Zobacz wÄ…tek - Zestaw opon CBR 125R
NAS Analytics TAG

Zestaw opon CBR 125R

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Zestaw opon CBR 125R

Postprzez ChaserSki » 1/12/2017, 17:23

Witam, niestety po prawie trzynastu tysiącach kilometrów, moja tylna oponka jest bardziej gładka niż powierzchnia mojego kasku :shock: . Oznacza to dla mnie mniej więcej tyle, że czas na nowość 8) . Myślałem jednak o czymś odrobinę szerszym, a dokładniej o takim zestawie:
http://swiatopony.pl/pl/120-70-17/6682- ... city-.html
+
http://swiatopony.pl/pl/90-80-17/6624-9 ... -city.html
Ktoś ma może w swojej Hondzie opony tych rozmiarów i mógłby się podzielić doświadczeniem? :roll:
Z góry dzięki za odpowiedź ;)

zly dzial, przenosze. Rosiboj
Avatar użytkownika
ChaserSki
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28/3/2017, 18:06


Re: Zestaw opon CBR 125R

Postprzez ChaoticBiker » 4/12/2017, 10:33

moge sie podzielic takim doswiadczeniem, ze jak zrobisz za szeroko, to oponka bedzie obcierac o wahach (albo nawet w ogole jej nie zamontujesz).
Juz nie wspomne o pogorszeniu osiagów.
Swoja droga, czy przypadkiem fabrycznie CBR125R nie powinna miec z tylu 130/70-17? A z przodu 100/80-17? (czyli obie szersze niz w Twoim linku?)


Czy miales juz cos kombinowane z tym motocyklem wczesniej, czy po prostu kupiles go od goscia, który zalozyl to, co akurat bylo pod reka i najtansze, a nie to, co powinno byc zalozone?

Montuj rozmiar fabryczny, tylko zeby to byly now opony dobrej marki (Pirelli, Continental, Dunlop) a nie sparciale uzywki z niemieckiego smietnika.
Unikaj opon chinskich (a szczegolnie vee rubber! Sa absolutnie beznadziejne i moim zdaniem powinny byc zakazane, gdyz stanowia zagrozenie dla kierowcy)
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: Zestaw opon CBR 125R

Postprzez Zimny72 » 5/12/2017, 09:44

Też jestem za montowaniem opon w oryginalnym rozmiarze. Zazwyczaj jest on dobierany przez profesjonalnych testerów producenta, tak żeby moto najlepiej jeździło. Można kombinować z innymi lepszymi producentami czy rodzajami bieżnika (bardziej na deszcz, bardziej do turystyki lub bardziej na tor, ewentualnie w teren), ale rozmiar pozostawiłbym taki jaki jest fabrycznie.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Zestaw opon CBR 125R

Postprzez ChaserSki » 5/12/2017, 15:45

ChaoticBiker napisał(a):moge sie podzielic takim doswiadczeniem, ze jak zrobisz za szeroko, to oponka bedzie obcierac o wahach (albo nawet w ogole jej nie zamontujesz).
Juz nie wspomne o pogorszeniu osiagów.
Swoja droga, czy przypadkiem fabrycznie CBR125R nie powinna miec z tylu 130/70-17? A z przodu 100/80-17? (czyli obie szersze niz w Twoim linku?)


Czy miales juz cos kombinowane z tym motocyklem wczesniej, czy po prostu kupiles go od goscia, który zalozyl to, co akurat bylo pod reka i najtansze, a nie to, co powinno byc zalozone?

Montuj rozmiar fabryczny, tylko zeby to byly now opony dobrej marki (Pirelli, Continental, Dunlop) a nie sparciale uzywki z niemieckiego smietnika.
Unikaj opon chinskich (a szczegolnie vee rubber! Sa absolutnie beznadziejne i moim zdaniem powinny byc zakazane, gdyz stanowia zagrozenie dla kierowcy)


Nie, fabrycznie są z tyłu 100, z przodu 80, profili dokładnie nie pamiętam ;D . Aczkolwiek, słyszałem że 120 do tyłu wchodzi bez problemu, niektórzy nawet 130 dają, ale postanowiłem już nie przesadzać.
Avatar użytkownika
ChaserSki
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28/3/2017, 18:06

Re: Zestaw opon CBR 125R

Postprzez ChaoticBiker » 6/12/2017, 10:10

OK, te 130 z tylu i 100 z przodu to po 2011 roku, a Ty masz chyba wersje wczesniejsza, one faktycznie mialy oponki rowerowe.

Co chcesz osiagnac montujac grubsze opony?
Skretnosc motocykla a takze predkosc maksymalna najprawdopodobniej na tym ucierpi.
Wyglad? OK, o gustach sie nie dyskutuje.

Jesli chcesz poprawic przyczepnosc, zainwestuj po prostu w dobrej jakosci gumy ale w fabrycznym rozmiarze - Dunlopy, a moze Battleaxy?
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê