Zobacz wątek - Wszystko o motocyklach kat. A2, dławieniu w nich mocy itd.
NAS Analytics TAG

Wszystko o motocyklach kat. A2, dławieniu w nich mocy itd.

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Postprzez jasnoksieznik » 22/5/2014, 13:27

Wez zaloz oddzielny temat w dziale "prawo", bo tutaj sie offtop robi. Uzywaj tez interpunkcji, pelnych zdan, lamania linii itd., bo trudno Cie zrozumiec.
Uwazaj na skroty, czy piszesz o km, czy o km/h, bo jedno z nich to "konie mechaniczne".

Przeczytaj: http://www.scigacz.pl/Yamaha,R6,caly,cz ... 12333.html
Ja rozumiem, ze masz jakis meldunek, ale napisz (w tym nowym temacie w dziale "prawo") dokladnie jaki - jesli masz tylko niemiecki meldunek, to nie mozesz zrobic prawa jazdy w PL.

Ilosc walkow miedzy 50ccm i 125ccm jest niemala. Tak jak problemow z policja, gdy Cie takim czyms zatrzymaja. Niemiecka policja jest na to wyczulona. Kiedys mi chcieli moja calkiem koszerna 50tke rozbierac, bo wg. patrolu za szybko ruszyla spod swiatel. Ale to tez offtop w tym temacie.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez GranaTeN » 22/5/2014, 14:00

Rozumiem,

Posiadam Polski dowód ;D wiec z prawo jazdami problemu nie bedzie, Tylko ciekawi mnie jedną czy mógłbym jeździć r6 zablokowaną do 35 kw która by miała 48 ps po Niemieckich ulicach z Polskimi prawo jazdami na A2, tylko tym jestem zainteresowany tak czy nie !?
GranaTeN
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22/5/2014, 02:41
Lokalizacja: Uzbekistan


Postprzez GranaTeN » 22/5/2014, 14:44

dobra uj z R6, postanowiłem że zrobie prawko na A2 i kupie KTM duke 390 za rok sie kupi r6

z góry przeprasza za spam

i dziekuje LWG
GranaTeN
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22/5/2014, 02:41
Lokalizacja: Uzbekistan

Postprzez jasnoksieznik » 22/5/2014, 14:50

BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez d-_-b123 » 25/5/2014, 19:55

Siema mam pytanie odnosnie mojego pierwszego motocykla na kat. A2. Myslalem nad honda fmx 650 ale nwm czy nie jest ona za mocna na pierwszy motocykl, jezeli jest dobra to mam pytanie do jakiego okolo przebiegu jest warto kupic taki motocykl moj budzet to 12 tysiecy . Prosze o propozycje innych motocykli z gory dzieki za odpowiedz
d-_-b123
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 31/3/2013, 22:06
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Ross » 26/5/2014, 16:36

Chcę za rok robić A2 i kupić motocykl. Interesują mnie ścigacze, np. Honda CBR650, ale niestety mają za dużą moc. Widziałem kiedyś CBR'kę, która miała 96km. Czy mógłbym taką stłumić do 48km i zarejestrować na A2? Ile wyniosłoby mnie wszystko związane z tłumieniem i rejestracją na A2? Nie interesują mnie motocykle przystosowane do prawka A2, bo są droższe i dużo słabsze. Na motocykl mam około 7 tysięcy, więc nie zaszaleję. Z tego co widzę, to raczej tej CBR'ki nie znajdę. Jaki polecacie inny motocykl? Koniecznie ścigacz i lepiej, żeby miał moc przy górnej granicy, czyli około 90km.
Ross
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26/5/2014, 16:11
Lokalizacja: Żory

Postprzez 7SVD7 » 28/5/2014, 19:00

hmmm... dławienie dławieniem , ale nasuwa mi się pytanie jakie będą konsekwencje przekroczenia dopuszczalnej mocy o jakieś 15kW ?

Brak uprawnień mandat 300 zł.
Na drugi raz szukaj w dziale prawo, takich tematów jest multum
// boshi
7SVD7
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27/5/2014, 21:23
Lokalizacja: Jastrowie

Postprzez leff » 28/5/2014, 20:30

poszukaj sobie w dziale prawo
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez R.O.N.O » 29/5/2014, 18:05

Może mi ktoś powiedzieć jak to jest z motocyklami z Niemiec?
Wiele można znaleźć sprowadzonych stamtąd motocykli z wbitymi każdy równo 25kW. Były one specjalnie na ichniejszy rynek wypuszczane z tak ograniczoną mocą czy były po prostu blokowane przez użytkowników? W przypadku drugiej opcji była jakaś jedna popularna metoda?

Pytam, bo zastanawiam się nad kupnem takiego, ale z racji, że mam A2, to po uzyskaniu pełnych uprawnień chciałbym go odblokować i cieszyć się większą mocą, a w przypadku pierwszej opcji nie miałoby to większego sensu.

Z góry dzięki za odpowiedź ;)
R.O.N.O
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 14/3/2014, 10:22

Postprzez nacek » 29/5/2014, 20:44

Witam,

mam dylemat/pytanie którym chciałbym się z wami podzielić. Zacznę wiec od tego, że mam zamiar wyrobienia sobie w tym roku kategorii A2. Mam 20 lat i niestety nie miałem wcześniej możliwości ( kiedy jeszcze była taka możliwość) zrobienia kategorii A. Zmierzając do sedna, otóż mój problem polega na tym, że jestem dość wysokim facetem, mam 191 cm/80kg, z czego dość długie nogi. Przegrzebałem już wiele tematów na różnych forach [ tym również ] odnośnie motocykli dla wysokich i głownie są to motocykle które nie spełniają wymogów kat. A2. Dlatego zwracam się o pomoc do Was. Mój budżet to +- 8 tys., głownie interesują mnie motocykle sportowe, szosowe, ewentualnie cruisery. Wiem, że będzie z tym problem, ale jestem laikiem w temacie i chciałbym abyście pomogli mi znaleźć coś sensownego w tej kategorii. Biorę pod uwagę także ograniczenie mocy, gdyż słyszałem, że jest taka opcja. Co do motocykla to chodzi mi głownie o to, żeby pozycja była w miarę wygodna, bym nie haczył nogami o kierownicę i nie wyglądał na nim komicznie. Wiem, że najlepszym rozwiązaniem byłoby udanie się gdzieś i przymierzenie się do rożnych motocykli, ale na chwilę obecna nie mam takiej możliwości.

Z góry dziękuję za pomoc.
nacek
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29/5/2014, 19:52

Postprzez mordisek » 3/6/2014, 14:20

- Jakie masz doświadczenie zerowe
- Wiek, waga, wzrost, 20 , 80 kg , 189
- Do jakich celów chcesz używać motocykla jazda na co dzień - do pracy , po mieście czasami w trasie , jazda bez plecaka
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? Nie mam porównania więc nie wiem
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach? 6 tyś na sam motocykl
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? Pracuje ale nie chciałbym wydawać za dużo
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - nakedy
mordisek
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4/7/2011, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Postprzez jasnoksieznik » 3/6/2014, 14:59

@R.O.N.O: 25kW to stare niemieckie ograniczenie sprzed europejskiej A2. Seryjne motocykle byly blokowane do tej mocy.
W Niemczech nie istnialo ograniczenie "blokowania do polowy mocy", wiec teoretycznie mozna bylo i sportowego litra blokowac.
Pamietaj, ze wg. polskich przepisow moto nie moglo miec wiecej niz 50kW przed blokada, zebys mogl nim jezdzic z blokada do 25kW.

@nacek: Duzy jestes, ale jszcze nie olbrzym, nie bedzie tak zle.
Niestety, konstelacja "budzet ponizej 10k, poczatkujacy, sport, duzy" moze byc ciezka.
Tu na forum polecaja GPZ500, ale osobiscie nie znam tego moto.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez leff » 3/6/2014, 19:43

GPZ500 nie jest duza
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez kotlet95 » 8/6/2014, 19:19

Da radę wyrobić się w 11 tys zł ze zrobieniem prawka, kupieniem kompletnego ubioru i zakupem dobrej Hondy NX650?
kotlet95
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 20/5/2014, 21:26

Postprzez andy7 » 8/6/2014, 19:43

jasnoksieznik napisał(a):Pamietaj, ze wg. polskich przepisow moto nie moglo miec wiecej niz 50kW przed blokada, zebys mogl nim jezdzic z blokada do 25kW.


Pomyliles sie - 70 kW w/g polskich przepisow. Tak jak powiedziales, w Niemczech mozna dlawic kazdy ejden motocykl bez wzgledu na jego pojemnisc i jego moc.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez leff » 8/6/2014, 19:55

dobrze napisal, jesli moto ma blokade do 25 kW to zgodnie z polskim prawem przed blokada nie mogl miec wiecej niz 50 kW, blokowac mozna max o 50%
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez andy7 » 8/6/2014, 20:01

leff napisał(a):dobrze napisal, jesli moto ma blokade do 25 kW to zgodnie z polskim prawem przed blokada nie mogl miec wiecej niz 50 kW, blokowac mozna max o 50%


Leff

z tego co mi wiadomo, to przed rejestracja motocykli sprowadzonych z EU diagnosta sprawdza w bazie danych jeka moc posiada dyny motocykl przed dlawieniem a nie do jakiej zostal zdlawiony.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Glosu2 » 9/6/2014, 10:40

Witam mam pytanie odnośnie blokowania mocy w hornecie 600 2005-6r. Czy rzeczywiście da się zablokować do 35kw? Pytam się bo można blokować kiedy moc nie przekracza podwojonej mocy wymaganej na A2 czyli 96km=70,6kw a 48km=35kw czyli 35*2=70kw. Tak więc niby moc przekracza o 0,6 kw. Czy jet to prawda i czy te 0,6kw robi jakąś wielką różnicę przez co nie mozna zablokować?
Glosu2
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8/6/2014, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez leff » 9/6/2014, 11:31

robi, przepisy sa precyzyjne a nie w przyblizeniu
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Cruiseer » 11/6/2014, 13:52

Witam ponownie, przeklejam temat tutaj :)

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie):
Żadnego doświadczenia, kiedyś znikomo na skuterach(+szlif..), parę któtkich jazd na biegowych 50tkach

- Wiek, waga, wzrost:
19 lat, chłopak, ok. 68kg, ok. 188cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Szukam motocykla przede wszystkim do ogólnego nauczenia się jazdy motocyklem większym niż skutery, gdyż mam to coś w środku, co mnie niemiłosiernie ciągnie do jednośladów ;) Będzie to mój pierwszy motocykl, zapewne będę nim śmigał do szkoły(2-3km), do pracy(7km), tryb jazdy raczej mieszany, trochę po mieście, trochę pośmigać po trasie. Oprócz samotnej jazdy pewnie też i jazda weekendowa z kumplami :) Chciałbym też w miarę komfortowo jeździć te 200-300 kilometrów. Bez żadnych torów, szutrów czy ciężkich terenów. Sportowy na drogi.

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Jako takiego nie mam doświadczenia z lataniem w sezonach, dopiero rok posiadam kategorię B, jestem w trakcie robienia kategorii A2. Ale myślę, że te 8-10tys. będę w sezonie robił motocyklem.

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Na sam motocykl planuję mieć te 7-8tys. zł. Oczywiście jest to kwota na sam pojazd (bez rejestracji, bez przeglądu, bez stroju, bez oc). Resztę myślę, że sukcesywnie dokupię i opłacę ;)

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Ile trzeba będzie tyle będę przeznaczał, w sezonie te 2tys. zł. myślę, że będę w stanie, ale raczej tyle nie będzie mnie to wynosiło.

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Sportowe. Z owiewkami oczywiście, gdyż taki GS500 naked niekoniecznie mi się podoba. Z wyglądu jak normalny sportowy motocykl, coś podobnego do Kawasaki Ninjy lub GSX-R'a lub nowszej CBR'ki. R6 lub R1 z wyglądu też są pięknymi motocyklami :)

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
GS500. Podobno dobry na początek, mała cena eksploatacji, z owiewką nawet fajnie wygląda, po zamontowaniu przelotowego wydechu podobno chodzi jak rasowy motocykl. Nie mam nic innego do porównania jak na razie.
Ninja 300r, 400r, zxr 400. Też mi się spodobały, jednak cena baaaardzo odbiega.

Dlatego proszę Was o pomoc i doradzenie, + i - eksploatacja, spalanie, komfort, ceny, ewentualnie linki do artykułów, a co najważniejsze, Wasze doświadczenia, odczucia i opinie, od czego Wy zaczynaliście ( nie chodzi mi o ETZ czy Simsona, gdyż każdy liznął co nieco na wsi u kuzyna :) tylko o pierwszy taki już poważniejszy motocykl)

Z góry bardzo dziękuję nawet za dotrwanie i przeczytanie całego monologu jak i rady ;)
Liczę na Was i Szerokości :)
Lewa!
Cruiseer
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10/6/2014, 23:01
Lokalizacja: Lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na górê