Zobacz wÄ…tek - Prawo jazdy A2 jest,rejestracja A2 jest co dalej?
 
NAS Analytics TAG

Prawo jazdy A2 jest,rejestracja A2 jest co dalej?

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Prawo jazdy A2 jest,rejestracja A2 jest co dalej?

Postprzez darok95 » 17/6/2020, 12:00

Witam,piszę ten wątek ponieważ nurtują mnie następujące sytuacje.
Jestem raczej pewny że przy kontroli drogowej posiadając motocykl Yamaha FZ6N i mowa tutaj o wersji którą można było legalnie zarejestrować na A2 ( 74km ) obeszło by się bez konsekwencji jeżeli oczywiście nie popełniłbym żadnego wykroczenia ponieważ i na plastiku widnieje A2 oraz w dowodzie rejestracyjnym. Jeśli nie mam racji proszę mnie poprawić oraz wypowiedzieć się.
Druga sytuacja wygląda tak samo FZ6N z dowodem w którym jest wbite A2 lecz posiada moc fabryczną 74KM oraz plastik A2,miała miejsce stłuczka/wypadek drogowy z moim udziałem,logiczne jest że gdybym w dowodzie miał wbite pełne A straciłbym możliwość wypłaty ubezpieczenia i wszystko szłoby z mojej kieszeni. Wracając chciałbym zapytać czy przy wyżej wymienionej sytuacji ( prawko A2, dowód A2 ) jak miała by wyglądać weryfikacja czy motocykl posiada 47KM czy posiada jednak fabryczną moc.
darok95
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17/6/2020, 11:50


Re: Prawo jazdy A2 jest,rejestracja A2 jest co dalej?

Postprzez Fugu » 17/6/2020, 12:14

darok95 napisał(a):...obeszło by się bez konsekwencji jeżeli oczywiście nie popełniłbym żadnego wykroczenia ponieważ i na plastiku widnieje A2 oraz w dowodzie rejestracyjnym...

W dowodzie rejestracyjnym nie ma wpisu "A2". Czy mozesz jezdzic danym pojazdem, policjant decyduje na podstawie wpisanej mocy oraz mocy przed tlumieniem.

darok95 napisał(a):Druga sytuacja wygląda tak samo FZ6N z dowodem w którym jest wbite A2 lecz posiada moc fabryczną 74KM oraz plastik A2

Nie ma wpisu kategorii w dowodzie. Jesli masz wpisane 47 KM, a pojazd ma wiecej, nie masz homologacji - pojazd nie jest dopuszczony do ruchu.

darok95 napisał(a):Wracając chciałbym zapytać czy przy wyżej wymienionej sytuacji ( prawko A2, dowód A2 ) jak miała by wyglądać weryfikacja czy motocykl posiada 47KM czy posiada jednak fabryczną moc.

Sposob ograniczenia mocy jest zawarty w papierach, ubezpieczyciel moze sprawdzic, czy stan pojazdu zgadza sie z jego dokumentacja.
W wypadku FZ6N jest to mala blaszka. (otwórz link)
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28




Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê