Zobacz wątek - Czy warto wykuować nnw?
NAS Analytics TAG

Czy warto wykuować nnw?

O wszystkim
_________

Postprzez Vergon » 13/3/2015, 15:23

Koleżanka dostała bardzo delikatny strzał w tylny zderzak (Yariska) to z OC sprawy wypłacili jej za samochód ~3k a za "ból karku i inne dolegliwości" ( ;) ) ~3,5k o NNW też z kimś kiedyś gadałem i miałem wrażenie, że nie są to małe sumy.
Ja zawsze wykupuje NNW, nie zbiednieję a zdarza mi się czasami kogoś wozić a to obejmuje kierowcę + pasażera.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez mar111cin » 13/3/2015, 15:43

Przecież OC też obejmuje...
Za bardzo nie rozumiem sensu NNW, a na motocykl to już całkowicie powariowali - kiedyś było to 5zł więcej, potem 15zł więcej, a teraz to jest 80-120zł więcej czyli drugie tyle co za samo OC
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Postprzez Vergon » 14/3/2015, 12:25

Ale jak z własnej głupoty pójdziesz w ogórki to z OC nic nie dostaniesz.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Grynfix » 14/3/2015, 12:50

No tak ale ja np. mam w ING u siebie wykupione coś na zasadzie NNW.. Takie ogólne ubezpieczenie na wypadek wypadku.. 3zł miesiecznie - na 10tys. koszt taki że tyłka nie urywa a jednak jest.. Czy wypłacą itd to już inna sprawa - mam nadzieje tego nie sprawdzać.

W każdym razie ciekawy jestem czy jak mam to ubezpieczenie czy jest sens dokupywać to nnw np. w Link4 w którym mam moto. Bo w sumie nnw to jest tez chyba od plecaka - i jak bede mieć wypadek to też ubezpiecza plecak - nawet jeśli jest on nigdzie nie ubezpieczony. tj. bezrobotny nie zarejestrowany itd..


Marcin - a NNW wiesz dlaczego rosnie ? Bo liczba wypadków motocyklowych jest jaka jest.. dużo młodych sie rozbija a nie rzadko jest to szpan przed laską jakim jest się goust riderem.. Potem okazuje się, że ktoś wymusił wiec wina wymuszającego ... bo przeciez jechał 100 na 90... (ale nie patrzył na licznik) i ubezpieczyciel musi wypłacic szkode Tobie za moto, dla Ciebie i dla Twojego plecaczka.. więc NNW rośnie.. co nie zmienia faktu, że i tak najbardziej dobijają mnie składki AC. Szczególnie w wypadku takiego moto jak moje (które pewnie na AC się juz nie łapie).. Moto za 5-7K a AC roczne 2-3K. Po czym po 3 latach je sprzedam i zamiast mieć 10k na kolejne moto to mam 7.. a moto i tak nie ukradli :P A w razie kradzieży i tak bym pewnie dostał 5 lub mniej.. Trzeba pamiętać jedno.. na ubezpieczeniu zawsze się traci.. Jeśli sie nie przydzwoni w coś nie ze swojej winy to tylko kasa ucieka :(
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez Invi » 14/3/2015, 13:03

Grynfix napisał(a):Bo w sumie nnw to jest tez chyba od plecaka - i jak bede mieć wypadek to też ubezpiecza plecak - nawet jeśli jest on nigdzie nie ubezpieczony. tj. bezrobotny nie zarejestrowany itd..


NNW nie ma nic do ubezpieczenia zdrowotnego...



Grynfix napisał(a):Marcin - a NNW wiesz dlaczego rosnie ? Bo liczba wypadków motocyklowych jest jaka jest.. dużo młodych sie rozbija a nie rzadko jest to szpan przed laską jakim jest się goust riderem.. Potem okazuje się, że ktoś wymusił wiec wina wymuszającego ... bo przeciez jechał 100 na 90... (ale nie patrzył na licznik) i ubezpieczyciel musi wypłacic szkode Tobie za moto, dla Ciebie i dla Twojego plecaczka.. więc NNW rośnie..


Co...? :D Tyle bzdur w jednym akapicie :D

Raz że nie rośnie liczba wypadków przypadających na jednego ubezpieczonego kierowcę, a tylko to mogłoby spowodować wzrost wysokości składek. Już szybciej to że ludzie się budzą i nie dają tak łatwo zbywać śmiesznymi odszkodowaniami.

Reszty mi się nawet komentować nie chce, po co się wypowiadać, skoro nie ma się najmniejszego pojęcia o tym jak działa i na czym polega NNW?
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Grynfix » 14/3/2015, 13:14

no z tego co wiem to nnw to własnie ubezpieczenie kierowcy i pasażerów.. ;P
a NNW rośnie nie dlatego, że jest mniej wypadków tylko więcej osób wykupuje nnw.
wczesniej rozwalali sie bez nnw to składka nie rosła bo nie wypłacali ich prawie wcale.. Teraz dużo firma robi pakiety OC + NNW i składka jest wyższa bo je wypłacają bo jednak wypadki na moto są nie uniknione :(
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez Invi » 16/3/2015, 19:35

piterek44 napisał(a):
mar111cin napisał(a):Przecież OC też obejmuje...
Za bardzo nie rozumiem sensu NNW, a na motocykl to już całkowicie powariowali - kiedyś było to 5zł więcej, potem 15zł więcej, a teraz to jest 80-120zł więcej czyli drugie tyle co za samo OC


Taki jest sens, że jak sobie nogi połamiesz i nie będziesz miał z czego żyć, to nnw chociaż trochę to zrekompensuje. Poza tym nie każdy wypadek spowodowany jest przez auto.


Tak dostaniesz kilkaset złotych, wydając wcześniej więcej w składkach :D
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez lagiboy » 26/3/2015, 18:50

jakoś nie słyszałem dobrych opini o Warcie, szczególnie przy likwidacji szkody albo pokryciu kosztów leczenia. co prawda to tylko 2 przypadki ale poważne i piperzenia z wartą było co nie miara.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez madcap » 26/3/2015, 20:40

Ja z autopsji mogę powiedzieć odwrotnie.
Akurat katamaran jest ubezpieczony w Warcie i nie nie miałem problemu z likwidacją szkody. Faktem jest, że potem ściągali regresem z OC sprawcy (naprawa z AC z regresem na TU sprawcy). Żaden problem z wyceną (wycena i naprawa w ASO) oraz z autem zastępczym. Telefon do nich, oni do firmy wypożyczającej, potem tylko gość z wypożyczalni zadzwonił, gdzie i kiedy ma podstawić.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez lagiboy » 27/3/2015, 20:38

madcap chodziło w obu przypadkach o pokrycie kosztów z ubezpiecznia sprawcy.
1 naprawy uszkodzonego auta gdzie sprawca był ubezpieczony w Warcie,
2 naprawa auta i pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji, równiez sparawca ubezpieczony w Warcie.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê