Zobacz wątek - Moto 60 KM oprócz GPZ-ta
NAS Analytics TAG

Moto 60 KM oprócz GPZ-ta

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Postprzez Osty Rider » 14/10/2014, 20:07

Że pękają plastiki to wiem bo są źle spasowane (piszą o tym na ścigacz.pl i innych forach nawet i znajomy mówił jak u niego byłem). Zobacz ile wystawionych GPZ z poklejoną przednią owiewką ;) Wolę rocznik po 2005 roku, mam więcej zaufania do nowszego ;) Dużo jeżdże i cisnę kiedy mogę, więc zajechane sztuki i stare odpadają, ale o moto dbam... mimo wszystko coś nowszego wolę :p
GÓWNO
Osty Rider
Świeżak
 
Posty: 102
Dołączył(a): 13/9/2014, 20:05


Postprzez Crank » 14/10/2014, 21:56

Owszem plastiki mogłyby być lepiej spasowane ale same z siebie nie pękają tylko wtedy gdy ktoś próbuje je ze sobą spasować na siłe. Masz niedługo zime więc pewnie pojawi się więcej ogłoszeń albo jeśli masz kase to szukaj ninjy 250/300. Na A2 łapie się bez problemu :p Ewentualnie popatrz na nową CBR 500.
Barton Fighter 50 -> Kawasaki GPZ 500S -> Kawasaki Ninja ZX7R
Crank
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24/4/2012, 13:45
Lokalizacja: Kielce (TKI)


Postprzez SpeedyGonzales » 14/10/2014, 22:00

andy7 napisał(a):
jasnoksieznik napisał(a):andy7: ale z takiej wiedzy nie da sie zrobic przepisu wykonawczego dla policji.


Pytanie tylko czy a wszystko musi byc przepis ?

Ruch manetka ogarnia kazdy glab, wydaje sie podejrzane, moto na lawete i do rzeczoznawcy.

Przedewszystkim to powinni zmienic System kar za jazde bez uprawnien - mysle, ze konfiskata motura dzialala by skutecznie.

:wink:

I Ty przeciw ludziom? Idzie dwóch gości po strefie zamieszkania (v maks 20km/h, pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo nawet na jezdni), jeden asfaltem drugi chodnikiem, podjeżdzają gliny i zatrzymują jednego, drugi na niego czeka. Tłumaczą że jest chodnik więc będzie mandat mimo że jest strefa zamieszkania, drugi wtrącił że może tylko pouczenie a glina do drugiego: "ty, temu też wypiszemy", historia dwóch znajomych. Poczytaj sobie ile razy przez "pomyłki" komorników czy "widzimisię" które popierasz urzędników doprowadziło ludzi do ruiny? Owszem sam nie jestem za tym, żeby dzieci jeździły 120km/h na "motorowerach", nie toleruję alkoholu na drodze czy gości w stylu froga ale w schemacie zaproponowanym przez Ciebie policmajster, urzędnik czy ktokolwiek może narobić komuś problemów na podstawie daleko wysuniętych domysłów nieadekwatnych do zaistniałej sytuacji. Ktoś powie na ulicy że ma ochotę na drinka po pracy, podejdzie byle "głąb" jak trafnie określiłeś i da mu mandat za usiłowanie picia, tak właśnie ja to widzę. Może pójdźmy dalej, za przekroczenie prędkości o kilometr na godzinę mandat, jak to chcą zrobić nasi politycy a do tego:
-zakucie w kajdanki i wywiezienie na dołek na sygnale za podejrzenie przekroczenia predkosci o 1-3km/h,
-konfiskata majątku domniemanego sprawcy i jego rodziny na poczet przyszłych kar,
-założenie kartoteki wraz z materiałem genetycznym, tak na wszelki wypadek.
Jeśli ma być prawo, niech będzie ZGODNIE Z PRAWEM, to nie film że nieomylny glina wymierza sprawiedliwość, wszystko w granicach rozsądku, pozdro.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez andy7 » 15/10/2014, 08:58

Chyba sie nie do konca zrozumielismy.

Proponowal bym Ci dowiedziec sie o ile skraca sie ruch manetka rollgazu przy zamontowanym zestawie dlawiacym. Sprawdzenie tego jest banalnie proste.

o, ze zdarzaja sie jakies widzimisie policmajstra wiem. Tyle, ze trzeba tez miec kohones aby takigo frajera pozniej zaskarzyc o zwrot kosztow ktore wynikly z jego widzimisie.

O rolkach wozonych w bagazniku nie wspomne.

Sposobow na wykrycie bylo by napewno wiecj.

Jezeli jest chore prawo to pozniej masz efekty takie, ze Taki Frog robi co chce. Mnie by ciekawilo, jak z nim postapiono by w Monachium ?

Mnie kiedys zatrzymal i bredzil o jakims wykroczeniu, grzecznie poinformowalem o pewnej sytuacji / fakcie i pan wladza spuscil z tonu, oddal dokumenty i stwierdzil, ze niechce mu sie na mnie czasu tracic.



:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez SpeedyGonzales » 15/10/2014, 17:26

W porządku, ale jeśli masz zmniejszone dysze to tego nie sprawdzisz tak łatwo, nawet wbnakedach niewiele da rzut okiem na silnik. Hamowania i wynik dla mnie będą wiarygodne, w przeciwieństwie od diagnozy policjanta typy "wielki pan władza".
;-)
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez Osty Rider » 15/10/2014, 18:02

Dlaczego jest źle, prawo da się obejść bez trudu to jeden, ale prawo jest złe to dwa. Moto jak Honda CBF, Yamaha XJ6 czy GPZ nadają się na początek przygody z moto i nie mówcie, że nie. Limit tu jak by był te 65 KM nie ma problemu (tylko moto z fabryczną mocą, bez blokowań, żeby nie kombinować). To jest jedna sprawa. Jest wiele innych-wtedy można by to prawo bardziej egzekwować, a nie jeździć 50 w mieście czy dla 18 latka z doświadczeniem na np. Aprili RS przez 2 lata stawiać limit 47 KM, nie chore? Żyjemy w poje*anym państwie i trzeba sobie radzić...
GÓWNO
Osty Rider
Świeżak
 
Posty: 102
Dołączył(a): 13/9/2014, 20:05

Postprzez andy7 » 15/10/2014, 18:03

SpeedyGonzales napisał(a):W porządku, ale jeśli masz zmniejszone dysze to tego nie sprawdzisz tak łatwo, nawet wbnakedach niewiele da rzut okiem na silnik. Hamowania i wynik dla mnie będą wiarygodne, w przeciwieństwie od diagnozy policjanta typy "wielki pan władza".
;-)


ale kto dzisiaj w zestawie dlawiacym zmniejsza Ci dysze. Zainteresuj sie ile firm produkuje zestawy dlawiace i jak one wygladaja.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Poprzednia strona


Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê