Zobacz wÄ…tek - Kilka zasadniczych pytan na temat MOTO
NAS Analytics TAG

Kilka zasadniczych pytan na temat MOTO

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Kilka zasadniczych pytan na temat MOTO

Postprzez undcd » 18/7/2015, 14:03

Witam :) Założyłem temat, ponieważ mam kilka różnorodnych pytań dot. MOTO.

Będę robił prawko na a2, a obecnie posiadam na kat. B
Rozmyślałem nad Honda cbr 125, aczkolwiek pomyślałem, że na ciut większej pojemności nie będzie aż tak dużej różnicy i tu pierwsze pytanie

- Skupić się na Hondzie(ze 125 tylko Honda mnie interesuje), czy jednak iść w kierunku większej pojemności) z tym, że myślałem nad Kawasaki gpz 500, aczkolwiek musiałbym ją "zdławić"(nie wiem czy dobrze określiłem). Jest to opłacalne, jakie są straty przy dławieniu i czy może jednak zainwestować w inne Moto i je "dławić"?

Nie chodzi mi o koszty, tylko osiągi, ale to chyba już jest mało ważne, ponieważ wyczytałem na temat tulejki na linkę gazu, która jest łatwo zdjąć.


Koszty jakie chcę przeznaczyć na samo Moto oscylują w wysokości 5-7 tyś zł.


Prawo się troszkę zmieniło i tu kolejne pytanie.

-Czy jak bym jeździł na A2+B, ale na moto o przekraczającej mocy 35kw, to czy dostałbym mandat(jak tak to +/- jakiej wysokości) za brak uprawnień, czy traktowali by to jako przestępstwo?


Jeżeli mandaty nie byłyby aż tak wysokie, to nie potrzebuję odpowiedzi na resztę pytań.

Kontrole są wyrywkowo(jeżdżę przepisowo autem, więc na moto nie było by inaczej, oczywiście z wyjątkami).
Ostatnio edytowano 18/7/2015, 14:44 przez undcd, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
undcd
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18/7/2015, 13:30
Lokalizacja: Poznań


Postprzez Jarod » 18/7/2015, 14:28

Ta jeżdżę przepisowo na moto :)
Po czym po dłuższej jeździe 60km/h w niedziele w kolumnie za dziadkiem w kapeluszu wyprzedzam 10 aut z kolumny na podwójnej ciągłej. Mam prawko 3 tygodnie, ale już nawet na 125 ciężko było przepisowo jeździć ( na ograniczeniach typu 40 bo coś).
Jarod
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 10/5/2015, 09:51
Lokalizacja: Åšwidnica


Postprzez undcd » 18/7/2015, 14:30

Niestety, ale moje oko nie dostrzegło tematu wyżej. PRZEPRASZAM w takim razie za zbędny temat. Można usunąć :)
undcd
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18/7/2015, 13:30
Lokalizacja: Poznań



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê