Zobacz wÄ…tek - Pierwszy Motocykl A2 do 12 tyÅ›.
NAS Analytics TAG

Pierwszy Motocykl A2 do 12 tyÅ›.

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Pierwszy Motocykl A2 do 12 tyÅ›.

Postprzez Minaram » 9/6/2019, 11:25

Witam, cześć i czołem! Dwa dni temu zostałem szczęśliwym posiadaczem kat. A2 i zaczynam szukać maszyny dla siebie. Nie ukrywam, że to co skłoniło mnie do zrobienia kat A. to głównie ciężkie maszyny typu cruiser/ ew. jakieś bobberki-jednak z tego co słyszałem dużo osób odradza mi to na pierwszy motor (sugerując jazdę rok/dwa na czymś lżejszym i przesiadkę dopiero na pełnym A). Chętnie usłyszę Wasze propozycję i z góry dziękuję za pomoc!


- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie), Yamaha MT 07 - tyle co na kursie
- Wiek, waga, wzrost, 21, 73kg, 176cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla? Jazda po mieście do pracy i po prostu jako środek transportu. Raz na jakiś czas (na 2-3tyg) trasa z 500km w dwie strony. Okazyjnie jakieś inne zastosowania.
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? Dobre pytanie
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach? Na sam motocykl chciałem przeznaczyć około 10-12tyś (Sam motocykl, dodatkowe 2-3 będzie zostawione na ewentualne naprawy i opłaty/jeśli macie coś fajnego o 500zł droższe to myślę, że też to jest do udźwignięcia) a ciuchy już mam.
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? Nie myślałem o tym, ale jeśli to koszt rzędu 1-2 tyś (nie licząc benzyny) no to myślę, że damy radę.
[b]- Jakie motocykle Ci się podobają[/b] - Cruisery, bobbery i ewentualnie bardziej klasyczne nakedy (wracając do tego co napisałem na samej górze)
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę? Honda Rebel CMX 500 (niestety jako nowy motocykl jest za droga), Honda Shadow 600/750, Yamaha Drag Star itp. A z nakedów - Ducati Monster (z okrągłą klasyczną lampą), Kawasaki Zephyr, Honda Hornet też z klasyczną lampą.
Minaram
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9/6/2019, 11:06


Re: Pierwszy Motocykl A2 do 12 tyÅ›.

Postprzez ChaoticBiker » 12/6/2019, 10:49

Siemano.
Honda Shadow 600/750 na A2 da rady a i fajnie wygodnie sie tym pierdzi no i klocowate nie jest. W sumie z tego co wymieniles to moze byc dobry wybor, gdyz nawet ogranicznik nie zrobi na tych moto wielkiego wrazenia.
Drag Star juz tak fajnie nie jezdzi i jest juz klocem.
Hornet na A2 nie wejdzie, Zephyr da rade. Problemem jest ogranicznik, ktory ze zwawych koni uczyni leniwe kobyly.
Raczej polecam kupic moto, ktore miesci sie "fabrycznie" w A2 tzn. nie trza go ograniczac - bedzie sie tym jezdzic fajniej niz ograniczonym moto, a nie ludz sie, ze bedzie tak, ze sciagniesz ograniczenie na pelne A bo prawie na pewno jak zrobisz A to bedziesz juz szukal innego moto.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh




Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê