Zobacz wÄ…tek - Sportowy motocykl pod A2 dla wysokiego.
NAS Analytics TAG

Sportowy motocykl pod A2 dla wysokiego.

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Sportowy motocykl pod A2 dla wysokiego.

Postprzez panmistrz » 12/11/2014, 15:12

Hej, jako, że to pierwszy post na forum to witam społeczność ścigacz.pl ;)
Z motocyklami jestem związany od małego, począwszy od ogarków, komarków, poprzez skutery itp.
Dwa lata temu zdałem prawo jazdy kat. A1 i przyszedł czas na pierwsze prawdziwe moto, kupiłem Aprilię RS 125. Udało mi się trochę "liznąć" motocyklowego świata i techniki jazdy motocyklem - zloty itp., przejażdżki z innymi 125, wspólne trasy na spoty itd. Mimo że moto było w stanie utrzymać prędkość przelotową ok. 130km/h, nie było zbyt dynamiczne ( w końcu to niecałe 40 koni) i przy trasach z 600tkami musiałem się mocno namęczyć by dotrzymać tempa. Miesiąc temu zdałem A2, pożegnałem po dwóch sezonach RSkę i zacząłem rozglądać się za kolejnym motocyklem. Po posiadaniu Aprilii moja pasja do motocykli sportowych rozgorzała na dobre i kolejny motocykl też musi być sportowy. Problemem jest moja kategoria prawa jazdy - na A2. Ninja 250 ze względu na moc odpada (prawie to samo co poprzednie moto,tylko mniej pali), a nowe 500tki jak CBR 500 są poza zasięgiem finansowym. Myślę o zakupie sportowej 600 - są oferty na allegro z R6, CBR itp zblokowanymi do 45KM pod A2 i właśnie w coś takiego celuję. Jaka sportowa 600 jest spasowana najlepiej dla wysokiego? Mam 197cm wzrostu i ważę 80kg, na Aprilii RS po trasie >80km czułem ból nadgarstków i trochę plecy, ale jakoś te 2 sezony przemęczyłem. Jeździłem na wielu sprzętach (spora część rodziny lata na moto i miałem okazję, nawet dłuższą polatać na czymś większym - Aprilia Pegaso, CBF 600S, GS 500F, F4i). O ile GS 500F był bardzo mały, o tyle na F4i czułem się już dość komfortowo, nie wspominając o turystykach,jednak one nie leżą w moim guście. Na moto mam przeznaczone trochę ponad 10tyś, ciuchy, kask itp zakupiłem wraz z kupnem RSki.
Dziękuję za pomoc! ;)
panmistrz
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12/11/2014, 14:56
Lokalizacja: Rzeszów


Postprzez tomachawt » 12/11/2014, 15:48

Te cbr, r6, gsx itd maja wpisane te ilość koni na a2 ale one nie mogą być bo mają ich za dużo normalnie
Poczytaj o blokowaniu na a2

A co powiesz o suzuki sv650 w pełnej owiewce?
Za 2 lata zrobisz A a teraz kup coÅ› wygodnego.
Potem poszalejesz na 600-tkach albo litrach
tomachawt
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 7/8/2014, 20:40
Lokalizacja: śląskie


Postprzez fincher » 12/11/2014, 16:10

Jak chcesz to sprzedam ci fazera na a2, silnik sportowo zestrojony, hamulce z r1
DragStar125>CBR125>FZS600>FZ6n
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê
cron