Zobacz wątek - Wasze rady dla nowego motocyklisty- zakup 125cm do miasta.
NAS Analytics TAG

Wasze rady dla nowego motocyklisty- zakup 125cm do miasta.

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Wasze rady dla nowego motocyklisty- zakup 125cm do miasta.

Postprzez zdrojo@gmail.com » 22/3/2016, 20:39

Cześć, podjąłem decyzję o zakupie pierwszego motocyklu do 125cm. Nigdy wcześniej nie poruszałem się motocyklem. Miałbym gorącą prośbę o rady dotyczące kilku kwestii;
1. Motocykl będzie eksploatowany codziennie od kwietnia do wystąpienia pierwszych śniegów, teren miejski ( głównie ograniczenia prędkości do 50km/h miejscami do 100km/h- niewielkie dystanse), także podczas deszczu. Na co powinienem zwrócić uwagę przy doborze maszyny. ?
2. Kwota za zakup, pierwsze poprawki mechaniczne i zarejestrowanie nie może u mnie przekroczyć 2,5 tysiąca. Jakie modele typowo do miasta byście polecili? Czy lepiej jest zainwestować w starszy motocykl renomowanej marki, czy wrzucić pieniądze w trochę nowszego " Chińczyka" . Mam 184cm wzrostu, 92 kg.
3. Na jakie niedociągnięcia techniczne muszę szczególnie uważać kupując motocykl, by nie narazić się na przesadne koszta na początku, w niedalekiej przyszłości?
Będę bardzo wdzięczny za każdą Waszą radę- będzie mi niesłychanie pomocna. Pozdrawiam wszystkich, do zobaczenia na drodze.
zdrojo@gmail.com
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22/3/2016, 20:34


Postprzez Devil 125 » 22/3/2016, 21:17

2,5k skuter z tesco
Honda CBR 125R ---> Yamaha FZS 600 02r
Avatar użytkownika
Devil 125
Bywalec
 
Posty: 558
Dołączył(a): 9/9/2014, 14:46
Lokalizacja: DOL


Postprzez kravter » 23/3/2016, 00:01

2k to trzeba dac za dobry rower a nie moto :/
kravter
Świeżak
 
Posty: 318
Dołączył(a): 6/5/2013, 16:59

Postprzez Movi » 23/3/2016, 10:52

Tak jak koledzy piszą, za 2,5 koła to średnio jest o czym dyskutować... kup cokolwiek co zapala i nie zostawia dwóch śladów i tyle.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Re: Wasze rady dla nowego motocyklisty- zakup 125cm do miast

Postprzez Zimny72 » 23/3/2016, 12:57

zdrojo@gmail.com napisał(a):Na co powinienem zwrócić uwagę przy doborze maszyny?

Po pierwsze zwróć uwagę czy masz jakiekolwiek uprawnienia do kierowania motocyklem? Co by się nie powtarzać:

Zimny72 napisał(a): ... prawko jazdy nie uprawnia wyłącznie do wjechania na drogę publiczną, uprawnia do czegoś dużo ważniejszego - do UBEZPIECZENIA siebie i motocykla. :D Miałem podobną rozkminkę przed zakupem skutera - chciałem kupić 50ccm na prawko B i "tak jak wszyscy" odblokować, no bo prędkość max 50km/h, to przecież szybciej da się hulajnogą... :D Tyle, że na jednym forum (nie Ścigacza) Koledzy wyjaśnili mi konsekwencje: bierzesz udział w wypadku i choćby to nie była twoja wina, a druga strona wypadku była pijana w 3 d..., to winny jesteś zawsze Ty:
1) jeżeli nie masz żadnego prawka albo niewłaściwe, to faktycznie prowadzisz pojazd bez uprawnień, więc w ogóle nie powinieneś znajdować się na drodze,
2) jeżeli nie masz ubezpieczenia, albo masz ubezpieczone moto na inną kategorię niż faktycznie prowadzisz (te odblokowania i przeróbki), to faktycznie nie jesteś ubezpieczony.
Zatem jeżeli bierzesz udział w jakimkolwiek wypadku tj. w Twoim przypadku wjedziesz na entuzjastów nordicwalkingu w lesie i któregoś uszkodzisz, to jesteś winny, płacisz za szkody i leczenie z własnej kasy w pełnym zakresie, a jak ktoś dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu to płacisz alimenty do końca życia. Tj. do czasu pełnoletniości płacą Twoi rodzice. Zatem zanim na coś wsiądziesz, to przegadaj temat z przyszłymi płatnikami. Bo nie wierzę, że skończy się tylko na lesie, zapewne dojdziesz do wniosku, że "szybko przelecisz jakąś podrzędną ulicą, ot tak by gliny nie zobaczyły"... ;)
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na gr