Zobacz wÄ…tek - Motor na A2
NAS Analytics TAG

Motor na A2

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Motor na A2

Postprzez Feyo » 7/4/2017, 13:39

Cześć wszystkim.
Za rok będę zdawał na kat A2 i chcę się dowiedzieć jaki motocykl byłby dla mnie, że tak powiem "dobry". Mam 1,9 m wzrostu, waga ~68 kg.

Szukam:
*Naked lub moto sportowe
*250ccm w górę (oczywiście ma mieć do 35kW mocy), 125 też mogło by być ale nie wiem czy bym się mieścił.
*do 10 tyś.zł

Narazie wpadły mi w oko modele Hondy: CBR500R, CB500F i NC700S. Niestety wykraczają poza mój pułap cenowy (około 13 tyś.zł.) Byłbym wdzięczny za wskazanie mi innych modeli.

Używałem cycle-ergo.com ale nie wiem kiedy motor robi się za mały. Przy niższych osobach widać czy sięgają do podłoża. A gdzie jest granica dla wysokich?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
Feyo
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1/4/2017, 14:27


Re: Motor na A2

Postprzez DedeRR » 22/4/2017, 18:40

Granica dla wysokich? Sky is the limit, można powiedzieć. Kwestia tego co będzie dla Ciebie wygodne. Ja mam 191cm wzrostu (może więcej, dawno się nie mierzyłem) i kupując Suzuki GS 500 słyszałem od paru osób: "Nieee, za małe to będzie, jak na psie będziesz wyglądał i niewygodnie Ci będzie". Nigdy nie widziałem siebie, jak na tym wyglądam, więc pod tym względem się nie wypowiem, natomiast muszę powiedzieć, że jest mi dosyć wygodnie. Nie tak jak na kursowym Gladiusie, ale też wygodniej niż na egzaminacyjnej Hondzie CB500 (A2).
Musisz się po prostu przymierzyć do interesującego Cię motocykla i samemu określić, czy jest to dla Ciebie wygodne, czy nie.

A co do motocykla do 10 000, na którym można poszaleć i jeździć z prawem jazdy A2, to sam szukałbym zablokowanego Suzuki SV 650 drugiej generacji. Albo N, jeśli chcesz golasa, albo S, jeśli chcesz z półowiewką i sportową kierownicą.
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ




Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê