejestracyjnego po album ze zdjeciami i rachunki za benzyne.

A tak w ogole, to http://rtfm.killfile.pl
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości




na górê