Zobacz wątek - dzień pobierania firefox ;)
NAS Analytics TAG

dzień pobierania firefox ;)

O wszystkim
_________

Postprzez sooshe » 18/6/2008, 14:34

simonw napisał(a):mamy 7 kregow piekielnych...motocyklisci oscyluja w granicach 2-3 :)



Nie za to co zrobią ku przestrodze pisania na tematy poruszające Winshit i całą kampanie M$ a w szczególności dotyczące rozwoju OpenSource!!Specjalnie dla nich sam Satan ze swoja załogą (pamietacie dziewczyne z tematu JOKE 2?? co kocha moc noc i szatana??) stworzył 9 krąg piekieł i podpisał umowę z chińskim dostawcą aluminiowych hulajnóg z kałczukowymi kołamiiiii do których przywiązuje biednych sprzeniewierzonych...

Podobno...
Tez tak slyszeliscie?? a tak wogole to wszyscy maja dzisiaj taki ciezki dzien??
Avatar użytkownika
sooshe
Świeżak
 
Posty: 350
Dołączył(a): 11/1/2007, 23:13
Lokalizacja: Z grodu Mieszka first


Postprzez simonw » 18/6/2008, 15:01

Dobra, no zasialem juz jak zwykle ziarno ;)
Teraz sie wytlumacze -

owszem, doroslem w ruchu OpenSource - pozniej w swiecie biznesu okazalo sie ze jest to przyczyna dziwnego patrzenia i szykan ze strony innych. Po prostu jak cos ma byc dobre to musi kosztowac. Glupio bylo by sprzedac serwer SUN`a z macierza FC (bagatela sama polka kosztuje > 200 tys zloty) i powiedziec klientowi - wie pan co, a system to za darmo, ot studenciaki napisali , wie pan, ale wypas jest pierwsza klasa ;)
Nie tedy.

Grunt to znac zastosowanie systemow - owszem, na webserwer nigdy bym chyba IIS`a nie wypchnal, natomiast zarzadzanie siecia Windows bez domeny AD i uzywanie samby mija sie z celem. Do kazdego wdrozenia nalezy dobrac odpowiednie oprogramowanie, biorac pod uwage TCO - czyli koszty administracji. Musze powiedziec ze 2k3 i 2k8 to na prawde wyczesane serwery intranetowe i na prawde tutaj konkurencji Microsoft nie ma zadnej. Pieknie sie to integruje wszystko i nigdy zadne open source nie bedzie mialo tych opcji i mozliwosci co Office System + Domena + SharePoint + C# jako jedno rozwiazanie.

Z drugiej jednak strony *nix w tym Linux i BSD sa tanie w zakupie, maja jednak wysokie TCO poniewaz nalezy utrzymac wysoce wykwalifikowanego administratora. Oprocz tego - jesli idzie o serwery, coz - czesc uslug jest wzorowa, a czesc (np samba) kuleje i w wiekszych zastosowaniach mija sie to z celem (wielokrotna integracja baz np autoryzacji). Problemem jest brak supportu i firmy ktora to tworzy - tutaj zostaja juz tylko komercyjne rozwiazania linuxowe np RedHat Enterprise, czy Suse n-terprise server Novella. Ale problem pojawia sie nadal, poniewaz nie ma centralnej kontroli i zarzadzania projektm, pelna anarchia. Przypucuje sie ze mialem udzial w developerce Slackware i pozniej PLD - niestety, nie moja piaskownica. W openBSD np jest tak ze nawet zle wciecie w kodzie i kod wylatuje z projektu. Czemu, bo tak! Specjalna ekipa developerow pilnuje spojnosci i trzymania sie zasad projektu, od wciec i tabowania kodu po funkcje - dla tego jesli cos polecam to obecnie wlasnie systemy BSD. I jestem wielkim fanem Gentoo, to chyba jedyny linux ktory jest BSD a jednak linuxem (System V) - jadro linuxa jest wymienne z jadrem BSD i kazdy pakiet sie kompiluje. Tak wiec instalacja gentoo to stworzenie wirtualki, na niej postawienie gcc i kompilacja calego systemu - ma zabojcza wydajnosc ale i dlugo sie stawia ;)
Dobre tez jest takie cos jak Solaris - jesli pracuje na maszynach SUNa pokazuje skrzydla, jest darmowy ale _ZAMKNIETY_ i zadne dzieciaki i pokemony nie umieszczaja tam swoich niepotestowanych, chaotycznych funkcji.

Konkluzja i rys historyczny

Uzywam:
MS Windows Vista Premium
MS Windows XP pro (en)
Gentoo Linux (NOS/simonw hardened distro)
IRIX (Silicon Graphics)
Solaris 10 (na maszynach SUN Fire i SUN Ultra)
(wszystkich na raz oczywiscie)
do tego W2k3 i W2k8 , kazdy ma plusy jak i minusy , wazne zeby wiedziec do czego sie ich uzywa. Nie lubie gadania ze linux to lepszy, albo ze windows to lepszy..
pl.rec.os.advocacy o ile sie nie myle, to miejsce na przepychanki ;)
Kazdy jest dobry, do jakiegos zastosowania - Amen ;)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez olo113 » 18/6/2008, 15:07

szymek ty to płodzisz zawsze wypracowania w każdym poście... :lol:
Życie jest za krótkie żeby być małym.
yamaha R6
Avatar użytkownika
olo113
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 552
Dołączył(a): 15/5/2008, 10:08
Lokalizacja: Wrocław City/Barcelona

Postprzez silver » 18/6/2008, 15:09

Hehehe, to wygląd Stallman'a, a serce Ballmer'a :lol:
Suzuki GSX1100F 1995
Avatar użytkownika
silver
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 524
Dołączył(a): 26/7/2006, 13:09
Lokalizacja: Kraków

Postprzez sooshe » 18/6/2008, 16:32

A Satan na to niemożliwe...

ale tak na serio zgadzam sie z Szymonem wszystko jest dobre ale zalezy do czego co potrzebujesz. Nie oszukujmy sie do zwyklych codziennych domowych zastosowan najlepszy jest Winshit m.in. dlatego ze jest najprostszy, najpopularniejszy, najbardziej komercyjny i jest podniego najwiecej programow oprocz tego naj juz za wiele nie ma ma duzo bledow zwlaszcza w pierwszej fazie istnienia ktore pozniej sa umiejetnie wykorzystywane przez takie i inne osoby oraz rożne inne osoby łacznie z tymi pierwszymi. W linuxie sprawa wyglada inaczej. O ile zgodze sie z tym ze kiedys byly z nim problemy z chaosem z tym że kazdy robil co chcial o tyle teraz moim zdaniem to sie zmienilo zauwazcie ze coraz czesciej przy zakupie kompa dostajecie gratis zainstalowanego linucha a producenci walcza o to zeby ich dystrubucja byla bardziej powszechna niz inna. Wezmy np. Mandrive instalacja prosta jak posiedzenie rady ministrow co dzien w kiblu pozniej wszystko ladnie pryka programy na starcie wszystkie potrzebne macie czego chciec wiecej. I sypie sie mniej i ladniej wyglada (od XP) a teraz w mandrivie extrem cos tam czy jakos tak to juz macie te wirtualne foldery i okienka jak w viscie. Jeszcze kilka lat a linuxy spokojnie dogonia winshita i w koncu monopol M$ padnie. chyba...
Avatar użytkownika
sooshe
Świeżak
 
Posty: 350
Dołączył(a): 11/1/2007, 23:13
Lokalizacja: Z grodu Mieszka first

Postprzez Saimek » 18/6/2008, 16:46

Przykro mi to stwierdzic sooshe ale pobozne zyczenia ;)
Avatar użytkownika
Saimek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 623
Dołączył(a): 17/10/2006, 22:27
Lokalizacja: Poznań

Postprzez simonw » 18/6/2008, 16:54

Jesli idzie o rynek klienta koncowego - czemu nie, Vista Aero nijak sie ma do XGL owego serwera X :)
Jesli idzie o biznes - nie da rady.

A co do komputerow - zgodnie z unijnym prawem, komputer bez systemu nie jest komputerem tylko czesciami komputerowymi. Zeby sprzedac komputer musi on miec system , stad duza popularnosc FreeDOS i Mandrivy :)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez gelo007 » 18/6/2008, 16:56

Simon, prosze bi kłajet! (x-x) nie mogę już tych bajek słuchać o unijnym prawie xD....

a tak BTW. Zgadzam się z falconem. W Ubuntu mi się akurat to podoba, że dobrze się nadaje na prostą stację roboczą. Do internetu, muzyki etc. Jak się ma skonfigurowany router to można wbijać na net już z poziomu live cd. Poza tym jest kilka ciekawych motywów... Aczkolwiek... Aczkolwiek...
Ja naparzam w gierki więc chcąc nie chcąc Winda musi być :).
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez melvin » 18/6/2008, 18:19

gelo007 napisał(a):Chatte jest w ostatnim kręgu.


Chatte= ZUO :twisted:




a mi z moją umiejętnością posługiwania się komputerami w zupełności wystarcza MOZILLA, jest wygodna i poręczna a dla mnie to najważniejsze...
i niech każdy używa sobie takiej przeglądarki na jaką ma ochotę.
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Labiss » 18/6/2008, 19:33

Simon niedawno o bany wnosił dla ludzi za obrażanie katoli,a teraz sam bluźni pisząc jakieś bzdety o internecie w formie tekstów z biblii.

I nie mówcie,że nie przypominają biblii czy innych świętych pism katolickich,bo "koń jaki jest każdy widzi".
kretyn jakich mało
Labiss
MEGA TROLL
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 1/5/2007, 12:10
Lokalizacja: Miechów

Postprzez simonw » 18/6/2008, 22:24

Gelo - tak jest :)

Labiss - co nie napisze to startujesz z pretensjami - zacznijmy od tego ze drugie to pastiz przypowiedni o mistrzu Foo i uczniu, z ksiazki RMS`a o historii srodowiska Open Source. W ksiazce i calej ideologii Mistrz Foo jest koderem asembla i C++ ktory naucza jak pisac wolny kod, jest to polaczenie filozofii Wolnego Oprogramowania i Otwartego Oprogramowania (po II wojnie hackerskiej). Jest to polaczenie ZEN z filozofia specyficznej komuny jaka uprawiaja OpenSource`owcy.
Pierwsza przypowiesc jest oczywiscie parodia tekstu zaczerpnietego z sieci, dokladnie to Genesis wg. Microsoftu, ktory ukazal sie drukiem w New SS oraz CD Action.
Dodatkowo zauwaz ze co zlego to nie ja - i nie wiem skad przekonanie ze wnosilem o cokolwiek - ale jako ze brak Ci zupelnie obiektywizmu to na pewno wszystko co sie dzieje jest moja wina. Po co sie dowiedziec, lepiej mi dowalic ;)

Coz - po prostu kolejnym razem Labiss, nie pytaj mnie _JAK_ wlewa sie plyn hamulcowy bo to obciach ;)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mar111cin » 18/6/2008, 22:32

co zrobi informatyk jak mu się zepsuje auto?
wyjmie kluczyk, wysiądzie, trzaśnie drzwiami, wsiądzie ponownie, wsadzi i przekręci kluczyk.
Jak nie pomoże to za 4-5 razem zacznie przytrzymywać przycisk od awaryjek żeby wejśc dio biosu ; )
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez simonw » 18/6/2008, 22:45

ale mi dowaliles ;D
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mar111cin » 18/6/2008, 22:52

sorry musiałem ; )

a ostatnio deficyt neostrady, rozumiesz koniec roku, kable od neo pocięte nożyczkami i to wzdłuż :lol: a niestety ktoś musi nadrabiać zaległości ;)
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Labiss » 19/6/2008, 07:33

Jak nie będę wiedział jak wlewa się płyn hamulcowy to na pewno spytam kogo innego nie martw się.
kretyn jakich mało
Labiss
MEGA TROLL
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 1/5/2007, 12:10
Lokalizacja: Miechów

Postprzez falconiforme » 19/6/2008, 07:58

Skoro mówimy o Firefox, to do wlewania płynu hamulcowego przydał by się jakiś fajny plugin. :lol:
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr