Zobacz wÄ…tek - Trudne sprawy [18+]
NAS Analytics TAG

Trudne sprawy [18+]

O wszystkim
_________

Postprzez Glenroy » 8/2/2016, 21:00

Walenty napisał(a):Swoją drogą, dobry jest ten przepis patrząc przez pryzmat motocykli. Motocykle z reguły są trudno dostrzegalne, ale bez świateł mijania byłyby lepsze od technologii stealth.


Ogólnie moim zdaniem jest to bardzo dobry przepis, nie tylko w świetle motocykli, ale także samochodów, są sytuacje w których tylko włączone światła jadącego z przeciwka pojazdu dają nam 100% pewność, że coś tam jedzie, np. letni wieczór, brykając drogą zacienioną przez las, czarne samochody nie są najlepiej widocznym elementem, podobnie jak srebrne pod słońce czy przy gorszych warunkach pogodowych. Wkur*iają tylko elementy, które nie potrafią pojąć swoim tępym rozumem, że podczas opadów, mgły czy jakiegokolwiek pogorszenia widoczności istnieje obowiązek włączenia świateł mijania, nie wspomnę o bandzie debili, którzy nie pojmują, że światła pozycyjne nie są odpowiednikiem świateł do jazdy dziennej. Wada tego rozwiązania jest jedna...widać z roku na rok jak coraz gorzej radzą sobie reflektory, w których w żopę dostają odbłyśniki, jeżdżąc w trasie jeszcze jak Cię mogę, bo mają ciągłe chłodzenie, ale w lecie, w korku reflektory zaczynają się gotować przez co klosze i odbłyśniki zaczynają matowieć.

Co do moto jeszcze, ostatnio zauważyłem niepokojącą modę na montowanie gównoświateł do jazdy dziennej, albo, co jeszcze przetrawię, bo w samochodzie sam takie ustrojstwo mam, układów które używają świateł drogowych o ograniczonej mocy, jako świateł do jazdy dziennej i muszę przyznać, że całkiem w porządku się to spisuje.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez mar111cin » 8/2/2016, 21:55

mi najbardziej podnoszą ciśnienie halogeniarze - deszczyk popada i już co drugi musi pokazać że jego 15 letnie reno ma halogeny... piątek/sobota wieczór? w bmw audi i innych sportowych passatach obowiązkowo muszą być powłączane halogeny...
O światłach mijania ustawionych na wysokości drugiego piętra już nawet nie wspomnę.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Postprzez Walenty » 8/2/2016, 22:12

Glenroy napisał(a):układów które używają świateł drogowych o ograniczonej mocy, jako świateł do jazdy dziennej i muszę przyznać, że całkiem w porządku się to spisuje.


W B5 chyba seryjnie tak było, co nie?
Też mi się to podoba.

mar111cin napisał(a):mi najbardziej podnoszą ciśnienie halogeniarze - deszczyk popada i już co drugi musi pokazać że jego 15 letnie reno ma halogeny... piątek/sobota wieczór? w bmw audi i innych sportowych passatach obowiązkowo muszą być powłączane halogeny...
O światłach mijania ustawionych na wysokości drugiego piętra już nawet nie wspomnę.


Tak to nie mów, bo sam lubię fogi włączyć :0
Trochę roboty z ich dołożeniem było, także chce się poodkuwać na mieście xDDD
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez lagiboy » 9/2/2016, 00:17

halogeny z przodu mnie tak nie wkurwiają jak te czerwone przeciwmgielne z tyłu w czasie deszczu.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Glenroy » 9/2/2016, 15:13

Walenty napisał(a):
Glenroy napisał(a):układów które używają świateł drogowych o ograniczonej mocy, jako świateł do jazdy dziennej i muszę przyznać, że całkiem w porządku się to spisuje.


W B5 chyba seryjnie tak było, co nie?
Też mi się to podoba.


Nie, w B5 jeszcze tego nie było, w B6 też nie, dopiero chyba od B7 zaczęli to fabrycznie montować, najwcześniej było w Audi A6 C6, w A4 nie wiem czy w ogóle było przed modelem B8 gdzie siedzą już LED-y.

Ja tam mam układzik za pisiontpare peelenów wkomponowany w skrzyneczkę bezpieczników, którą trzeba by wykręcić, żeby było widać, że coś grzebałem :). Zastanawiam się teraz, czy zamiast tego nie wsadzić tam przekaźnika SPDT i nie zaangażować halogenów do tej roli, dużo mniej skomplikowana elektrycznie sprawa niż "automat" :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Walenty » 9/2/2016, 15:31

Znajomy w B6 już miał takie dzienne i wyglądało jak ori :0
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez Invi » 9/2/2016, 20:05

Sami znawczy passatów widzę :twisted: :twisted: :twisted:
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez rosiboj » 9/2/2016, 21:09

Paserzy; )
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Glenroy » 9/2/2016, 21:20

Walenty napisał(a):Znajomy w B6 już miał takie dzienne i wyglądało jak ori :0

U mnie też wszystko jest schowane pod deską rozdzielczą i bez rozkręcenia jej części nie widać najmniejszej ingerencji. Są tylko dwa elementy, po których można to wyczaić, pierwszy to brak wybitej homologacji RL na kloszach reflektorów, druga to fakt, że sygnał załączenia świateł pozycyjnych jest puszczony przez dołożony w wolnym gnieździe w skrzyneczce bezpiecznik, w zasadzie to jest mostek, który tylko wyglądem bezpiecznik przypomina, a po co mnie to? A no jak się jedzie na przegląd, to się mostek wyciąga dezaktywując układ i nie czepiają się o homologacje na kloszach, a i gdyby co bardziej ambitny funkcjonariusz chciał mnie pozbawić dowodu rejestracyjnego, to jestem w stanie usunąć "usterkę" w przeciągu 30 sekund :D.

Invi napisał(a):Sami znawczy passatów widzę :twisted: :twisted: :twisted:

No ba, jak inaczej wyobrażasz sobie poczciwego człeka ze wioski bez passaciny w garażu, co prawda nie mój, ale stoi :D.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Walenty » 11/2/2016, 22:48

mar111cin napisał(a):Zastanawia mnie pewien fenomen...
-Jak chcę coś kupić, to 80% ogłoszeń odrzucam na podstawie zdjęć i ceny do tego załączonej, raczej przy tym wykazuję się zdrowomyślącym podejściem. Raczej nie dzwonię, żeby tracić czas, a jak już gdzieś pojadę to żeby kupić.
-Jak chcę coś sprzedać, to dzwonią takie asy z takimi wymaganiami, że witki opadają...

pomijajÄ…c licytacje telefoniczne, skwitowane pytaniem "gdzie to?"
to dzisiaj rozwalił mnie jeden gość... auto 16 letnie, za 2k wystawione, a ten dzwoni i się pyta czy jestem pierwszym właścicielem, bo on tylko takiego szuka...

Ja się pytam - jakim cudem handlarze takie strucle w cenie nówki sztuki potrafią sprzedać? i jeszcze janusz z grażyną zadowoleni z zakupów.
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez Czester » 11/2/2016, 23:51

Walenty na moderatora! :D
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Walenty » 12/2/2016, 01:36

Czuję, że wtedy ludzie dostawaliby po dupie gdy tylko wstałbym lewą nogą :0
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez Kaai » 12/2/2016, 17:31

na forum gixxera kilka uzytkownikow moto po 30tys napalilo sie na chinskie rekawice a* za 160zl. jaki sens jest tego? zeby jednak byl lans mimo ze jestem golodupcem i mnie nie stac na oryginaly albo zal kasy?


rozumiem elektronike czy cos z chin, popsuje sie trudno.
ale ciuchy? zlapie szlifa rekawica rozleci sie od razu i co potem? czemu ludzie nie maja mozgu
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Invi » 12/2/2016, 18:53

Przy glebie raczej powinno nie być tak źle. Rozleci się, ale podczas zwykłego użytkowania po 10000km góra.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Kaai » 12/2/2016, 19:16

mialem w lapie takie podroby przy wkaldaniu dłoni (rekawiczka minimalnie za mala) bylo slychac jak strzelaja szwy takze pozdro..
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Croowab » 12/2/2016, 20:27

Chińskie nie jest takie złe, mam ... a nie, chwila jednak nie mam...
A nie jednak mam, klamki w suzuki.. działaja, tylko jedna zmeiniła kolor z czarnego na złoty..
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez Kaai » 12/2/2016, 20:54

napisalem im zeby poszukali podrob shoeia za 100euro, w koncu bedzie wygladal jak shoei.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez mar111cin » 12/2/2016, 21:47

Zastanawia mnie pewien fenomen...
-Jak chcę coś kupić, to 80% ogłoszeń odrzucam na podstawie zdjęć i ceny do tego załączonej, raczej przy tym wykazuję się zdrowomyślącym podejściem. Raczej nie dzwonię, żeby tracić czas, a jak już gdzieś pojadę to żeby kupić.
-Jak chcę coś sprzedać, to dzwonią takie asy z takimi wymaganiami, że witki opadają...

pomijajÄ…c licytacje telefoniczne, skwitowane pytaniem "gdzie to?"
to dzisiaj rozwalił mnie jeden gość... auto 16 letnie, za 2k wystawione, a ten dzwoni i się pyta czy jestem pierwszym właścicielem, bo on tylko takiego szuka...

Ja się pytam - jakim cudem handlarze takie strucle w cenie nówki sztuki potrafią sprzedać? i jeszcze janusz z grażyną zadowoleni z zakupów.


i mam przy okazji dobrÄ… sztukÄ™ dla Kaaiego:
http://autotutaj.pl/ogloszenie/osobowe/ ... aign=Mirek
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez cioracz » 13/2/2016, 09:31

mar111cin napisał(a):Ja się pytam - jakim cudem handlarze takie strucle w cenie nówki sztuki potrafią sprzedać? i jeszcze janusz z grażyną zadowoleni z zakupów.

Marcinie wiesz jak wygląda zakup "Janusza i Grażyny". Idą do komisu jak do sklepu, wsiadają w auto włączają radio, pokręcą kierownicą, odpalą, przejadą się. Sprzedający powie coś o tym aucie że wszystko tanie wszystko ok. Na co Grażyna: Janusz to dobra okazja jeszcze dzieci będą zadowolone. I mało ważne że samochód zostawia 4 ślady :lol:
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez Czester » 13/2/2016, 12:11

A kto im da się przejechać? Co najwyżej pracownik/właściciel* komisu przewiezie ich kawałek po równej drodze.





* niepotrzebne skreślić
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości




na górê