Zobacz wÄ…tek - Ograniczanie na A2, a spalanie
NAS Analytics TAG

Ograniczanie na A2, a spalanie

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Ograniczanie na A2, a spalanie

Postprzez Szklanka_Mleka » 24/4/2018, 17:43

Witam, jako że niedługo zaczynam kurs A2, zacząłem już sobie przeglądać na co mogę zbierać. :D W związku z tym pojawiło się u mnie pytanie czy kupując motocykl o pojemności powiedzmy 650 ccm i 71KM, po zdławieniu będzie on palił mniej niż przed, czy bez zmian?
Szklanka_Mleka
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24/4/2018, 17:37


Re: Ograniczanie na A2, a spalanie

Postprzez jasnoksieznik » 24/4/2018, 20:22

Blokada albo blokuje Ci ilość mieszanki (rollgaz, przepływ, gaźnik - nieważne) albo zmienia mapę silnika, żeby nie oddawał za dużo mocy.

Jeżdżąc przepisowo - nie odczujesz specjalnej różnicy. Jeżdżąc na maksa - dasz radę spalić więcej motocyklem niezablokowanym.

Poza tym, zanim zrobisz i odbierzesz prawko - minie połowa sezonu. Czyli przejedziesz pewnie z 5tys. km. Różnica w spalaniu między 7 i 8 litrów to może 200PLN w całym sezonie.

Ja zmieniłem otoczenie z miejskich dojazdów po kilka km na wioskę z krętymi drogami, po 30km w jedną stronę i mi spalanie spadło z 7,5 do 5 litrów na 100km - styl i tryb jazdy robi większą różnicę, niż blokada.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium




Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê