Zobacz wÄ…tek - Pierwsze Moto - Kupno Suzuki SV650
NAS Analytics TAG

Pierwsze Moto - Kupno Suzuki SV650

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwsze Moto - Kupno Suzuki SV650

Postprzez pawcze » 8/5/2014, 11:32

Witam, właśnie zaczynam przygode z motocyklami, ciuchy kupione teraz czas na motor.Po przeczytaniu paru artykułów na temat jakie moto jest polecane na pierwszy raz wybrałem Suzuki SV650.
Teraz ma pytanie do was, jako ze w okolicy jest kilka ładnych sztuk na sprzedaż, a logiczne ze kazdego nie wezme na serwis zeby wybrac najlepsze, powiedzcie na co zwrócić szczególna uwage w tym modelu bądz ogólnie w motorach a żeby nie wdepnąć na minę.
Pozdrawiam Paweł
pawcze
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7/5/2014, 19:28
Lokalizacja: Katowice


Postprzez wasil1993p » 8/5/2014, 12:52

sprawdź czy nie kopci, bo lubią się przycierać od gumowania (jedną tak załatwiłem). pewnie sam nie dasz rady z powodu braku doświadczenia ale w SV warto wsłuchać się czy łańcuch rozrządu nie grzechocze, bo to się zdarza. jeżeli znasz się troche na mechanice to można w tym modelu docisnąć napinacz i jest ok-ZA DARMO. ważne aby od razu paliła na 2 cylindry chociaż zazwyczaj wystarczy wymiana świec, ale w sv jest to trochę utrudnione. poza tym to tak jak w każdym motocyklu rama ma być prosta, silnik bez stuków i puków(zawory, łańcuszki rozrządu) i bez jasnego dymu, zawieszenie suche, łożysko główki ramy bez luzów.
patrz również na takie rzeczy jak opony, tarcze i klocki hamulcowe czy łańcuch bo to też spory koszt. Jakie roczniki ciebie interesują, wtrysk czy gaźnik? Ja miałem wersję S na gaźnikach. Niestety przy ostrej jeździe trzeba uważać na przegrzewanie się (przy prędkości około 200km/h). Od siebie dodam że to bardzo dobry wybór na początek przygody z motocyklami, mimo to że na początku będziesz miał wrażenie że to moc nie do opanowania xD, ale chociaż tak szybko ci się nie znudzi ten motocykl. Powodzenia w poszukiwaniach
SPRZEDAM r1 rn04 8500zł
Avatar użytkownika
wasil1993p
Bywalec
 
Posty: 765
Dołączył(a): 23/3/2009, 21:02
Lokalizacja: Suwałki




Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê