Zobacz wątek - Trudne sprawy [18+]
NAS Analytics TAG

Trudne sprawy [18+]

O wszystkim
_________

Postprzez mar111cin » 27/1/2016, 21:02

Czester, a szlifierką podejdziesz? może lepiej to wyciąć i wstawić gotowy ze sklepu? I to bez żadnego spawania.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Postprzez melvin » 27/1/2016, 21:04

Czester nie jestem pewien wiec nie będę się kłócił ale wydaje mi się że ruszta z tych pieców da się wyjąć...


Senek ta płyta ci całkowicie wypadła z pieca?
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski


Postprzez Czester » 27/1/2016, 22:34

mar111cin napisał(a):Czester, a szlifierką podejdziesz? może lepiej to wyciąć i wstawić gotowy ze sklepu? I to bez żadnego spawania.

Wyciąć to może i nie byłby kłopot, bo wyjąć to w kawałkach to nie problem. Ale jak potem wstawić nowy?


Melvin, głowiłem się już nad tym, jak to wyjąć i nie widzę żadnej możliwości. Przez drzwiczki nie wyjdzie ani przez okrągły otwór w blacie. Przyszedł mi właśnie do głowy jeszcze popielnik. Pokombinuję jutro i jeżeli tamtędy nie da rady to już innej opcji nie ma. W najgorszym wypadku rozetnę piec na pół a później go pospawam.

Edit:
Przyjrzałem się jeszcze temu zdjęciu, które wkleiłem wyżej i tam faktycznie nie byłoby problemu, bo drzwiczki są dość szerokie. A w mojej kozie są zdecydowanie węższe niż ruszt i stąd cały problem.
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez melvin » 27/1/2016, 22:42

Jakby to wywalić, wspawać jakieś dwie podstawy z grubego kątownika i wstawić ruszta składające sę z pojedynczych elementów? dostaniesz takie w przysłowiowym sklepie żelaznym...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Czester » 28/1/2016, 09:14

Oooo, i to byłoby chyba najlepsze rozwiązanie. Nawet jakbym nie znalazł podchodzącego rusztu to myślałem nawet żeby samemu wyspawać np z pręta 16-ki.
Ostatnio edytowano 28/1/2016, 17:26 przez Czester, łącznie edytowano 1 raz
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Angler » 28/1/2016, 14:53

senekkorzenna to ile za to sejczento? Serio pytam.
Avatar użytkownika
Angler
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): 7/8/2012, 09:58
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez suhy-19 » 28/1/2016, 16:13

Panie pikaczento nie jest na sprzedaż
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez Angler » 28/1/2016, 17:44

Kurna, pomyślę, dziewczyna prawko robi, to by można jej jaką pchłę kupić. By mi nie truła, że nie może latem dorobić, bo nie ma czym dojechać.
Avatar użytkownika
Angler
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): 7/8/2012, 09:58
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez andy7 » 28/1/2016, 17:57

Angler,

chcesz sie jej juz pozbyc ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Angler » 28/1/2016, 18:29

Aż tak to nie... nie teraz, może po ślubie jak już ze 3-ech synów się odchowa.
Avatar użytkownika
Angler
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): 7/8/2012, 09:58
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez mar111cin » 28/1/2016, 18:31

Senek, niestety ceramikiem nie jestem, ale może jakiś ceramik by się znalazł w krakowie. Materiałów izolacyjnych takich wysoko temperaturowych jest dużo, ponieważ 30mm to raczej płytę potrzebujesz, wymiar 230 to typowo cegły, ale cegły nie są tak wąskie :/ Jak masz możliwość, że wsadzisz taką płytkę tam, to lepiej kup płytkę niż bawienie się w klejenie czy też o zgrozo wylewanie ;)
może cegła jm23 albo jm26 - zobacz tutaj : http://www.sklep.notec.pl/cegla-izolacy ... jm-23.html
kupiłbyś 2 takie i przeciął na pół - płatnicą powinno pójść bez problemu. Miałbyś wtedy ułożone 230x114x32 (oszlifować na 30, a może i 32 by ci weszło) i tak dwie i pół cegły w rzędzie i akurat to co potrzebujesz. Koszt około 40zł razem z wysyłką z tego co widzę. (u nas to było o wiele tańsze, ale firma też konkretne ilości tego brała bezpośrednio od producenta)
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez mar111cin » 29/1/2016, 17:50

Senek - nie słuchasz :P
Przetniesz tę cegłę na pół i będziesz miał 32mm, jak nie upchasz, to doszlifujesz na wymiar.
Po za tym, jm23 to nie jest zwykła cegła, tylko taka właśnie do bardzo wysokich temperatur...

a co to za płyty sprzedają?
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez rosiboj » 30/1/2016, 09:50

Ktos bawi sie dronami? Zastanawiam sie , nad fotografia z powietrza, tylko naogladalem sie najpierw tych filmikow z najwieksza ogladalnoscia i sie napalilem, pozniej zaczolem szukac wedlug uploadu od najmlodszych i juz to nie wyglada tak kolorowo no i teraz mam mieszane uczucia
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Landryss25 » 30/1/2016, 10:34

Jako zabawka super sprawa dla dzieci i dorosłych. Sprzęt do konkretnych ujęć też konkretnie kosztuje dlatego na początek warto kupić coś tańszego żeby złapać trochę wprawy bo łatwo to ustrojstwo posłać w "kartofle".
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Kaai » 30/1/2016, 12:35

rosi w polsce teraz drony od jakichs rozmiarow potrzebne jest zrobic kurs na nie, bo ktos tam kiedys kolo boeingow latał.


wrzucam forumowym detektywom
http://allegro.pl/bmw-e46-330cd-xenon-n ... 49373.html

mpak przod dolozny z tego co widze + pekniety na dole i od strony kierowcy spinka walnieta?

kiera nie wyglada zeby auto mialo 220tys, raczej 100 wiecej, siedzenia wygladaja ok.

swoja droga, czekam na VIN i jestem prawie pewny ze w VINie wyjdzie ze automat, silnik ma pewnie z 500tys przelotu i skrzynia padla wiec wymienil na manuala :D
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez cioracz » 30/1/2016, 13:03

Znajomy ma drona takiego dosyc sporego z jakąś randomową kamerką bo bardziej mu chodzi o samo latanie niż robienie zdjęc/nagrywanie filmów. Raz tym latałem to nie jest tak trudno ogarnąc chociaż jakby mi nie wytłumaczył co i jak to trochę by mi to zajęło. Ale jak masz okazję to od razu kup kolejny komplet śmigieł i osłon :D
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez Glenroy » 30/1/2016, 13:44

Kaai napisał(a):rosi w polsce teraz drony od jakichs rozmiarow potrzebne jest zrobic kurs na nie, bo ktos tam kiedys kolo boeingow latał.


wrzucam forumowym detektywom
http://allegro.pl/bmw-e46-330cd-xenon-n ... 49373.html

mpak przod dolozny z tego co widze + pekniety na dole i od strony kierowcy spinka walnieta?

kiera nie wyglada zeby auto mialo 220tys, raczej 100 wiecej, siedzenia wygladaja ok.

swoja droga, czekam na VIN i jestem prawie pewny ze w VINie wyjdzie ze automat, silnik ma pewnie z 500tys przelotu i skrzynia padla wiec wymienil na manuala :D


Nie podoba mi się zejście maski z prawym błotnikiem przy reflektorze, przedni zderzak źle spasowany, fotele wyglądają ok? Kaai, mam w A4 nalatane dokładnie 490kkm i fotele wyglądają mniej więcej podobnie do tych ze zdjęcia, dodaj mu tak ze 150km na biedę, nie wiem skąd toto przyjechało do polski, ale nikt, tym bardziej w Polsce, nie kupił by 3 litrowego diesla, żeby kulać 15kkm rocznie ;). Znowu zdjęcia, ze zdjęć wszystko może wyglądać pięknie, a na miejscu okazać się, że to trup w ładnej trumnie i niestety w mocno optymistycznej wersji, tak jest w 80% przypadków samochodów używanych na Polskim rynku. Ze zdjęcia nie podobało by mi się jeszcze kilka rzeczy, jak chociażby niedoszczelniona szyba z prawej strony z tyłu, nie wiem czy jest niedomknięta, czy jest zesrana, ale rzuca się w oczy.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Kaai » 30/1/2016, 13:55

mi wymiana skrzyni nie pasuje, bo jak pod wymiane skrzyni podciagne to ze auto ma pewnie z 500tys dlatego skrzynia wymieniona to pasuje z reszta Twoich domyslow:D

ale ta bedzie w kwietniu
http://www.autobaza.pl/historia-pojazdu ... 4f#gallery

tyle ze to sedan, 2.0d po wirusie z wiekszym intercoolerem 185 kucy.

no ale chcialem coupe :X
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Glenroy » 30/1/2016, 15:27

Całkiem fajna sztuka, ale jak mówiłem wcześniej ze zdjęć nie zbadasz faktycznego stanu, chociażby z faktu, że głupim oświetleniem można albo upiększyć, albo wręcz spierdzielić wizerunek pojazdu, tutaj też gdybym miał się czepiać, wszystko jest spasowane ok, ale np. na jednym zdjęciu dziwnie wygląda relacja maska - prawy reflektor, i teraz pytanie czy to niefortunnie padający cień, czy wymieniany był np. reflektor. Druga sprawa, przy oględzinach zwracaj uwagę nawet na takie szczegóły jak odpryski na lakierze, szczególnie na masce i przednim zderzaku, jeżeli lakier jest idealnie czyściutki, to masz duże prawdopodobieństwo, że element był malowany, bo nie ma siły, żeby nawet przez te 100kkm nie pojawiła się żadna ryska, tym bardziej na przodzie auta. Podobna sprawa, rogi maski od strony szyby, zwykle przy "wieśkowym" malowaniu stawiają maskę właśnie na tych rogach i jeżeli będzie tam obity lakier, to masz jak w banku, że była odkręcana i malowana. Do sprawdzenia stan każdej widocznej śrubki, nie ma prawa, żeby ktoś odkręcał/dokręcał błotnik, maskę czy inne elementy nadwozia.

Odchodząc od tematu.
Widzieli jak chapsnąć 200 punktów? :D
https://www.youtube.com/watch?v=indMv74I5o8

ogólnie film nie należy do ciekawych, dwóch mistrzów prostej lądujących z gumowania z gracją spadającego pustaka, ale końcówka jest po prostu piękna, selekcja naturalna ukazana w pełnej odsłonie ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez rosiboj » 30/1/2016, 15:41

Kaai napisał(a):no ale chcialem coupe :X

To zrob i nie marudz :P

Phi, tylko 200 punktow ... Zobaczcie co spotkalo senka http://www.theargus.co.uk/news/14224838 ... n_headcam/

Co do quadcoptera to mam jakis taniutki bez kamerki narazie i nieco opanowalem podstawy ale jednak kontrola nad nim nie jest taka latwa bo to chinski pazdziez i albo spada albo leci w gore albo driftuje, dlatego chce zainwestowac w cos z gps-em i innnymi wspomagaczami
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na gr