Zobacz wątek - Co wybrać ? enduro i wycieczki
NAS Analytics TAG

Co wybrać ? enduro i wycieczki

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Co wybrać ? enduro i wycieczki

Postprzez Develop » 7/4/2015, 00:01

Witajcie!

Mam odwieczny dylemat, co wybrać, aby spełniło moje oczekiwania?
Lubię mocne przygody w off-road lekkim motocyklem( jezdziłem KTM 250 2T )
Lubie także wybierać się na wycieczki siegające nawet 600 km ulicą za granicę ... gdziekolwiek.
Zastanawiałem się na KTM LC4 620 sc - jest to maszyna z dużą mocą ponad 50 KM, wiem że na teren się nada ale czy dojadę nim bezawaryjnie 600 km ulicą nad morze ?... domyślam się, że drgania i kanapa może być problemem, najlepiej, żeby to był motocykl także dla pasażera, mam styczność z ( yamaha xvz 1300 royal venture ) lecz ten motocykl odpada całkowicie, duży gabaryt i wg. Czy istnieje jakiś motocykl, który sprawdził by się w zabawach w off-road-dzie i na dłuższą metę po ulicy oczywiście, pasujący na kategorię prawa jazdy A2.
Bardzo proszę o propozycje, z góry dziękuję.
Develop
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9/7/2014, 04:36


Postprzez Artur_ » 7/4/2015, 06:46

Chyba wymagasz zbyt wiele :) Jak ma jeździć w offie (lekkim) i nie katować pasażera, to trudno o wskazanie czegoś innego niż LC8. Ale nie ta półka cenowa i nie na A2. LC4 na dalekim przelocie asfaltowym masakruje kierowcę, a co tu mówić o plecaku. Z bezawaryjnością jak trafisz, tak masz. Pewnie wiesz, że dla 90% ludków w PL wszystko, co ma wysoki błotnik, czy kostki to CROSS i tak też jest często używany, wtopić więc łatwo. Jeśli to nie musi jakoś szczególnie wymiatać, to pomyśl nad transalpem (musiałby być lekko zdławiony pod A2). Jest bardzo wygodny na trasy (szeroka kanapa), szutry przejedzie, jeśli zadbany mechanicznie, to i z przebiegiem 200tys.km praktycznie nie będzie wymagał dotykania silnika - w singlu byłoby przy tym przebiegu już ze 3-4 remonty góry.
Artur_
Świeżak
 
Posty: 358
Dołączył(a): 30/5/2008, 06:23
Lokalizacja: Zabrze




Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê