Zobacz wątek - PIERWSZY ŚCIG
NAS Analytics TAG

PIERWSZY ŚCIG

O wszystkim
_________

PIERWSZY ŚCIG

Postprzez SHMN » 5/4/2016, 20:41

LWG. Panowie mam pytanie. Planuję kupić swój pierwszy motor jak tylko zaliczę prawko. Moje doświadczenie ? WSK sport (ta padlina nie ma mocy), głównie jeździłem quadami 250cc 500cc (jest moc). Wiem, że quad to zupełnie co innego, ale jakieś doświadczenie jest jeśli chodzi o władanie mocą, bo przy 500cc idzie na koło. Jeśli chodzi o moje podejście do ściga... Chcę jeździć z głową, raczej turystycznie, głównie chodzi o miłość do piękna szlifierek od strony wizualnej i rwanie dupeczek :lol: Nie jestem żadnym wariatem kamikazee, raczej bałbym się jeździć szybciej niż 150 km/h , na drodze nie zachowuję się jak pirat. Moim marzeniem jest Yamaha R1 2004, a potem 2012-2014, ale to za dobre pare lat, bo bałbym się wsiąść na takiego demona :twisted: Jaki moto o pojemności ok 600cc mógłbym kupić tak do 8 tysi ? Chciałbym coś ładnego o "drapieżnym wyglądzie". Szczerze mówiąc olewam osiągi, bo nie o to mi chodzi, nie chcę gryźć gleby, poprostu chcę mieć ładnego szlifa do lansowej jazdy na spokojnie :lol: Jestem raczej opanowany i pedantyczny, nie daję się ponieść emocjom jeśli wiem, że coś jest ponad moje umiejętności. Rozmyslam nad Yamahą thundercat, nawet mi się podoba, albo kawasaki zx6r ma ładny agresywny wygląd. Panowie doradźcie coś... Chcę coś co wygląda jak typowy ścig, jak najbardziej agresywna i opływowa obudowa. Wiem, że znajdą się ludzie mówiący, że lepiej zacząć od mniejszych pojemności, ale ja i tak chcę 600cc i wiem, że mając zdrowy rozsądek i nie dając się ponieść emocjom każdy może jeżdzić takim moto. Miałem okazję 3 razy się bujnąć Hondą CBR 600 i było si... Spokojna jazda do 80 km/h i powrót :D Czekam na jakieś porady. No i jaki osprzęt musiał bym kupić... Kombinezon, buty, kask, rękawice. Najlepiej jakieś z kevlarem, o ile są takie w rozsądnej cenie. R6 zapewne ma zbyt agresywny charakter silnika co ?

NIE KUPUJĘ ŚCIGA PO TO ABY ZAPIERD*LAĆ, ALE PO TO ABY SIĘ LANSOWAĆ ORAZ Z MIŁOŚCI DO ICH WYGLĄDU I DŹWIĘKU SILNIKA. WEDŁUG MNIE Z MOTOREM JEST JAK Z MERCEDESEM Z 5-6 LITROWYM SILNIKIEM O MOCY 400-500 HP. KTOŚ KTO GO KUPUJE ROBI TO Z MIŁOŚCI DO MARKI I WCALE NIE MUSI Z TEJ MOCY KORZYSTAĆ.
SHMN
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5/4/2016, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk


Postprzez RSSSS » 5/4/2016, 22:00

BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez andy7 » 5/4/2016, 22:01

Pod jednym nick'iem Cie zbanowali, teraz przyszedles pod innym z tymi samymi textami.

Laski rwie sie na urok osobisty a nie na sprzeta, no chaba, ze takie ktire Burek posowa.

Nie pitol o tym co chcesz i co zamierzasz, bo zamierzenia to nie real a w realu wszystko wyglada inaczej. JAk ktos ma moc to i z niej korzysta - kwestia tylko ile czasu minie.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez SHMN » 5/4/2016, 22:07

andy7 napisał(a):Pod jednym nick'iem Cie zbanowali, teraz przyszedles pod innym z tymi samymi textami.

Laski rwie sie na urok osobisty a nie na sprzeta, no chaba, ze takie ktire Burek posowa.

Nie pitol o tym co chcesz i co zamierzasz, bo zamierzenia to nie real a w realu wszystko wyglada inaczej. JAk ktos ma moc to i z niej korzysta - kwestia tylko ile czasu minie.

:wink:


Stary ja tu pierwszy raz w życiu jestem xD Nie każdy kupuje motor po to żeby zapierd*lać. Niektórzy w motocyklach widzą ich piękno zewnętrzne, a nie moc. A i owsze, może i kwestia czasu, ale właśnie "kwestia czasu" i wyczucia maszyny, bo tylko wariat nie znając zachowan swojej maszyny na niej wariuje. Mój znajomy ma CBR900, którą jeździł 4 lata żeby ja wyczuć, zanim zamknął budzik. Wcześniej jeździł spokojnie i stopniowa wyczuwał maszynę.

Uroku osobistego jest co nie miara, moto to tylko bonus.

Dodam także, że znam conajmniej 5 osób, które zaraz po prawku siadły na 600cc i żyją do dzisiaj, a było to ładne kilka lat temu.

Dajmy przykład... ktos kto ma auto z 300hp, wcale nie musi jeździć jak wariat, a jedynie służy mu do jazdy z pkt A do pkt B. Nie wszyscy ludzie są rajdowcami.
SHMN
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5/4/2016, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Marsjanin » 5/4/2016, 22:18

To prowokacja, prawda? ;)

Zrób najpierw wywiad środowiskowy wśród "dupeczek" i zapytaj, który motor najfajniejszy.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Laminator » 5/4/2016, 22:41

Ranking moto 600ccm na dupeczki w kolejności najlepiej--->najsłabiej:
1.R6
2.Gixxer
3.ZX6R
4.CBR-->już słabo
5.SV 650
6.Thundercat-->tutaj foczki juz wcale nie lecą

Roczniki obowiązkowo od 2000 w górę.Inaczej świnia pogardzi sprzętem.Kombi co najmniej Alpina,najlepiej dopasowane pod kolor moto.

Wniosek:
Za 8 koła dupeczek nie wyrwiesz.

Nie dziękuj
Avatar użytkownika
Laminator
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 16/7/2015, 17:58

Postprzez SHMN » 5/4/2016, 22:51

Laminator... Od czegoś trzeba zacząć. Pojeżdżę z 3-4 lata na 600 cc za 8 tysi, a potem przerzucę się na R1. Motor jest głównie dla mnie bo to moja pasja, dupeczki to sprawa drugorzędna.

Dobra temat do zamknięcia. Odp Laminatora z modelami mi wystarczy.
SHMN
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5/4/2016, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Zimny72 » 6/4/2016, 09:42

Opowiedziałem koleżankom z pracy o dylemacie Kolegi. Już od około godziny płaczą ze śmiechu. :D

EDIT:
Laminator napisał(a):Ranking moto 600ccm na dupeczki w kolejności najlepiej--->najsłabiej

Myślę, że najbardziej klasowe laski zgarnie elegancki facet na Bonneville'u. ;)
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez RSSSS » 6/4/2016, 09:57

Za min. 8 koła to trzeba mieć zegarek, a nie motocykl, żeby zgarniać laski, no chyba, że chodzi o coś pokroju Solaris z Blok Ekipy!?
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Marsjanin » 6/4/2016, 10:55

Laminator napisał(a):Ranking moto 600ccm na dupeczki w kolejności najlepiej--->najsłabiej:
1.R6
2.Gixxer
3.ZX6R
4.CBR-->już słabo
5.SV 650
6.Thundercat-->tutaj foczki juz wcale nie lecą

Roczniki obowiązkowo od 2000 w górę.Inaczej świnia pogardzi sprzętem.Kombi co najmniej Alpina,najlepiej dopasowane pod kolor moto.

Wniosek:
Za 8 koła dupeczek nie wyrwiesz.

Nie dziękuj

+100 :D

SHMN, Motormania popełniła dla Ciebie artykuł - Jakie motocykle przyciągają kobiety? (otwórz link) Bez R1 faktycznie nie ma co startować...
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Zimny72 » 6/4/2016, 15:26

No i ważne żeby był czerwony. ;) Bo jak twierdzi jeden znajomy lekarz: "Kolor czerwony kojarzy się kobietom z gotowością do seksu." :D
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Devil 125 » 6/4/2016, 16:48

***** ten temat nigdy się nie wyczerpie :D

słowa... // boshi
Honda CBR 125R ---> Yamaha FZS 600 02r
Avatar użytkownika
Devil 125
Bywalec
 
Posty: 558
Dołączył(a): 9/9/2014, 14:46
Lokalizacja: DOL

Postprzez Croowab » 6/4/2016, 20:06

Zimny72 napisał(a):Opowiedziałem koleżankom z pracy o dylemacie Kolegi. Już od około godziny płaczą ze śmiechu. :D

EDIT:
Laminator napisał(a):Ranking moto 600ccm na dupeczki w kolejności najlepiej--->najsłabiej

Myślę, że najbardziej klasowe laski zgarnie elegancki facet na Bonneville'u. ;)


ale za to ile radości przynoszą :)
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez andy7 » 6/4/2016, 21:10

SHMN napisał(a):Nie każdy kupuje motor po to żeby zapierd*lać. Niektórzy w motocyklach widzą ich piękno zewnętrzne, a nie moc.

2. A i owsze, może i kwestia czasu, ale właśnie "kwestia czasu" i wyczucia maszyny, bo tylko wariat nie znając zachowan swojej maszyny na niej wariuje.

3. Uroku osobistego jest co nie miara, moto to tylko bonus.

4. Dodam także, że znam conajmniej 5 osób, które zaraz po prawku siadły na 600cc i żyją do dzisiaj, a było to ładne kilka lat temu.


1. Taaaaaaa, wszystkie brzydkie doopy mowia, ze trzeba dostrzec piekno wewnetrzne, a ja mowie, ze goowno Prawda :mrgreen:

2. Kurde, jakie piekne zalozenie, tylko wez mi wytlumacz dlaczego real jest inny ? Pociesz sie, nie Ty pierwszy i nie ostatni ! :mrgreen:

3. Nie chce Ci zaprzeczac ale z tego co piszesz to kieeeeeeepsko z tym urokiem ..... osobistym, bo urok moze i masz - albo zostal na Ciebie rzucony :mrgreen:

4. Kazdy palacy zna conajmniej jednego ( lub 5 -ciu palacych ) ktorzy dozyli 100 lat i nie Maja raka pluc :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Ruda_Małpa » 7/4/2016, 07:32

W pierwszym momencie splułam monitor, a teraz płaczemy z koleżankami ze śmiechu :lol: To nie jest na serio, prawda?
Avatar użytkownika
Ruda_Małpa
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 18/1/2016, 14:54
Lokalizacja: Z Wąchocka

Postprzez RSSSS » 7/4/2016, 08:31

Ruda_Małpa napisał(a):W pierwszym momencie splułam monitor, a teraz płaczemy z koleżankami ze śmiechu :lol: To nie jest na serio, prawda?


Nie śmiej się, tylko módl się, żeby nie kupił tego ściga, bo będziesz za nim ganiać... :twisted:
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez jasnoksieznik » 7/4/2016, 21:24

Zgodnie z zasadą "jak cię słyszą, tak cię widzą", tylko i wyłącznie Royal Enfield D.

A poza tym, to w zasadzie tylko Ninja 250R. Na sporta 300ccm lub więcej nie starczy budżetu lub umiejętności. No, chyba, że będziesz te laski wyżej wymienionym Mercedesem dowoził, żeby popatrzyły na motocykl.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez lagiboy » 8/4/2016, 00:01

jasnoksieznik napisał(a):Zgodnie z zasadą "jak cię słyszą, tak cię widzą", tylko i wyłącznie Royal Enfield D.

A poza tym, to w zasadzie tylko Ninja 250R. Na sporta 300ccm lub więcej nie starczy budżetu lub umiejętności. No, chyba, że będziesz te laski wyżej wymienionym Mercedesem dowoził, żeby popatrzyły na motocykl.


chodź mała, zabiorę Cię do domu moim mercem, pokażę Ci jakiego mam ściga :) jak zobaczysz to sama zdejmiesz majtki żeby ich nie zmoczyć :)
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Zimny72 » 8/4/2016, 12:12

Ja bym bał się posadzić takiego ślimaka na siodełku... ;) :D
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Boshi » 9/4/2016, 00:13

Hydepark panowie ...
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na gr