Zobacz wątek - Pierwsze moto-Co wybrać?
NAS Analytics TAG

Pierwsze moto-Co wybrać?

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Pierwsze moto-Co wybrać?

Postprzez Motosprint » 13/5/2018, 13:56

Witam, chciałbym prosić was o poradę w wyborze na pierwsze moto.
Obecnie na oku mam:
-Romet Zetka 125
-Romet ZK 125 FX
Miałem na oku też używane, typu yamaha tzr 50 czy derbi gpr, pomimo że, nie są jakieś złe pod względem silnika lecz sam fakt że jest to dwusuw... mnie to odrzuca.
Od mojego pierwszego motocykla oczekuję w miarę sporej mocy przy której mogę osiągnąć prędkość przelotową 100km/h, musi być ekonomiczny i mało awaryjny. Wiem że ZETKA i ZK FX to praktycznie inne motocykle ale ze względu na możliwość przerobienia ZETKI na 150ccm nie mogę się zdecydować, fakt że ZK FX posiada wtrysk i wałek wyrównoważąjący i inne duperele które robią dobre wrażenie na mnie. Potrzebuję waszych opinii do podjęcia decyzji. Pozdrawiam.
Motosprint
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 28/10/2015, 15:00


Re: Pierwsze moto-Co wybrać?

Postprzez Motosprint » 13/5/2018, 16:46

KtoÅ› coÅ›?
Motosprint
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 28/10/2015, 15:00


Re: Pierwsze moto-Co wybrać?

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 13/5/2018, 20:18

Ja bym Ci radził odpuścić sobie rometa. Chinszczyzna potrafi zepsuć przyjemność z jazdy jakością wykonania i awaryjnością. Osobiście wolałbym markowe 50ccm niż chińskie 125ccm.
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19

Re: Pierwsze moto-Co wybrać?

Postprzez Motosprint » 13/5/2018, 23:06

Z tego co slyszalem to az takie zle nie są i wiem to tez troche ze swojego doswiadczenia. Jest takie powiedzenie "Jak dbasz tak masz" z resztą na yt jest kilka filmików które potwierdzają te powiedzenie.
Powiem szczerze bardzo podobają mi sie markowe 50 np Yamaha tzr, lecz bardzo zraża mnie ten silnik... Boje się ze np. Dozownik przesyanie podawac olej czy trafie na egzemplarz ktory czeka na remont itp. A ja potrzebuje cos co jest ekonomiczne i bez awaryjne bez koniecznosci tak czestych remontow jak w 2T, kolejna sprawa to spalanie ktore potrafi byc wieksze niz w tych chinolach 125, bardzo nie podoba mi się "jeżdżenie 2t" ponieważ rozni się ono niz w 4t, np przy hamowaniu. Moze z czasem bym sie przyzwyczaił ale nie wiem, 2 razy mialem okazje się przejechac 2t (derbi gpr) podobalo mi sie bardzo zwlaszcza moc jaka jest dostepna w gornych partiach obrotow, a no tak jeszcze jedno, jesli mialbym jezdzic bez dozownika i bym musial robic mieszanke to jakbym chcial wyjechac w trase to specjalnie olej w plecaku wozic bo jak paliwo mi wpi****li cale to lipa potem :D. A sam motocykl ktory mam kupic musi mi posluzyc chociaz 3 lata. Mam dylemat serio proszę o pomoc. Pozdrawiam
Motosprint
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 28/10/2015, 15:00

Re: Pierwsze moto-Co wybrać?

Postprzez Motosprint » 14/5/2018, 00:25

Jeszcze jest jeden motocykl ktory zapomnialem dodac, Hyosung gt 125 ktory przykuł moją uwage dłuuuuuugi czas temu, lecz gdy patrze na oferty to polowa z nich to pie*****ne ulepy z poprzekręcanymi licznikami, moze ktos z was mial go to proszę o opinie.
Motosprint
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 28/10/2015, 15:00

Re: Pierwsze moto-Co wybrać?

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 14/5/2018, 08:21

Z małolitrażowych markowych jeździłem tylko na różnych kymco i dawały radę zarówno pod względem osiągów, jak i bezawaryjności. Chińczyka miałem i mimo, że dbałem to i tak lubił się psuć. Wiesz Twój portfel, Twoja sprawa. Słyszałem, że ludzie miewają bezawaryjne chinole ale ja się nie spotkałem. Pozdrawiam i powodzenia
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê