Zobacz wątek - A2 do sportowej jazdy
NAS Analytics TAG

A2 do sportowej jazdy

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

A2 do sportowej jazdy

Postprzez tentyptakma » 7/4/2015, 16:37

Witam Was, z racji że przepisy są jakie są obowiązuje mnie prawko A2 i teraz przychodzi do wyboru motocykla pod to prawko ale spełniające swoje zadanie i moje wymagania. Gotówka jaką mam do wydania na samo moto to około 4 tys Funtów więc 20tys złotych. Jeździłem po salonach suzuki, kawasaki i yamahy. Szukam motocykla do latania w grupie po winklach i na tor. Coś czym utrzymam się w grupie z sześćsetami znajomych. Umiejętności jakieś są i mam ochotę dalej się uczyć stąd tor i chęć motocykla który się sprawdzi na winklach. Przy tych 35kw nie poszaleje ale na winklach powinienem nie odstawać za bardzo co wiem z doświadczenia że nie zawsze mocniejszy wygrywa :twisted: . Motocykl ma mieć charakterystykę głównie pod zakręty bo "mistrzem prostej" raczej nie jestem i nie tutaj zabawę i radochę widzę. Myślałem nad ZR750 lub Z800 ale moc przerasta i tutaj zastanawiałem się nad ninja 300. Siedziałem i czułem się dobrze lecz nie miałem okazji jeździć, mocy mało, momentu prawie wcale i mniemam że ciągle go "kręcić" mocno będę musiał co nie zrobi dobrze silnikowi i szybko mi się zbuntuje. Po rozmowach z kilkoma znajomymi zastanawiam się nad czymś większym i zdławić by ten "dół" był trochę większy a i góra będzie pewnie lepsza jak w takiej 300tce. Co poradzicie i czego szukać? Moto głównie do wypadów z znajomymi w weekendy a nie jako dojazd do pracy czy cokolwiek... Zadanie to spełnić mnie na tydzień weekendowym lataniem.
tentyptakma
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12/3/2014, 22:56


Postprzez Fugu » 7/4/2015, 17:12

Po kastracji: Z800e sie lapie. ER-6 sie lapie - jesli chcial bys zostac w stajni Kawasaki.

Ninja 300 jest troche slabowita.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Postprzez SkoQ » 7/4/2015, 17:12

Jakie w UK są obwarowania co do prawa jazdy A2 ? Bo z tego co mówisz różnią się od Polskich przepisów, więc nie szukmy typowego motocykla na A2 :)
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez tentyptakma » 7/4/2015, 17:34

A full UK bike licence which allows you to ride medium sized motorcycles.
Bikes you can ride: Medium motorcycles up to 35 kW (and a power-to-weight ratio not more than 0.2 kW per kg). The motorcycle mustn’t be derived from a vehicle more than twice its power
Minimum age: 19
Minimum test vehicle: A motorcycle without side car, of at least 395cc with a power output between 25 and 35 kW (33bhp and 46.6 bhp). No upper engine size limit, but the power to weight ratio must not exceed 0.2kW/kg and it must not be derived from a motorcycle of more than double its power.
Allows you to: Carry passengers, discard your L-plates and to ride on motorways.
Course you need: A2 Restricted Licence Course.
tentyptakma
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12/3/2014, 22:56

Postprzez andy7 » 7/4/2015, 19:31

Jezeli bedziesz jezdzil jako swierzak z grupa riderow ktorzy Maja juz troche doswiadczenia to czym bys nie jechal, zawsze bedziesz odstawal. Sportowa jazda, hmmmm, i na 125 - ce mozna sie scigac i " jezdzic sportowo ".

Zrob najpierw ta kat. A2 a potem zacznij na czymkolwiek jezdzic.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez tentyptakma » 7/4/2015, 19:42

Andy A2 jestem w trakcie, A1 zrobiłem prawie dwa lata temu więc upływa mi czas CBT tutaj i muszę albo powtórzyć albo robić wyższą kwalifikacje więc robię A2. Doświadczenie mam bo od dzieciaka na moto wychowany tyle że bardziej motorynki, jawki, jawy, mz. Potem były krosy i enduro, 2 quady się przewinęły i teraz sprzedałem swój syf i noszę się z zamiarem kupienia czegoś konkretniejszego onroad. Syn mechanika i chcąc nie chcąc, styczność z tym wszystkim szybko zacząłem więc proszę Cię o nie pisanie mi "125-ce można się ścigać" da się ale nie na 4T i nawet te 2T kręcąc nie wiadomo jak nie podgonisz za wiele. Głównie chodziło mi właśnie o to że doświadczenia jakiegoś wielkiego znajomi nie mają a ja oblatany jestem, może nie na drogach bo tylko czasem się próbowałem na czymś ale coś tam jest. Nie będę pisać czym jeździłem bo to się mija z celem, kilka a może kilkanaście kilometrów nie wiele zmienia każdym z tych sprzętów. Proszę o konkretne propozycje i coś na ich temat.

ps. Ty jako moderator powinieneś trochę bardziej na temat pisać a nie klepać 5 przez 5 o tych "sportowych jazdach"
tentyptakma
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12/3/2014, 22:56

Postprzez Tristello » 7/4/2015, 20:14

Fazer po blokowaniu ? Myslales nad tym ?
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez andy7 » 7/4/2015, 21:33

tentyptakma napisał(a):Andy A2 jestem w trakcie, A1 zrobiłem prawie dwa lata temu więc upływa mi czas CBT tutaj i muszę albo powtórzyć albo robić wyższą kwalifikacje więc robię A2. Doświadczenie mam bo od dzieciaka na moto wychowany tyle że bardziej motorynki, jawki, jawy, mz. Potem były krosy i enduro, 2 quady się przewinęły i teraz sprzedałem swój syf i noszę się z zamiarem kupienia czegoś konkretniejszego onroad. Syn mechanika i chcąc nie chcąc, styczność z tym wszystkim szybko zacząłem więc proszę Cię o nie pisanie mi "125-ce można się ścigać" da się ale nie na 4T i nawet te 2T kręcąc nie wiadomo jak nie podgonisz za wiele. Głównie chodziło mi właśnie o to że doświadczenia jakiegoś wielkiego znajomi nie mają a ja oblatany jestem, może nie na drogach bo tylko czasem się próbowałem na czymś ale coś tam jest. Nie będę pisać czym jeździłem bo to się mija z celem, kilka a może kilkanaście kilometrów nie wiele zmienia każdym z tych sprzętów. Proszę o konkretne propozycje i coś na ich temat.

ps. Ty jako moderator powinieneś trochę bardziej na temat pisać a nie klepać 5 przez 5 o tych "sportowych jazdach"


I jako moderator po przeczytaniu Twojego posta mam oczywiscie wiedziec o Tobie wszystko, moze i bym wiedzial, ale szklana kula mi sie gdzies zapodziala.

Sorry za offtop'a , dziwie sie tylko, ze Taki doswiadczony a na Forum sie pytasz.

z mojej strony Amen

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Marsjanin » 8/4/2015, 10:23

Jak mocno nie kręcić i mieć moment z dołu to może V2? ;)
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez tentyptakma » 8/4/2015, 16:27

Andy, inaczej jest zapytać znajomych a inaczej większego grona ludzi. Powiedzieli mi znajomi ale by brać albo starą 400 VFR lub ZXR lub walnąć Z800. Tyle się dowiedziałem :D sam jak mówię nie wiele miałem do czynienia z tego typu motocyklami i za doświadczonego się mogę uważać ale w mechanice a nie w jeździe motocyklami sportowymi :) Marsjanin nie zależy mi na mocnym dole a ogólnie zwinnym motocyklu. Mocy nie trzeba za wiele byle to dobrze po zakrętach hasało i nie ostawał AŻ za bardzo na prostych. Z800 jest poza moim portfelem niestety.

edit: przejechałem się dziś kilkoma motocyklami i już decyzje zapadły. Na ninji 300 czuje się najpewniej w zakrętach chociaż opona mogłaby być trochę szersza to i tak fajnie się trzyma. wzrostowo do moich 172cm pasuje i budzet nie zostanie zniszczony a na razie biorę model używany lecz serwisowany i znów w posiadaniu dealera Kawasaki więc pojeżdżę i wymieni się na coś innego jak już będę mógł wyrobić A. Proszę o wypowiedzenie się jeszcze co do kombinezonu w dziale akcesoria i z góry dziękuje za wszelki odezw.
tentyptakma
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12/3/2014, 22:56

Postprzez Movi » 13/4/2015, 12:08

Dorzuć 3 koła i bierz R3.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na gr