Zobacz wÄ…tek - przesiadka z samochodu na nowÄ… 125-tkÄ™.
 
NAS Analytics TAG

przesiadka z samochodu na nowÄ… 125-tkÄ™.

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

przesiadka z samochodu na nowÄ… 125-tkÄ™.

Postprzez Sara89 » 8/5/2016, 12:33

Witam wszystkim.

Od 9 lat posiadam kat. B(piszę z konta koleżanki, jestem facetem).
Najeździłem w swoim życiu sporo kilometrów a nigdy nie przejechałem nawet 1km motocyklem/motorowerem z biegami.
Zdarzyło się zrobić kilka tysięcy na skuterze 125 w tamtym roku, natomiast z biegówką nie ma to nic wspólnego.

Byłem w salonie hondy, strasznie spodobała mi się nowa cbr-ka. Nowy model nie wygląda juz jak rower tylko w miarę powaznie jak na taką pojemność a przy tym jest dosyć lekki.

Znalazłem w szkole jazdy ofertę 4h jazd doszkalających dla osób które mają B i chcą wskoczyć na "A1".
Czy takie 4h mi wystarczą ? Byłem przekonany, że tak, natomiast jak czytam w internecie, że ludzie po 15h jazdy nadal nie czują się pewnie to trochę zwątpiłem.

Druga sprawa tyczy się sprzętu. Kazdy pisze, że glebe się zalicza prędzej czy później i lepiej zacząć od jakiegoś starszego Chińczyka.... z tym, że szkoda mi ładowac pieniędzy w coś, co i tak będę chciał się jak najszybciej pozbyć.
Rzeczywiście wszyscy zaliczaliście gleby ?
Po jakim czasie byliście w stanie samodzielnie "obsługiwać" motocykl ?
Przypominam, że nigdy nie jeździłem nawet motorynką.

Założyłem, że jeśli nie dam rady ogarnąć sprzetu w ciągu tych kilku godzin to po prostu kupię jakiś maxiskuter 125 np. Yamahę Nmax.
Sara89
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20/4/2007, 18:21


Postprzez kravter » 8/5/2016, 15:27

To zalezy, jeden bedzie jechal po 30 min inny po 30h, mozesz sobie kupic crash pady do tej cbr to w razie gleby bardzo ograniczy szkody
Ja mialem kilka gleb ale to jak mialem z 10 lat na motorynce, a na wiekszej maszynie jeszcze nie (odpukac)
mysle ze spora wiekszosc motocyklistow jakas glebe miala
kravter
Świeżak
 
Posty: 318
Dołączył(a): 6/5/2013, 16:59


Postprzez Jarod » 9/5/2016, 14:07

Dasz rade, ja kupowałem swoją 125 to pierwsza moja jazda motorem w życiu była 15 km do domu tymże motocyklem (cbf125)
Jarod
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 10/5/2015, 09:51
Lokalizacja: Åšwidnica

Postprzez JumbO » 13/5/2016, 13:24

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Ja motocykl dostałem jako prezent była to 125 ale została zblokowana na 50 gdyż posiadałem AM. Wykup sobie te 4h a jak nie dasz rady to sobie pojedziesz później na jakiś plac gdzie Państwo Policjanci nic nie zrobią i tam się poduczysz :) .
JumbO
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 10/3/2016, 22:30
Lokalizacja: Paczków



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê