Zobacz wÄ…tek - Jakie Moto na A2 za 11tys
NAS Analytics TAG

Jakie Moto na A2 za 11tys

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Jakie Moto na A2 za 11tys

Postprzez siewier636 » 22/5/2016, 11:58

Witam was szukam pomocy w wyborze pierwszego motoru do 11tys ,Motor do miasta i na krótkie wypady po za miasto ,nie pogardziłbym tez pomoca w ogledzianch motoru przy kupnie;p

Zastanawiam sie nad :
Yamaha MT-03
Yamaha FZ6n lub fazer 2 zdławione na A2
Suzuki Gladius lub GSR 600
Honda CB 500, Hornet

a tak z innej beczki
junak cofe 125
romet rcr


Czy moze cos innego polecicie albo jakis odradzicie z tych :) nie interesujÄ… mnie scigacze
siewier636
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22/5/2016, 11:42
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez balans » 22/5/2016, 17:26

te motocykle z innej beczki to dla kogoś innego? bo jeśli to również propozycje dla ciebie to od razu sobie odpuść 125-tki, to się nadaje do nauki a i tak jak ci kategoria pozwala to na pierwszy motocykl zaczynałbym od 250, bo 125 oprócz do nauki nada się tylko do przejazdu przez miasto do pracy lub do sklepu nic więcej...

ZnawcÄ… nie jestem ale sam szukam motocykla na a2...

Patrzyłeś może na kawasaki er6? wersja naked jest brzydka, ale wersja z owiewkami wygląda świetnie i nie jest to typowy sport tylko po prostu naked z owiewkami więc pozycja małosportowa i dosyc wygodna, i nada się do zblokowania na a2, a w kasie 11 tys znajdziesz już napewno coś ładnego.
balans
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21/4/2016, 17:22


Postprzez siewier636 » 22/5/2016, 17:51

Te 125 to takie ktore mnie urzykły swoim wyglądem ,er6 własnie tez widziałem i jest ładny ,i chodzi mi a by sie wypodziec za i przeciw na kazdy z tych motocykli najbardziej mi sie podoba MT-03 ale jednocylndrowiec i przy zapomnieniu sie mozna go zadławic i nie wiem czy to jest dobry wybór ,seria FZ za to ciezko znależć w cenie tej a reszta własnie czekam na opinie :)
siewier636
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22/5/2016, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez DedeRR » 22/5/2016, 18:15

No 125 i do tego chińskie bym sobie odpuścił, serio, szkoda zachodu. Z listy wywaliłbym również Horneta, który może być zbyt narwany, jak na pierwszy motocykl. I GSR 600, który ma zbyt dużą moc, by móc nim jeździć mając prawo jazdy A2.
Zostały nam więc:
Yamaha MT-03 - bardzo sympatyczny motocykl, choć z przejażdżkami mógłby być problem, gdyż nie ma to żadnej ochrony przed wiatrem, chyba, że byś sobie dokupił jakąś akcesoryjną szybkę.
Yamaha FZ6n lub fazer 2 zdławione na A2 - tutaj już lepiej, bo Fazer 2 ma półowiewkę, choć i tak myślę, że może być zbyt mocny.
Suzuki Gladius - mam porównanie Gładego z jego poprzednikiem - SV650 i zdecydowanie na plus jest SVka, która po zdławieniu również by się nadała, choć silnik widlasty potrafi zaskoczyć, więc jeśli nie jesteś wystarczająco pewny swoich umiejętności to bym chyba jednak odpuścił.
Honda CB 500 - zdecydowanie poniżej budżetu, ale z drugiej strony tani w naprawie, fajny sprzęcik na początek. To do tego wypadałoby dorzucić resztę "idealnych na początek", czyli:
-Suzuki GS 500 (jako jedyny nie potrzebuje dławienia)
-Kawasaki ER-5
-Kawasaki GPZ 500
-Yamaha XJ600

ER-6 polecany przez kolegę wyżej również byłby fajnym sprzętem na początek, choć mi się osobiście nie podoba. A przynajmniej w wersji gołej, bo masz jeszcze obudowanego ER6F, który bardziej się nada na przejażdżki poza miastem, ale też pamiętaj, że im więcej motocykl ma plastików, tym droższy może być przy potencjalnej glebie (tfu tfu).
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Postprzez siewier636 » 22/5/2016, 18:32

Tez słusznie zauwazyłeś ze duza moc na pierwszy motor moze byc zła i z tym sie zgadzam jestem w pełni świadomo :) Najbardziej jestem Ciekaw opinie uzytkowników MT-3 ,FZ6n jak i fazera 2 no i ER-6 . i z tego bede chyba wybierał i szukał bo reszta to juz nie ta sylwestka nie ta linia ;p
siewier636
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22/5/2016, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez GoRideYourself » 23/5/2016, 08:06

Powiem tak :wink: ...
Hornetem jeździłem przez 2 sezony i... to zdecydowanie za dużo jak na start :wink: Wiesz, żeby nie było tak, że na prostych będzie git ale będzie Ciebie przerażać każdy ruch manetką we wszystkich bardziej technicznych manewrach. Zostawiłbym to sobie jako następce.

FZ6 Fazerem z kolei jeździ znajomy i miałem kilka razy okazje na przejażdżkę. Fajny sprzęt, wiadomo. Do 6tys. obr właściwie nie rozumiesz gdzie się pochowało te 100 koników - ale powyżej naprawdę nie można cwaniakować jeśli zaczynasz jeździć :wink: On np. używa go do dalszej turystyki (wypady po 4-6tys. km). Jak jeździ dookoła komina to zawsze mówi, że i mniejszy by starczył.

Kawasaki ER6-N to widzę taki "wybór forum" jak czytam ale ... dołączyłbym się do tego polecenia :wink:
MT-03 zawsze mi się podobał. Tylko, że duży "singiel" więc na początku dużo pokory - ale słyszałem, że w odpowiednich rękach idzie się nim fajnie powygłupiać!
Avatar użytkownika
GoRideYourself
Świeżak
 
Posty: 81
Dołączył(a): 23/5/2016, 00:36

Postprzez siewier636 » 23/5/2016, 14:22

Dzięki wielkie za pomoc w moich dylematach trochę się rozjasnilo :)
Będę szukał wiec yamahy MT-03 chodź z dystansem i pokorą jak sam czytałem i piszecie tu ,kawasaki er6 i yamahe fz6 ,mam nadzieje ze za max 3 miesiące będę mógł się pochwalić wam wyborem przy którym mi pomogliscie :)
siewier636
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22/5/2016, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez GoRideYourself » 23/5/2016, 16:56

Powodzenia w poszukiwaniach - i do zobaczenia na drogach :wink:
Avatar użytkownika
GoRideYourself
Świeżak
 
Posty: 81
Dołączył(a): 23/5/2016, 00:36

Postprzez fincher » 23/5/2016, 22:09

FZ6 nawet bo zablokowaniu nie można jeździć z kat A2
DragStar125>CBR125>FZS600>FZ6n
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45

Postprzez Lucider » 4/9/2016, 01:52

fincher napisał(a):FZ6 nawet bo zablokowaniu nie można jeździć z kat A2


Też mi się tak wydaje, przekracza 96 km, czyli zostaje MT-03 i ER 6
Lucider
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 1/7/2016, 01:41
Lokalizacja: Podkarpacie



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê