Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl dla wysokiej osoby
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl dla wysokiej osoby

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Pierwszy motocykl dla wysokiej osoby

Postprzez kamillo211 » 3/3/2019, 19:00

Witam wszystkich,

Chciałbym kupić pierwszy motocykl.
Mam stare prawo jazdy kat. A czyli teoretycznie na wszystko, problem w tym, że egzamin robiłem dobrych kilka lat temu i po prostu z różnych powodów nic nie kupiłem do tego czasu. Chciałbym w końcu to zmienić.
Motocykl miałby służyć głównie do jazdy po mieście (do pracy), ewentualnie czasem gdzieś obok miasta, ale nie planuję wypadów, przejażdżek, wycieczek, wyścigów itd. itp.
Z założenia ma być narzędziem do pracy, najlepiej, żeby był tani i tani w eksploatacji, nie musi mieć nie wiadomo jakich osiągów.
Jeżeli coś się zmieni w ciągu pierwszego roku, wtedy będę się zastanawiał nad innym motocyklem z innym przeznaczeniem.
Ze względu na wspomnianą funkcję zastanawiałem się nawet nad jakimiś "chińczykami z supermarketu" - 125. Uważam, że nawet mi taki wystarczy na pierwszy rok żeby się rozjeździć.
Jednak mój największy problem to wzrost. Mam 193cm i ważę ok. 90kg przez co wyglądam szczuple... Na większości 125 wyglądałbym jak na rowerze i jeszcze pewnie z garbem...
Przeczesałem oczywiście forum i cały internet i wniosek jest oczywisty - Varadero 125...
Ale czy oby na pewno?
Szukam alternatywy. Varadero wydaje się naprawdę fajne, ale wg mnie ceny są nieadekwatne do modelu... ~7000zł za rocznik 2001? Trochę przesada. Części też drogie.
Rozumiem skąd ta cena - właśnie ze względu na popularność i fakt, że wystarczy kat. B, ale mnie właśnie kat. B nie ogranicza, dlatego nie chce przepłacać.
Szukam dlatego czegoś rozsądnego dla wyższej osoby, żebym się nie męczył tylko żeby dojazd do pracy sprawił mi przyjemność. Nie mam parcia czy to będzie 125, 250, 500, 600 czy 1000. Nie musi też mieć kosmicznych osiągów. Chciałbym ten motor potraktować jako początek przygody, a nie brać z nim ślubu na całe życie. Chciałbym na niego przeznaczyć wspomniane około 7000 zł, ale żeby cena/jakości była adekwatna.
Przyglądałem też się takim motocyklom jak: Kawasaki ZR, Bandit 600, Yamaha XJ600N, XJ600 Diversion , Suzuki SV650, ale nie ukrywam, że to właśnie Honda Varadero 125 XL najbardziej mnie zainteresowała, gdyby tylko nie da wyssana z palca cena...

LiczÄ™ na WaszÄ… pomoc :)
kamillo211
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3/3/2019, 18:26


Re: Pierwszy motocykl dla wysokiej osoby

Postprzez ChaoticBiker » 26/3/2019, 15:23

Ile masz do wydania?
125cc przy pelnym prawku nie ma za bardzo sensu, popularnosc tych sprzetow na kategorie B znacznie podbila ceny - lepiej wiece celowac w cos 250 wzwyz.

z perspektywy 190cm wzrostu oraz moturuw tak uzytecznych jak i latwych do opanowania, oraz takich ponizej 10k pln to polecalbym:
ze stajni Kawasaki:
KLE500
ZR7 / ZR-7S (S jest w owiewce)
Z750S

od Suzuki:
GSX-F 750 (jest ciut wiekszy niz 600tka, ktora w sumie tez powinna byc dosc wygodna)
Bandit (oklepane do bolu, ale dobre moto)

od Yamahy:
XJ900 (nie bac sie pojemnosci, jest to fajny motur o bardzo lagodnej charakterystyce i wygodny dla wysokich)
TDM - rewelacyjne, niedoceniane moto

od Hondy
Deauville /NTV 650/700

Albo starszy Triumph Tiger
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh




Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê