Zobacz wÄ…tek - motocykl dla kaleki - yamaha mt-03 czy czy ktm duke390 ?
NAS Analytics TAG

motocykl dla kaleki - yamaha mt-03 czy czy ktm duke390 ?

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

motocykl dla kaleki - yamaha mt-03 czy czy ktm duke390 ?

Postprzez fabio29 » 29/8/2016, 20:57

proszę o pomoc bardziej doświadczonych motocyklistów.

Otóż nie wdając się w szczegóły moich przejść zdrowotnych mam duży problem z prawą nogą (jest dość słaba jak na duży turystyczny motor), w związku z czym szukam motoru, który będzie jak najlżejszy.



Mój główny dylemat:

który motor faktycznie będzie odczuwalnie lżejszy - ktm duke390 (waga 139 kg) czy yamaha mt-03 (poj 320 cm, waga katalogowa 168 kg).

Przypuszczam, że Yamaha może mieć niższy środek ciężkości i tym samym w praktyce będzie dla mnie lepsza.

Moje doświadczenie:
2 tyÅ› km na 125

budżet:
nieograniczony

do czego motor:

szosa ale z 5% tego offrodu chciałbym robić. Głownie poza miejskie wycieczki do max 300 km.


z góry dzięki za pomoc :)
fabio29
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29/8/2016, 20:31
Lokalizacja: małopolska


Postprzez andy7 » 29/8/2016, 21:16

Mimo tego ze ciut ciezszy ( nie znaczy wcale, ze bedzie to negatywne ) bralbym Yamaha'e, beuzdie mniejproblemowa w Service i na codzien

powodzenia zycze !

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez fabio29 » 31/8/2016, 09:11

andy7 napisał(a):Mimo tego ze ciut ciezszy ( nie znaczy wcale, ze bedzie to negatywne ) bralbym Yamaha'e, beuzdie mniejproblemowa w Service i na codzien

powodzenia zycze !

:wink:


o serwis się nie martwię jakoś bo i tak licze na gwarancje, a ktm duke ma znacznie dłuższą.
Chodzi głównie o lekkość motocykla gdy trzymam go na nogach, nie wiem czy da się jakoś to sprawdzić - że np. niższy prześwit oznacza że jest niżej środek ciężkości co przekłada się na odczuwalną lekkość.

i taki mały offtop - czy pojemność 321 lub 371 cm umożliwia wspólne wycieczki z użytkownikami 650 ? Pytam o kwestie nadążania.
fabio29
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29/8/2016, 20:31
Lokalizacja: małopolska

Postprzez RoooM » 31/8/2016, 13:38

To czy będziesz mógł z nimi jeździć zależy od ich dostosowania się do cb, bo jeśli oni będą pałować sprzęty to będą albo musieli na cb później czekać, albo szybko się rozstaniecie jako grupa. Ja jeżdże 600, ale nie mam problemu żeby jeździć z moimi kumplami którzy ujeżdżają jakże zadziorne 50/125, to wszystko kwestia dostosowania
RoooM
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1/6/2015, 19:29

Postprzez andy7 » 31/8/2016, 20:38

Idz do dealerow, zrob jazdy probne, gwarantuje, ze intuicja Ci dobrze podpowie

Mialem gwarancje, jak przyszlo co do czego to sie wypieli, bo to nie na to a na sramto.Wiec nie tak do konca bez zmartwien.



:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê