Zobacz wątek - Yamaha Wr 125 x czy KTM Duke 125
NAS Analytics TAG

Yamaha Wr 125 x czy KTM Duke 125

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Yamaha Wr 125 x czy KTM Duke 125

Postprzez Kuroha » 4/4/2016, 18:05

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wyborem następnego moto Yamahy wr 125 x albo KTM Duke 125 ( obecnie Yamaha TZR 50 ). Po długiej analizie doszedłem do dwóch motocykli prawie idealnych dla mnie. Od razu pisze, zdania nie zmienię jeśli chodzi o te dwa motocykle. Chciałbym głównie skierować ten temat do osób które mają teraz jeden z tych motocykli, żeby podzielili się takimi parametrami jak: prędkość przelotowa ( planuje robić tym moto trasy do nawet 250 km/dzień, ale 95% to miasto) , prędkość maksymalna ( trzeba mieć czym wyprzedzać :) , awaryjność i wygoda. Tak wiem że bez problemu wujek Google by mi pomógł, ale spotkałem się z wypowiedziami typu " to w ogóle nie jedzie " albo " nic nie zmieniałem a leci 130km/h" ( w obu przypadkach KTM i Yamahy) dlatego staram się jak najdokładniej dowiedzieć. Głównie chodzi mi o porównanie tych dwóch maszyn i wybranie najlepszej. Na pewno znajdzie się ktoś kto powie: "przejedź się, a wtedy decyduj" , i od razu się zgodzę, za jakiś czas zamierzam się wybrać na jazdy próbne.

Przepraszam jeśli w złym miejscu zamieściłem temat ( mój pierwszy post )
Kuroha
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3/4/2016, 20:58
Lokalizacja: Konin


Postprzez lagiboy » 4/4/2016, 20:27

kurde powiem Ci że wybór dość ciężki ale też trochę różne motocykle. duke ma tą fajną szeroką oponę z tyłu na której można się fajnie składać, wr125x to normalny supermociak i też jest fajny. powiedziałbym że duke trochę bliżej do naked bike a yamaha to typowe supermoto. kupując brałbym z tych dwóch duka, w mojej opinii jest fajniejszy do miasta i wygodniej na nim się jedzie. 250km na supermoto trochę dużo. z yamahy do duka bliżej mt125 niż wr125x.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez Kuroha » 4/4/2016, 20:40

Właśnie chodzi o tą skrajność. Mt125 w ogóle mi się nie podoba, wolał bym już bardziej tego duka.
Dzięki za szybką odpowiedź. Ogólnie wyrobie sobie zdanie po przejażdżce na obu.
Kuroha
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3/4/2016, 20:58
Lokalizacja: Konin

Postprzez Movi » 5/4/2016, 15:00

Dla mnie WR 125X to najfajniejsza 125tką w Yamasze i w ogóle na rynku.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez Mp2011 » 5/4/2016, 15:49

dla mnie na jednym i drugim moto siedzi sie jak na stołku tak że wygody tu nie szukaj duke troche wiecej pojedzie bo w wr-ce v-max wynosi 100km taki typowy miastowy po pierd***** a dukiem juz co nieco wyprzedzisz jakiegoś dziadka co okularów zapomniał i jedzie 80 prawymi kołami w rowie zeby go nie rozjechali albo dziecko na rowerze poza tym mogę powiedzieć że obydwa moto to 4t i za kieszonkowe ze szkoly będziesz jeździł całą noc i cały dzień z mojego punktu powiem tyle że w ktm-ach lubią się sypać takie pierdoły przekaźniki nie przekaźniki , łożyska itd ja do japońców osobiście nigdy nie miałem zażaleń i znam nie mało ludzi którym służył lub służy do tej pory i nie płaczą że co chwile muszą cos robić jak w ktm-ie
wr to niby SM ale nie oczekuj od tego ze poszalejesz na kole czy coś jak na innych sm to po prostu tylko wygląda jak sm
i taka adnotacja dla lagiboy sm tez możesz złożyć się na zakrętach znam sporo osob co lepiej w zakręty na sm wchodzą niz cwaniacy na R1 ale 125 4t jedynie gdzie możesz sie złozyć bo chyba na jakiejś 30 w mieście na 2 biegu xd
Mp2011
Świeżak
 
Posty: 94
Dołączył(a): 15/1/2016, 14:32

Postprzez YAMAHA MT 125 » 6/4/2016, 18:36

Jesteś pierwszą osobą od której usłyszałem, że MT 125 się nie podoba. Ale nic, każdy ma inny gust. U mnie miała być właśnie WR125R, ale czasowo nie była dostępna w salonie. Natomiast to właśnie Mt 125 spojrzała na mnie raz, potem drugi, i w końcu zauroczyła. Też zarzekałem się, że WR 125 albo nic. Teraz nie żałuję, bo patrząc teraz na moje oczekiwania i ich realizację, zdecydowanie bardziej mi ta MT 125 pasuje. Dlatego sugeruję nie zarzekać się, przymierzyć się także do MT 125.
Avatar użytkownika
YAMAHA MT 125
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30/1/2016, 14:47

Postprzez Kuroha » 9/4/2016, 15:51

Przymierzać się przymierzałem, no ale wiesz 15 lat jeszcze mam a to moto z 20 k zł kosztuje, a ja nie należę do dzieciaków którzy mówią rodzicom co mają im kupić bo to chcą i nie mam żadnej możliwości zarobić.
Ale wracając do tematu, bardzo podobają mi się osiągi tego moto ( czytałem że 125 km/h jedzie bez problemu ) , ale jeśli chodzi o wygląd wole duka ze względu że nie ma tej pustki między bakiem a silnikiem i po prostu lepiej wygląda.
Kuroha
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3/4/2016, 20:58
Lokalizacja: Konin



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na gr