Zobacz wÄ…tek - WLan[problemy]
 
NAS Analytics TAG

WLan[problemy]

O wszystkim
_________

WLan[problemy]

Postprzez oscypek » 16/1/2009, 13:34

Witam!
Wiem że to nie forum informatyków, ale do Was mam zaufanie więc dlatego piszę tutaj. Problem z moim domowym WLanem jest taki, że internet jest działa super, i nagle ni z tond ni zowąd przestaje działać. Połączenie z routerem jest (edimax AR-7084GA), niby z internetem też jest ale strony się nie wyświetlają. Po okołu 2-3 minutach wszystko wraca do normy, ale strasznie mnie to irytuje. Może ktoś wie co jest tego przyczyną. Aha a dostawca internetu to Neostrada TP. Moja karta sieciowa to intel PRO/WIRELESS 2200BG. Kanał i w routerze i na komputerach ustawiony jest na 6. Mam w komputerach stałe IP ustawione, i ogólnie sieć jest niby dobrze skonfigurowana.
Bardzo proszÄ™ o rady!
Avatar użytkownika
oscypek
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 9/5/2007, 15:18
Lokalizacja: Maków Podhalański/Częstochowa


Postprzez mar111cin » 16/1/2009, 14:09

hmm ja bym odłączył na chwile router od zasilania i podłączył spowrotem. Jeżeli po takiej akcji wszystko będzie ok dzień dwa czy dłużej, no to nic nie zarazisz, tylko takie coś pomoże, routery są badziewiaste.

Pozdro Szymon (kiedyś mnie uświadomił z jakiego badziewia czerpię internet...)
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Postprzez barti » 16/1/2009, 14:31

Witam.
Mam inny router i innego dostawce netu, ale mam podobny problem. Tylko u mnie się to dzieje na krócej.
Ostatnio moja koleżanka miała podobny problem w domu. Więc widzę że nie jesteśmy sami z tym problemem.
Avatar użytkownika
barti
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 10/6/2007, 20:41
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Leitho » 16/1/2009, 14:34

hehe tez tak mam, pomaga zresetownie routera, albo na chwile go wylaczyc z zasilania
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez Bostorn » 16/1/2009, 15:07

tobie na 2 3 min a mi ostatnio w tej pier.. neostradzie.. złodzieje i tak dalej.. nagle net padł.. nie wiadomo dla czego.
mam liveboxa.. i wczesniej nic takiego nie było aż tu nagle nima neta..

restartuje kompa bo czekam i czekam a neta nie ma

wqr.. się i poszedłem odłączyc liveboxa
i dopiero wtedy zadziałało...

te gówno tak ma.. i tepsa też...
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez dambandit » 16/1/2009, 16:28

mar111cin napisał(a):hmm ja bym odłączył na chwile router od zasilania i podłączył spowrotem. Jeżeli po takiej akcji wszystko będzie ok dzień dwa czy dłużej, no to nic nie zarazisz, tylko takie coś pomoże, routery są badziewiaste.

Pozdro Szymon (kiedyś mnie uświadomił z jakiego badziewia czerpię internet...)



Nie do końca się tu zgodze . Mam neostrade 1 MB do tego router z D-linka wifi w laptopie normalna karta w stacjonarnym . Net działa na tym routerze znacznie szybciej niż na tym zwykłym modemie z neostrady . Lifboxa nie polecam wogóle jakoś to wolno działa i zasięg lipny w porównaniu do mojego routera . Moje zestawienie działa już tak 3 lata i nigdy nie miałem absolutnie żadnych problemów z netem mimo że nie lubie tp więm jakie to są hu..... . jednak jesli chodzi o tą neostrade to niestety nie mogę powiedzieć złego słowa .

Co do problemów w routerach d link jest przycisk restar wraca on wtedy do ustawień fabrycznych powinno pomóc , może cos przypadkiem się w biosie przestawiło . Nie wiem co tak narzekacie na te routery ja zawsze polecam takie rozwiązanie oczywiście jak ktoś kupił ruter w promocji w biedronce za 49.99 to teraz sam niech sobie odpowie na pytanie czemu to nie działa .

A dodam że router stoi w domu na pierwszym pietrze i mam zasięg na dworze na tarasie .
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez inzynier » 16/1/2009, 17:34

Miałem to samo działało gg ale strony się nie otwierały, reset routera skan kompow (antyvirem) i pomoglo :)
Życie jest po to by śmigać na moto!
Honda CM 400
HONDA VFR 750F (aktualnie)
RC24 & RC36
Avatar użytkownika
inzynier
Świeżak
 
Posty: 385
Dołączył(a): 20/12/2006, 17:15
Lokalizacja: Dębica

Postprzez mar111cin » 16/1/2009, 18:14

Dambandit, akurat ja nigdy neostrady nie miałem, korzystam z dialogu i inea w poznaniu. Router jest D-linka i nie kosztował 49zł, tylko troche ponad 200zł rok temu. A mimo wszystko badziewie się pierdzieli :) szkoda że Szymon się tutaj ostatnio nie pokazuje, bo by to bardzo dobrze podsumował ;)
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez oscypek » 16/1/2009, 18:19

Może ten restart pomoże jak wrócę z pracy to sprawdzę. Ja na zasięg swojego nie mogę narzekać bo przebija grube mury, a stoi on na 2-piętrze a ja mam kompa na parterze. Dzięki za rady zobaczę co to da :)
Avatar użytkownika
oscypek
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 9/5/2007, 15:18
Lokalizacja: Maków Podhalański/Częstochowa

Postprzez dambandit » 16/1/2009, 18:42

mar111cin napisał(a):Dambandit, akurat ja nigdy neostrady nie miałem, korzystam z dialogu i inea w poznaniu. Router jest D-linka i nie kosztował 49zł, tylko troche ponad 200zł rok temu. A mimo wszystko badziewie się pierdzieli :) szkoda że Szymon się tutaj ostatnio nie pokazuje, bo by to bardzo dobrze podsumował ;)


Nie no ja rozumiem , ta cena była tylko tak podana . Ja osobiście naprawde nie narzekam i dużo moich znajomych ma neostrade na routerze i to działa napewno lepiej niż na tym modemie zwykłym z neostrady ten modem jest strasznie powolny .
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez Bostorn » 16/1/2009, 20:01

hmm był powolny.. ja mam 1mb.. i często jest tak że neo śmiga jak szaona, sec,2 i stronka jest.

sciąga z prędkoscią 125kb/s ale qr*a jasna mac... z tą neostradą jest tak że sciąga te 125...
a stronki nie raz ledwo się otwerają, czekasz 10sec a ona dopiero w połowie.. i to bez znaczenia czy cos sciogasz czy niee.. dobija mnie ta neostrada
i mam liveboxa pod wifi podłączony komp i zasięg mam znakomity..... i co z tego?? skoro mi strony ledwo otwiera...
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez Leitho » 16/1/2009, 23:16

z tego co piszesz to problem nie lezy raczej po stronie neo, tylko cos z kompem, moze sproboj zmienic przegladarke, moze cos innego ci dlokuje transfer
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez dambandit » 17/1/2009, 00:00

Leitho napisał(a):z tego co piszesz to problem nie lezy raczej po stronie neo, tylko cos z kompem, moze sproboj zmienic przegladarke, moze cos innego ci dlokuje transfer



Zgadzam się tutaj napewno nie jest to wina neostrady . Spróbuj na chwile normalny modem zainstalować co się będzie działo . Ale stawiam że to wina kompa .
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez Fikol » 17/1/2009, 03:38

Ja za to miałem taki przypadek ,że mając Netię 1MB grając w jakąś gierkę po prostu net się zacinał na amen i musiałem restart kompa robić. Po wymianie płyty głównej problemu nie ma :) a dzwoniłem do techników i całe g.... mi doradzili.
Też mam ten router co ty + netię i nie miałem takich problemów.
Router restartujesz malutkim guziczkiem umieszczonym koło wejścia od antenki.Długopisem lub czymś cienkim przytrzymujesz ok 8sec. ;)
Czasem przy konfiguracji jak wpisujesz login i hasło to nie zawsze za pierwszym razem złapie połączenie.
Jeśli po tym będzie dalej to samo wejdź wpisując w adres wyszukiwarki 192.168.2.1 podaj login i hasło które wpisywałeś przy konfiguracji routera.Dalej wchodząc w zakładkę status wejdź w system Log i wrzuć na stronkę zawartość wtedy pokombinueje się coś ;)
Avatar użytkownika
Fikol
Świeżak
 
Posty: 280
Dołączył(a): 3/6/2008, 19:24
Lokalizacja: Węgrów

Postprzez Bostorn » 17/1/2009, 09:54

Leitho napisał(a):z tego co piszesz to problem nie lezy raczej po stronie neo, tylko cos z kompem, moze sproboj zmienic przegladarke, moze cos innego ci dlokuje transfer



tylko co mi może blokowac??

czasem chodzi idealnie.. przez dłuższy czas... a czasem potrafi tak jak pisałem działac jak by chciał ale nie mógł. Już nie mam siły do tego neta...

jak by coś mi blokowało neta w kompie to non stop bym tak miał
a jak sciągam prędkosc jest maxymalna

a przeglądarka ledwo chodzi.. a mam mozillę to źle czy dobrze??
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez dambandit » 17/1/2009, 11:40

Bostorn napisał(a):
Leitho napisał(a):z tego co piszesz to problem nie lezy raczej po stronie neo, tylko cos z kompem, moze sproboj zmienic przegladarke, moze cos innego ci dlokuje transfer



tylko co mi może blokowac??

czasem chodzi idealnie.. przez dłuższy czas... a czasem potrafi tak jak pisałem działac jak by chciał ale nie mógł. Już nie mam siły do tego neta...

jak by coś mi blokowało neta w kompie to non stop bym tak miał
a jak sciągam prędkosc jest maxymalna

a przeglądarka ledwo chodzi.. a mam mozillę to źle czy dobrze??


No ale jeśli ściąganie idzie na maksa to net jest napewno sprawny . Może wystarczy format c : . Czasami ściągają się jakieś głupie wirusy i potem są tego typu problemy . Ja tez mam mozille , jednak może z jakiegoś powodu nie funkcjonuje ona dobrze z twoim kompem .

Mam taka propozycję zrób restart routera , potem format c i zainstaluj np operę zobacz co się będzie działo jak po formacie będzie to samo i restarcie routera to będziesz mógł wykluczyć komputer , tylko wcześniej nic tam absolutnie nie ściągaj .
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez gumis » 17/1/2009, 11:48

to jak ma wirusy to niech przeskanuje siecowym MKS-em i bedzie wiedzial czy cos go gryzie...
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez dambandit » 17/1/2009, 11:53

gumis napisał(a):to jak ma wirusy to niech przeskanuje siecowym MKS-em i bedzie wiedzial czy cos go gryzie...


Wiesz ale format to format takie skanowanie wydaje mi się nigdy nie rozwiązuje problemu w 100% . Np u mojej kuzynki przy pierwszej instalacji orange freedom tej płyty wyskoczył i jakiś błąd i już nie dało się wejść wogóle na płyte restartowałem to chyba z 10 razy , jakiś błąd zapisał się w systemie i lipa . Dopiero po formacie zaczęło wszystko działać i dało się zainstalować . Każdy kto ma kompa wie że czasami dzieją się tu dziwne rzeczy , które ciężko wytłumaczyć .
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez oscypek » 17/1/2009, 16:04

Formata robiłem jakiś miesiąc temu, mam dobrego anty-wira który skanuje kompa. Restarta routera też zrobiłem. Już sam nie wiem co z tym zrobić nawet teraz jak to pisze to nie mam pewności, że zostanie wysłane. Ale będę z tym walczył:)
Avatar użytkownika
oscypek
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 9/5/2007, 15:18
Lokalizacja: Maków Podhalański/Częstochowa

Postprzez Fikol » 18/1/2009, 17:38

Weź wklej loga z Routera po tym jak ci ponownie się net połączy.
Avatar użytkownika
Fikol
Świeżak
 
Posty: 280
Dołączył(a): 3/6/2008, 19:24
Lokalizacja: Węgrów

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości




na górê