Zobacz wątek - zalegalizowany haracz
NAS Analytics TAG

zalegalizowany haracz

O wszystkim
_________

zalegalizowany haracz

Postprzez olo113 » 3/8/2008, 13:37

Czy któryś z kolegów, koleżanek może mi wyjaśnić, jakim prawem agencje nieruchomości żądają prowizji w kwestiach kupna/wynajmu domu/mieszkania.
Jeżeli jako osoba prywatna nie wynajmowałem ich to jakim prawem żądają prowizji za "posrednictwo". I to dodajmy nie małych. Za 2 h pracy kwoty idą w tysiące zł.
Toż to zalegalizowany haracz. Co mnie obchodzi że własciciel podpisał z nimi umowę? Ale ja nie podpisałem, dlaczego mam płacić prowizję?
Cholera szlaq mnie trafia.
Życie jest za krótkie żeby być małym.
yamaha R6
Avatar użytkownika
olo113
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 552
Dołączył(a): 15/5/2008, 10:08
Lokalizacja: Wrocław City/Barcelona


Postprzez zzzubek » 3/8/2008, 14:05

wiele pytan malo odpowiedzi :D
w niczym kobieta nie wygląda tak dobrze, jak w niczym! :twisted:
C Z E S C I (otwórz link) - GSX-R SRAD 6oo 75O «««
Avatar użytkownika
zzzubek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 579
Dołączył(a): 11/11/2007, 19:12
Lokalizacja: tsk


Postprzez gelo007 » 3/8/2008, 14:28

Olo, a w jaki sposób kontaktowałeś się z wynajmującym/sprzedającym?
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez Labiss » 3/8/2008, 16:27

Spróbuj dać w dziale Prawo.Może ktoś tam siedzi i będzie wiedział.
kretyn jakich mało
Labiss
MEGA TROLL
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 1/5/2007, 12:10
Lokalizacja: Miechów

Postprzez andy7 » 3/8/2008, 17:05

Domyslam sie, ze wynajmujacy wynajal agencje aby ona wynajela komus lokal. W miedzy czasie wlasciciel lokalu sam znalazl najemce ( Ciebie ). Potem pewnie agencja kogos znalazla a wlasciciel lokalu poinformowal ich, ze juz wynajete. Teraz agencja szuka jelenia. Prowizje moga sobie sciagnac od wlasciciela, Nie majac zadnego Twojego podpisu moga Ci nadmuchac.

Nie plac i basta.
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez olo113 » 3/8/2008, 17:55

tzn..poprzez ogłoszenie na domiporta. Pod podany w ogłoszeniu numer.
Okazało się na miejscu że jest to pilotowane przez Agencje nieruchomości, i w konsekwencji że jeżeli chcę to mieszkanie nabyć zobowiązany jestem do uiszczenia opłaty /prowizji. Ładnych pare tyś.
Chodzi tylko mi o jedną rzecz - jakim prawem mam płacić agencji jakiekolwiek pieniądze jeśli sprzedającym jest prywatna osoba która wynajęła ich do tego. Dlaczego mam tym złodziejom cokolwiek zapłacić.
Za przeproszeniem wpier.........się butami do tego. Jakbym miał przyjemność oglądać tą tłustą arogancką babe. Ponadto za niecałe 2h pracy inkasują pieniądze na jakie kiedyś pracowałem miesiącami.
Życie jest za krótkie żeby być małym.
yamaha R6
Avatar użytkownika
olo113
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 552
Dołączył(a): 15/5/2008, 10:08
Lokalizacja: Wrocław City/Barcelona

Postprzez mlody » 3/8/2008, 21:32

No niestety olo,z tego żyją te chwasty.
Moja sister tez ostatnio szuka mieszkania,zazwyczaj ogłoszenia są wystawiane przez "agencje",to oni maja klucze,pokazuja mieszkanie itd... również uważam ze to rozbój w biały dzien,ale co zrobic,sprzedający podpisuje umowe z tymi ćwokami,a tam zawarte jest ze część prowizj płaci sprzedający a część kupujący...
2h pracy,-6tys agencja zgarnia i świat sie kręci.... Polskaaaa biało czerwoniii,rzygi.

p.s w umowie nawet zawarte jest ze sprzedaz poza "agencja"podlega karze czy cos w tym stylu..
Obrazek (otwórz link)
Jak każdy właściciel Kawasaki mam zawsze racje i jestem najmądrzejszy :PPP

zx6r '2006
Avatar użytkownika
mlody
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1350
Dołączył(a): 10/5/2006, 20:55
Lokalizacja: opo

Postprzez irko » 3/8/2008, 21:33

olo ale pretensje sa tu w ogole nie na miejscu, to jest firma zajmujaca sie tym i kazdy placi, nie chcesz im placic to szukaj tylko prywatnych ofert, maja prace jak inne, wcale nie kradna ani nikogo nie oszukuja, nie jest to fajne dokladac komus ale kazdy jakos zarabia, takim prawem masz im zaplacic, ze wlascicielowi nie chcialo sie zalatwiac wszystkiego i wynajal ich do tego, np w komisie samochodowym jest to samo, idac tym torem zlodziejami mozna nazwac niemal wszystkich :D
na stanie
trx 450r
ktm 530 excr
gsxr 750
irko
Świeżak
 
Posty: 191
Dołączył(a): 28/5/2008, 19:41
Lokalizacja: że znowu

Postprzez greddy » 3/8/2008, 21:34

złodzieje :twisted:
brak motywacji do życia...
Avatar użytkownika
greddy
Stały bywalec
 
Posty: 1081
Dołączył(a): 16/5/2008, 17:43
Lokalizacja: płn-zach

Postprzez irko » 3/8/2008, 21:48

nikt nikogo nie zmusza ani agencja wlasciciela ani agencja klienta, jedni i drudzy sami sie zglaszaja a potem pretensje do garbatego, ze ma dzieci proste :D
na stanie
trx 450r
ktm 530 excr
gsxr 750
irko
Świeżak
 
Posty: 191
Dołączył(a): 28/5/2008, 19:41
Lokalizacja: że znowu

Postprzez olo113 » 3/8/2008, 21:55

oto pretensje kolego, że ja ich nie wynająłem, nie podpisywałem umowy tylko prywatny właściciel tak więc niech on płaci.
btw. czyżbyś pracował w takiej agencji? odnosze takie wrażenie.
To nie żadna praca to kur......rozbój!! żadna praca.
Życie jest za krótkie żeby być małym.
yamaha R6
Avatar użytkownika
olo113
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 552
Dołączył(a): 15/5/2008, 10:08
Lokalizacja: Wrocław City/Barcelona

Postprzez greddy » 3/8/2008, 22:03

Nie dość, że bogactwo nie panuje, to jeszcze na każdym rogu ktoś chce nas okraść.Z drugiej strony patrząc, jakoś trzeba zarabiać... Mogę jedynie powiedzieć, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :roll:
brak motywacji do życia...
Avatar użytkownika
greddy
Stały bywalec
 
Posty: 1081
Dołączył(a): 16/5/2008, 17:43
Lokalizacja: płn-zach

Postprzez olo113 » 3/8/2008, 22:05

faktycznie ich praca jest tak ciężka, muszą wystawić ogłoszenia, i pojawiać się na spotkaniach, ewentualnie gotowca zrobić pod umowe.
No ciężka praca. Zal.pl
Życie jest za krótkie żeby być małym.
yamaha R6
Avatar użytkownika
olo113
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 552
Dołączył(a): 15/5/2008, 10:08
Lokalizacja: Wrocław City/Barcelona

Postprzez irko » 3/8/2008, 22:18

olo nie mam nic wspolnego z nieruchomosciami bo akurat handlem sie zajmuje, czy ktos bierze duze czy male pieniadze za to co robi to juz jego sprawa, tobie nikt nie broni zarabiac duzo ani nikt cie nie zmusza do kupowania czegos w tym czy innym miejscu, jest popyt na agencje wiec nadal jest to dobry biznes, gdyby nie ta agencja pewnie w ogole bys nie wiedzial o tym mieszkaniu bo wlasciciel mogl sobie tylko wystawic plandeke na balkonie albo mala karteczke na klatce schodowej, sprawa jest czysta- wlasciciel albo nie mial czasu sie tym zajmowac albo mu sie nie chcialo, nie pasuje ci ten uklad szukasz dalej
na stanie
trx 450r
ktm 530 excr
gsxr 750
irko
Świeżak
 
Posty: 191
Dołączył(a): 28/5/2008, 19:41
Lokalizacja: że znowu

Postprzez olo113 » 3/8/2008, 22:22

raczej mi nie jest spieszno,.
To dziwne, bo właśnie sprzedający jest człowiekiem który ma dużo wolnego czasu. To chyba nie problem wystawić ogłoszenie.
Wierz mi ponad 90% ofert zostały "wykupione" przez tych sępów.
Życie jest za krótkie żeby być małym.
yamaha R6
Avatar użytkownika
olo113
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 552
Dołączył(a): 15/5/2008, 10:08
Lokalizacja: Wrocław City/Barcelona

Postprzez irko » 3/8/2008, 22:30

to jest glabem taki gosc, ja bym nigdy nie skorzystal majac wolny czas z agencji bo duzo latwiej jest sprzedac/wynajac bez posrednikow
olo kazdy z czegos zyje, nie mozemy miec pretensji do sklepikarza, ze na nas zarabia bo wszyscy jakos zarabiamy, tak samo nie mozemy miec pretensji, ze jeden robi "nic" i zarabia krocie a drugi dyma od rana do wieczora w pocie czola za marne grosze, nikt nikomu nie zabrania duzo zarabiac, kazdy jest kowalem wlasnego losu
a tak poza konkursem dogadalem sie kiedys z babka co pracowala w agencji wlasnie i uzgodnilismy z wlascicielem juz w trojke, ze jej odpale dole gdzie wyszlo to grosze biorac pod uwage to ile bym musial agencji wybulic i nie bylo problemu
na stanie
trx 450r
ktm 530 excr
gsxr 750
irko
Świeżak
 
Posty: 191
Dołączył(a): 28/5/2008, 19:41
Lokalizacja: że znowu



Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na gr