Zobacz wÄ…tek - Aprilia pegaso 650 proszÄ™ o poradÄ™
NAS Analytics TAG

Aprilia pegaso 650 proszÄ™ o poradÄ™

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Aprilia pegaso 650 proszÄ™ o poradÄ™

Postprzez radek1997 » 28/2/2016, 16:00

Witam :D Przymierzam się do kupna używanego motocykla którym jest aprilia pegaso, niestety jestem w tym temacie świeżakiem. Czy dostanę taki motocykl do 5000 zł? Jakie są wady i zalety tego motocykla? Jakie awarie najczęściej się przytrafiają? I czy polecacie czy raczej odradzacie kupno aprili? A jeszcze mój wzrost to nieco powyżej 170, czy siedzenie nie będzie za wysoko?
Ostatnio edytowano 28/2/2016, 21:28 przez radek1997, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
radek1997
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28/2/2016, 15:44


Postprzez Artur_ » 28/2/2016, 16:50

Pegaso to taki "poprawiony" BMW F650GS. Przy czym "poprawiony" w przypadku Włochów oznacza "popsuty", tj. np. sporo więcej pali. Ale największy problem będzie przy późniejszej odsprzedaży - ludzie się bujają nie raz ponad rok coby pozbyć się moto za godziwe pieniądze.
Poszukaj czegoś popularnego co ma 21' na przodzie - KLE 500, KLR 650, XT600, XTZ660 itp. Jeśli ma to być tzw. turystyczne enduro, to niech ma jakiekolwiek własności terenowe.
Artur_
Świeżak
 
Posty: 358
Dołączył(a): 30/5/2008, 06:23
Lokalizacja: Zabrze


Postprzez Casyn » 19/5/2016, 09:13

Zacznijmy od tego ze pegaso i f650 były produkowane w jednej fabryce we Włoszech na silniku austriackiego rotaxa praktycznie nieśmiertelny (200tys to nie problem )jak się dba o sprzęt ale który wymaga jedynie wymiany świecy z zwykłej na stożkową bo benzyna lubi się osadzać na zwykłej i sa problemy z odpaleniem . spalanie nie może się różnić , głównie wina kierowcy, lecz i tak weźmie swoje bo to singiel przez co tez ma mocne hamowanie silnikiem. A co do problemów z sprzedażą to się nie dziwie bo większość ma kijowe zdjęcia lub nie znaną pełna historię ,bądź kosmiczna cenę. Co najwyżej może się zetrzeć linka od prędkościomierza przez te lata używania ale to są małe koszty.
Po prostu poszukaj Pegaso z silnikiem w dobrym stanie to posÅ‚uży na te parÄ™ lat bez awaryjnie. Tylko trzeba dbać o sprzÄ™t :D. A teorie spiskowe o elektryce sÄ… sÅ‚uszne jeÅ›li jakiÅ› tz. Janusz zaczÄ…Å‚ zmieniać ukÅ‚ad elektryczny bo mam Tuarega z 88 z tym silnikiem (pierwsza generacja pegaso 600 taki miaÅ‚a ) i odpala od razu elektryka dziaÅ‚a w 100% jedyne co w nim zrobiÅ‚em to ta Å›wiece i ukÅ‚ad hamulcowy. Tak to jest bez awaryjny a ma już 60tys km, zemnÄ… już 5tys km a mam ja od grudnia. Lecz to nie jest moja pierwsza aprilia , jezdiÅ‚em na jeszcze innych aprilia’ch i innych motocyklach typu adventure ale pegaso jest najlepsze w tej stawce do 650ccm w rozsÄ…dnej cenie ,dobre do turystyki , mocne bo az te 50KM ledwo Å‚apie siÄ™ na A2 oraz Å‚adnie wyglÄ…dajÄ…ce w porównaniu do innych
Casyn
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10/8/2015, 22:42



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê