Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl ~5000
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl ~5000

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Pierwszy motocykl ~5000

Postprzez DethTroll » 23/8/2017, 13:46

Witam, jestem posiadaczem marzenia o motocyklu, rock n' rollu i wietrze we włosach :P
Na dniach zapisuję się na prawko A2 i mimo, że trochę czasu minie zanim dokument będę miał w portfelu to chciałbym wiedzieć co kupić(albo kupić na równi z odebraniem prawka). Na motocyklach, modelach, +, - się nie znam, więc każda pomoc i wskazówka mi się przyda :)
Chciałbym celować w miarę możliwości w coś osłabionego do kat. A2, żeby w razie zrobienia A mieć to samo. Chciałbym też mieć możliwość odwiedzenia rodziny co równa się trasą Gdynia-Bydgoszcz(rzecz jasna, od razu na taką podróż bym się nie wybrał), a z tego co czytałem/oglądałem/domyślam się nie każda maszyna nadaje się na takie dystanse.


- Jakie masz doświadczenie:
Praktycznie zerowe jeśli chodzi o sprzęt i jako takie jeśli mówimy o jeździe, trochę jazdy komarkiem po polnych drogach, kilka okrążeń motocyklem crossowym i jazda jako pasarzer.

- Wiek, waga, wzrost: 20 lat, około 66 kg przy ~181 cm wzrostu

- Do jakich celów chcesz używać motocykla, w jakich udziałach procentowych?
Bardziej miastowo i turystycznie(żeby mieć możliwość pojechać trochę dalej niż za miasto), wypad z kumplami na zaszdzie pojechania nad jakieś jezioro itp. nic ekstremalnego. Do tego prawdopodobna praca jako dostawca.
(Plecak to by się zdarzało chociaż chciałbym też zamontować sobie juki :p)
Myślę, że mniej więcej:
Miasto 70%
Dłuższe dystanse 20%
Reszta (poza offroadem): 5

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Ciężko na razie powiedzieć, ale chciałbym na pewno mieć możliwość przejechania dystansów ~200 km+ "na raz", jako jeden przejazd z przerwami.

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?:
Na sam motocykl chciałbym się zamknąć w cenie do 5tyś, ale wiadomo jak to jest... Jeśli mam chwilę poczekać, dozbierać i mieć coś bardziej odpowiedniego to niech tak będzie.
Poza motocyklem oczywiście będą rzeczy, kask itp. ale nie liczę ich w cenę maszyny

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Też ciężko mi w tej chwili powiedzieć, ale tyle ile potrzeba, żeby było bezpiecznie i komfortowo.

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Górują choppery oraz nakedy ale nie ma tutaj sztywnej linii. Ale cieszyłbym się mknąc w czymś a'la chopper :)

- Które modele na tą chwilę
przyciągnęły Twoją uwagę?
Suzuki GS500 oraz Honda CB(f)500, oglÄ…dajÄ…c motocykle polecane na A2
DethTroll
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23/8/2017, 10:42
Lokalizacja: Trójmiasto


Re: Pierwszy motocykl ~5000

Postprzez adam_tomasz » 24/8/2017, 09:20

Jakościowo i wyglądowo (choć o gustach się nie dyskutuje) polecam Honde CB(F)500 potem Kawasaki ER5 a dopiero później Suzuki GS500.
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań


Re: Pierwszy motocykl ~5000

Postprzez DethTroll » 29/8/2017, 12:45

Noo Kawasaki też fajnie się prezentuje.
Szczerze to z tych powyższych jeśli miałbym wybierać w tej chwili to bym wybrał Hondę.

A co powiedziałbyś (oraz inni :d) na Hondę Varadeo? Cenowo to też widziałem w miarę na moją dziurawą kieszeńa sprzęt fajny :)
DethTroll
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23/8/2017, 10:42
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Pierwszy motocykl ~5000

Postprzez Ruda_MaÅ‚pa » 6/9/2017, 09:48

Jeździłam przez trzy sezony na Kawasaki ER-5 i ze swojej strony mogę polecić z czystym sumieniem. Fajne, lekkie, zwrotne to, bardzo ekonomiczne, jeśli chodzi o spalanie. Jeśli choć trochę ogarniasz sprawy mechaniczne to koszt zakupu części nie jest wysoki, więc serwis nie wyjdzie drogo. ;) Robiłam nią trasy w granicach 400 km na raz i nie narzekałam na niewygodę :)
Avatar użytkownika
Ruda_Małpa
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 18/1/2016, 14:54
Lokalizacja: Z WÄ…chocka



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê