Zobacz wątek - Jaka kamerka?
NAS Analytics TAG

Jaka kamerka?

O wszystkim
_________

Postprzez maciejka69 » 9/4/2012, 17:12

Rosiboj > ok, nie nerwujsja bo złość piękności szkodzi ;)
grunder > ja mam go pro hero1. A jakość może być jeszcze lepsza, bo w rozdzielczości pośredniej do tej pory robiłem.
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa


Postprzez falconiforme » 12/4/2012, 08:31

Tylko KeyChain #16 z eBay. Reszta to kupa poniżej 500zł.
Co ciekawe TO JEST PRAWDZIWE 30 FPS-ów.
Dla porównania wszystkie WEBCAMERY jakie mam nawet za 300zł to gówno.
Smużenie i do bani procesor nie są w stanie wyciągnąć pewnie nawet 10FPS-ów.


Mini DVR 808 Car Key Chain Micro Camera #16 Real HD 720P H.264 Pocket Camcorder
sprzedawca: eletoponline365
http://www.ebay.pl/itm/180776698380?ssP ... 3852wt_956


http://www.youtube.com/watch?v=XgS7z7kCCxo
http://www.youtube.com/watch?v=sSg-8ktRq4U&feature=fvsr
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze


Postprzez fz6 » 12/4/2012, 14:14

Jak na kamerkę za 125zł (bez kosztów przesyłki) to nawet nieźle. Ale jednak vholdr czy gopro nagrywa dużo lepiej. Przy dużych prędkościach może byc rozmazany obraz w tej mini DVR. Sam mam vholdera i jestem srednio zadowolony, ponieważ ma kilka minusów. Pierwszy to mikrofon, który zbiera najmniejszy podmuch wiatru i przy nagraniu powyżej 20km/h nie da sie tego oglądać z głośnikami, bo tylko szum wiatru słychać. Wyprowadziłem więc sobie zewnętrzny mikrofon i chowam go do plecaka, bądź pod kanape i jest dużo lepiej. Pewnie montując mikrofon dynamiczny jeszcze byłoby lepiej. Kolejnym mankamentem jest włącznik/wyłącznik nagrywania. niestety jest mechaniczny i działa na zasadzie magnesu. Potrafi w czasie jazdy sam z siebie się wyłaczyć- widocznie od drgań coś gdzieś minimalnie przeskakuje. Problem znika jak się zamontuje kamerke w obudowę wodoszczelną. Kolejna sprawa to bateria. Co z tego, że moge nagrywać na karcie 16GB prawie 2h filmu jak bateria starcza max na godzinę. Jest to zwykła bateria od nokii. Brak też ewentualnej możliwości ładowania podczas nagrywania. Teraz chyba jest nowy model z taką możliwoscia ale ma gorsze parametry. No i minusem jest brak wyświetlacza do zmiany ustawień. Żeby cokolwiek zmienić trzeba sie podpiąć do kompa. Na dzisiaj raczej wybrałbym gopro choc na początku odstraszał mnie jej kształt. A jak ktos ma zbędne 2kpln to warto poszukać POV hd.
fz6
Świeżak
 
Posty: 389
Dołączył(a): 30/6/2010, 23:40

Postprzez falconiforme » 12/4/2012, 15:24

fz6, ale większość (90%) ludzi nigdy nie kupi kamery powyżej PÓŁ tysiąca złotych.
Nie daj boże zleci to nie wiem ile można potem płakać.
- Kamerka w wersji 16# ma złącze do baterii i możesz baterie jaką chcesz na kablu wrzucić.
- Kamerka w wersji 16# ma możliwość ładowania podczas nagrywania.
- Nie ma żadnego rozmazania - podałem linka jak koleś miał to przyczepione do samolotu !!
- Jakość jak na 125 zł jest świetna.
- Nie wiem czego można oczekiwać od jakiegokolwiek mikrofonu ogólnego przeznaczenia powyżej 100km/h
- Nie ma ekranu ??? Ehh...
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez fz6 » 12/4/2012, 16:26

Falcon zwróć uwagę na koniec filmu, gdzie samolocik już toczy sie po kamykach, strasznie rozmazane te kamyczki. Porównaj nagranie tej kamerki z pierwszym lepszym testem gopro bądź vholdr. Moim zdaniem jest dość duza różnica w ostrości obrazu. Fakt jakość jest świetna na filmie z karuzelą, ale filmik kręcono w bezruchu.
Z takim podejściem, że coś nam spadnie to najlepiej nie wychodzić z domu, a tym bardziej nie ma co kupować motocykla. Nie wiem w jaki sposób może odpaść kamerka? Jak masz odpowiedni uchwyt, a nie jakąś samoróbkę na taśme klejącą to nie ma prawa odpaść. Latałem już z moją kamerką 2 paki i uchwyt nie zmienia o milimetr konta położenia.
Kolejny fakt to kwestia ceny, jeżeli upolujesz coś takiego za 125zl to git, niestety koszt przesyłki z USA do nas jest dwukrotnie większy niż wartość samej kamery i wtedy cena robi się w ok. 500zł. jak mam dać 500 za cos takiego to wolę upolować używaną gopro albo vholdr za 700-800zł, przynajmniej będzie do tego serwis.
Proszę czytać ze zrozumieniem, napisałem prędkość powyżej 20km/h a nie 100 sprawia , że nie da się odsłuchiwać nagrania. Jak na kamerę sportowo-wyczynową bo tak są reklamowane vholdr i gopro to słabo się spisuje funkcja nagrywania dźwięku. Dalej, myślę, że nawet małe gó.niane lcd najlepiej czarno-białe byłoby idealne do obsługi takiego urządzenia(dot. vholdr).
W dobie zapierniczającej technologii nie są to jakieś wielkie koszty produkcji a obsługa staje się 5 razy praktyczniejsza i przyjemniejsza. Czasami chciałoby sie coś skasować albo zmienić ustawienia takie jak czułość czy format nagrania i bez kompa nie da rady, dla mnie to lipa(dot. vholdr).
Wracając do reklamowanej przez Ciebie kamerki dużym plusem tej DVR jest mozliwość podczepiania każdej baterii i ładowania podczas nagrywania.
Ponadto każdy ma prawo do własnej oceny i wyboru produktu.
fz6
Świeżak
 
Posty: 389
Dołączył(a): 30/6/2010, 23:40

Postprzez rosiboj » 12/4/2012, 16:56

A czy jak zakleisz otworek czy mikrofon (nie wiem jak to w niej wyglada) tasma izolacyjna to sie nie poprawi? GoPro slabym punktem jest tak samo dzwiek. Krecenie przy duzym pedzie powietrza dzwieku nie jest latwe.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez falconiforme » 12/4/2012, 17:02

Ale jakie z USA?? Kamerka jest wysyłana z Hong Kong-u. Płacisz PayPal-em 125 zł i koniec.
A w cenie do 600zł nie ma lepszej kamery o tak dużych możliwościach.
A co do "rozmazanych" kamyczków to raczej kompresja obrazu.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez falconiforme » 12/4/2012, 19:08

deejayslonio napisał(a):
Rosiboj napisał(a):A czy jak zakleisz otworek czy mikrofon (nie wiem jak to w niej wyglada) tasma izolacyjna to sie nie poprawi? GoPro slabym punktem jest tak samo dzwiek. Krecenie przy duzym pedzie powietrza dzwieku nie jest latwe.


Ja w swoim midlandzie zastosowałem już dwie warstwy :// pierwszą był plaster opatrunkowy a drugą taśma izolacyjna... niestety głośno jest nadal masakrycznie (praktycznie nie czuć różnicy między jazdą z plastrami a jazdą bez) ;/

Plaster opatrunkowy nie działa jak transformata Fouriera :D
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez k9aro3l » 12/4/2012, 19:31

a robił ktoś taki może myk żeby pod tą taśmę izolacyjną dać trochę waty ?
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez grunder » 12/4/2012, 19:40

Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/Włodawa

Postprzez Vergon » 12/4/2012, 19:52

Taaa, mikrofon w gopro kuleje niestety. Będę niebawem kombinował z naklejaniem jakiejś gąbki.

Grunder mam tą kamerę, ale nie sygnowaną Mantą tylko jakiś noname. Pisałem o niej na poprzedniej stronie.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fz6 » 12/4/2012, 21:49

Tak jak pisałem, najlepszym rozwiazaniem jest wyprowadzenie na kablu tego mikrofonu poza kamerkę. Żadne maskowanie taśmami, plastrami czy watą nie działa. Problem w vholdr polega też na tym, że to chińska kupa i na marnych podzespołach, nawet jak wyjąłem w piz.u mikrofon to i tak słychać szum. Normalnie, kirwa jakby to szpulowiec nagrywał. Niezła jazda. Ale wracając do tematu, wyprowadziłem końcówke-przejściówke na jacka. Jedyny mankament, że na stałe dynda mi się kawałek kabla przy kamerce. Mikrofon mam na długim kablu od zestawu głośnomowiacego sony ericssona. Jak wkładam mikrofon do plecaka to jest duża poprawa, ale to jeszcze nie to. Natomiast jak montuje mikrofon pod kanapą to jest prawie idealnie. Dodatkowo owijam mikrofon gąbką, żeby jak najwięcej ograniczyć szumy. Muszę jednak kupić jakis lepszy mikrofon dynamiczny, byc może pozwoli to na wyciągniecie lepszych basów, bardziej oddający prawdziwy dźwięk kominów. Problem polega na tym, że te naprawdę dobre mic. są wielkie i nie ma ich jak zapakować pod kanapę.
Zanim przerobiłem kamerę trochę poryłem po yt i znalazłem coś takiego:

http://www.youtube.com/watch?v=t5dfrr-V ... lf=channel

Obejrzeć całość, koleś nagrał 3 warianty zainstalowanych mikrofonów. Na początku z oryginalnym wewn. mic., tak jak pisałem nie da się tego słuchać, ale ostatnia wersja z mic. dynamicznym to juz nieźle, tyle, że wozi to w plecaku i też są jeszcze delikatne szumy
fz6
Świeżak
 
Posty: 389
Dołączył(a): 30/6/2010, 23:40

Postprzez rosiboj » 19/4/2012, 20:56

Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez falconiforme » 20/4/2012, 08:01

Ciekawe jak z 299$ zrobiło się 1320 zł w europie.

Replay XD1080 Full HD Video Cam

http://www.ebay.pl/itm/Replay-XD1080-Fu ... 8064wt_912
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez rosiboj » 20/4/2012, 08:31

hmm a na twoim linku podaje: EUR 299,99 Około 1 257,27 zł a nie $$ interesujace. Pewnie podstawa jest liczba 299 ktora na roznych stronach wyrazana jest w UK w funtach, w eu juro us $ a ze polska w iju to przeliczyli 299 euro na zlotowki

http://www.actioncameras.co.uk/replay-xd1080-camera --- £299.99
http://replayxd.com/product/replay-xd10 ... ra-system/ -- $299.99
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez falconiforme » 20/4/2012, 08:36

Można kupić bezpośrednio ze strony
http://replayxd.com/cameras/replay-xd1080-camera/
Zobaczyłem jeszcze że na tej stronie to 299$ + 176$ UPS shipping.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez rosiboj » 20/4/2012, 08:39

A mi pokazuje ,ze do szwajcari wysylaja za darmo :D
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez domin1995 » 21/4/2012, 12:38

Jeśli temat jeszcze aktualny, to w Redbull mobile mozna wziac na abonament Gopro HD z mocowaniami do kasku ;)
Avatar użytkownika
domin1995
Świeżak
 
Posty: 115
Dołączył(a): 11/9/2010, 20:25
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Postprzez Vergon » 21/4/2012, 19:38

Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na gr